İçeriğe Yönlendir

Hangi Enjektör Temizleyici ?

Murat Öngür

HANGİ ENJEKTÖR TEMİZLEYİCİ ?  

21 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Murat Öngür
(düzenlendi)

Merhaba 

sizce hangi enjektör temizleyici yi satın almak mantıklı sizce ?

Son dönemde motul kullananlar baya övmüşler.

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

neyini övüyorlar anlamıyorum pek . araba bozukza pompa enjektörcüye gider tamir olur onun dışında hiçbir katkıya ihtiyacı yok. 

he sağlam arabayı bozabilir bu arada 

vaktiyle passat varken luqı moly koymuştu usta iyi diye ısrar etmişti bişe dememiştim  de yani ihtiyacı yok bence arabanın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ctesi enjektörleri revizyona soktum. Arızalanmasının sebebi kötü yakıt, geç değişen filtre, enjektör temizleyici olabilir dedi pompacı. Bence atmayın. Söküp temizleyip pulları değiştirmeleri bin lira.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

işyerimde arkadaşın tiguan 1.4'üne kullandım, ilk kalkışta hafif titreme vardı würth kullandık uygulama sonrası titreme gitti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bazen gizli kusurları ortaya çıkarır, bazen ufak problemleri giderir. Bazen de, bi bakmışsınız pompacı arar olmuşsunuz. 

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Dizel focus varken würth kullanmıştım. bariz ses azalması titreşim azalması oluyordu. yarım depoya bir tüp atıyordum ve 3 günde bitiriyordum mazotu. sonra opet yerine shellden almaya başlayınca ihtiyaç kalmadı. araç 190 bin km idi. 

traktörümüze bir depoya bir iki çay bardağı kadar benzin atardık eskiden ( 54 c fiat traktör) bu katkılarda bu etkiyi yapıyor sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

övmek ya da övmemek teknik bir anlamı yok otoclub enjektör katkısına 100 övgüyü bir günde hallederiz mesela.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Würth kullandım ama kalitesine güvenerek aldım. Motor yağı, setan artırıcı, dpf temizleyici gibi ürünlerin etkisini hemen veya kısa sürede hissetmek çok zor yada imkansız gibi. Bunların etkisinin ancak laboratuvar ortamında tespit edileceği kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Zamaninda dizel arabam varken wurth kullanirdim. Bir faydasini gordum mu? Hayir. Zararini gordum mu? Hayir....

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Toyota eskiden enjektör temizleyicisi diye sattığı üründe isim değiştirdi. Yakıt hattı temizleyicisi oldu. Ben de 40.000’de ilk defa kullanım. Uzun yolda yarım depoya 1 şişe boşalttım.

Ama kullanma sebebim farklı. Atkinson çevrimde silindir içinden emme manifolduna doğru geri çıkış oluyor. bir de motor soğuk çalışıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toyota eskiden enjektör temizleyicisi diye sattığı üründe isim değiştirdi. Yakıt hattı temizleyicisi oldu.

ve zaten sakızımsı madde çözücü idi, ilk ismi yanlış idi

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Atkinson çevrimde silindir içinden emme manifolduna doğru geri çıkış oluyor.

lpg de onu nasıl önlüyorlar acaba diye düşünmeyeceğim

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

Bulabildin mi abi cevabı?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ve zaten sakızımsı madde çözücü idi, ilk ismi yanlış idi

önlemiyorlardır. Zaten sıralı sistem enjeksiyon. Lpg taklit ediyor. 

silindir içine çekilen hava yakıtın birazı geri kaçınca, diğer emme zamanında fazla yakıt olmaması için az yakıt veriyordur heralde. Zaten ilk düzenlemeden sonra periyodik devam ediyordur. Öyledir heralde. Ben de geri kaçan yakıtın daha geri kaçmaması için (filtreden de geri 😁) acaba nasıl bir sistem yapmışlar diye sormayacağım. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben de geri kaçan yakıtın daha geri kaçmaması için (filtreden de geri 😁) acaba nasıl bir sistem yapmışlar diye sormayacağım. 

Sorma, Çabi şimdi onu da açıklar zaten, bekliyorum aydınlatacak bizi. Merak uyandırdı :D 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Sorma, Çabi şimdi onu da açıklar zaten, bekliyorum aydınlatacak bizi. Merak uyandırdı :D 

depriyajı açıklayan (açıklayamayan) bunu da açıklasın deyip sıyrılır bence 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

ocakbaşındasın kızgın kömür üstüne sucuğu attın ne olur?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Conta yanar :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

Havalar ısınsın, bunu tecrübe edelim abi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Murat Öngür yazdı:

Merhaba 

sizce hangi enjektör temizleyici yi satın almak mantıklı sizce ?

Son dönemde motul kullananlar baya övmüşler.

Eski aracım 2005 90 ps connectime her sene yakıt filtresini kışa girerken değiştirirdim. Değişim sonrası depoyu full yapıp würth enjektör temizleyici ekleyip kullanırdım. Aracı 8 ay önce 345000 km de sattım. Kesinlikle motora anahtar değmedi. Enjektör sıkıntısı filan yaşatmadı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Uzun süre Würth olanı kullandım. Sonuncuda LM kullandım. Düzenli olarak kullanıyorum. Aracım 295k'da.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...