İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 Fren Usta Tavsiyesi

Selim Ertürk

Recommended Posts

Selim Ertürk

Merhaba arkadaşlar tekrar, 

Kaliper i değiştirdim fakat fren teli geri bırakmıyor tel de değişecek

Fren telini değiştirecek bir usta tavsiyesi alabilir miyim. Mümkünse Anadolu yakası.

Biraz önce gittiğim fren ustası kaliperi kime değiştirttiysen ona git dedi, ben değiştirdim dedim herkes tamirci olmuş vs. ben bunu yapamam fordcuya götür bilmem neresi sökülecek diyerek trip attı.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Selim Ertürk

Evet hocam, arka sağ el freni teli, el frenini indirince kaliper üzerinden 1-1.5 cm çekili kalıyor hala.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Selim Ertürk yazdı:

Evet hocam, arka sağ el freni teli, el frenini indirince kaliper üzerinden 1-1.5 cm çekili kalıyor hala.

Sorun kesin telde mi yani kaliper geri gidemiyor olabilir mi diye aklıma geldi. Çünkü belki hava mava durumları vardır. Mantıken o zaman el fren telini çıkarınca kaliperin geri gitmesi lazım doğru mu? Heralde denediniz.

Frenciye değil de bir Ford ustasına gitmek daha iyi olabilir. Sultanbeyli'de Dünya otomotiv var ben ona gidiyorum o yapamazsa sizi frenciye yönlendirir. 

Yorum bağlantısı
Selim Ertürk

Cevap için teşekkür ederim hocam, kaliperi bugün değiştirdim, sıfır kaliper ayrıca fren bırakmadığı için tekrar söküp teli kaliperden çıkarttım balatayı yemesin diye, kaliper geri gitti teli çıkartınca.

Tel zaten kısa kalıyor belli her halinden. Teli taktığım zaman 1-1.5 cm çekiyor hemen.

Teşekkür ederim bakayım oraya bir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Selim Ertürk yazdı:

Cevap için teşekkür ederim hocam, kaliperi bugün değiştirdim, sıfır kaliper ayrıca fren bırakmadığı için tekrar söküp teli kaliperden çıkarttım balatayı yemesin diye, kaliper geri gitti teli çıkartınca.

Tel zaten kısa kalıyor belli her halinden. Teli taktığım zaman 1-1.5 cm çekiyor hemen.

Teşekkür ederim bakayım oraya bir.

Selim Bey gelişme var mı, arızayı çözebildiniz mi.

Yorum bağlantısı
Selim Ertürk

Evet Mustafa Bey sorun çözüldü, yeni kaliper'de sorun yok, bugün el freni ayarı vs. de yapıldı fren Usta'sı, balatadan duman çıktıysa fazla ısındığından balata özelliğini de kaybetmiş olabilir, sorun tekrar ederse balataları değiştiririz dedi fakat bir problem yok şuan için bir hayli dik bayırda el freni çektim tuttu arabayı. Yarın daha dik bir bayırda deneyeceğim ama tutacak gibi.

Ayrıca usta, Yerli kaliperler muayene de takılabiliyor, eski kaliperi ne yaptın dedi, resmini gösterdim bunu tamir ederiz 500 tl tutar atma tamir edelim bi kenarda dursun dedi.

Teşekkür ederim herkese.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Çözülmesine sevindim, gerçekten önemli bir arıza, el freni ayarı ile çözüldüyse gayet iyi.

Yorum bağlantısı
Selim Ertürk

Kaliperi değiştirmiştim zaten o arızalıydı, o değiştikten sonra yine sıkıyordu pistonu, el freni ayarı yapılınca sorun çözüldü sonunda..

Teşekkür ederim herkese.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...