İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta 1.4 Dizel 2009 Rolantide Lokurtu Sesi Sorunu

Mustafa Zobu

Recommended Posts

Mustafa Zobu
(düzenlendi)

Iyi günler. Bugun araci kullanırken dikkatimi çekti arac rolantide iken aracın motor arka alt kısmından geldiğini düşündüğüm bir lokurtu sesi gibi sanki kaynamış şu gibi bir ses duydum. Ses rolantide oluyor. Araca gaz verdiğinde kesiliyor. Test menusunden hararete baktim 77 gosteriyor. Rolantide devirde bir titreme yok. Videosu çektim videoda lokuttu sesi fazla çıkmamış. Havalar soğudu ondan dolayı yapabilir mi? 

tarihinde Mustafa Zobu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Saat gibi maşallah. Benim motorun seside aynı. Dediğiniz sesi bende alıyorum. Herhangi bir sorun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Zobu
(düzenlendi)
Onur Bulut yazdı:

Saat gibi maşallah. Benim motorun seside aynı. Dediğiniz sesi bende alıyorum. Herhangi bir sorun yok.

Tesekkur ederim bilemedim valla. Arac kullanirken muzik aciyorum sesi duymayayim diye yoksa sesi duyunca servise gidiyorum durmadan. Motor sarsıntıli çalışıyor gibi geliyor bana hep. Servise her gittiğimde söylüyorum hatta motor takozlarini kontrol edin diyorum birsey yok diyorlar. 😂 hatta usta kizdirma bujilerini değiştirdi sarsintili çalışıyor deyince.

tarihinde Mustafa Zobu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bilya veya devirdaimden yapıyordur o sesi. Triger değişti mi hiç? Eğer 4-5 seneyi geçti ise ihtimal artıyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Zobu
Ü.Emre Kartal yazdı:

Bilya veya devirdaimden yapıyordur o sesi. Triger değişti mi hiç? Eğer 4-5 seneyi geçti ise ihtimal artıyor

Gecen sene aracı satın aldığımda  triger devirdaim değişti. V kayışı değişti. Her ihtimale karşı  aldığımda değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Mustafa Zobu yazdı:

Tesekkur ederim bilemedim valla. Arac kullanirken muzik aciyorum sesi duymayayim diye yoksa sesi duyunca servise gidiyorum durmadan. Motor sarsıntıli çalışıyor gibi geliyor bana hep. Servise her gittiğimde söylüyorum hatta motor takozlarini kontrol edin diyorum birsey yok diyorlar. 😂 hatta usta kizdirma bujilerini değiştirdi sarsintili çalışıyor deyince.

Kışın bizim motorlarda ısınana kadar biraz sarsıntı olabilir normaldir. Fazla evham yapmayın motorun sesi gayet sağlıklı olması gerektiği gibi çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Zobu
Onur Bulut yazdı:

Kışın bizim motorlarda ısınana kadar biraz sarsıntı olabilir normaldir. Fazla evham yapmayın motorun sesi gayet sağlıklı olması gerektiği gibi çalışıyor.

Eyw teşekkür ederim yedek parça fiyatlarının artması biraz etkiledi bizi bozulmasın masraf çıkmasın derken her sesi ciddiye almaya başladık galiba 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...