İçeriğe Yönlendir

Usta yardımı

Gökhan DOĞAN
Çözüme git Gökhan DOĞAN tarafından,

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN

Merhabalar hayırlı akşamlar , 2001 pug 206 aracımda anlamsız bir şekilde iç aydınlatmayı kapı konumuna aldığımda kapılar kapalı olsa bile sürekli yanık vaziyette.. kapı kilit swichlerinde problem olsa kapıları kilitlemez atar öyle de bir problem yok sorunsuz kilitleyip açıyor. işin doğrusu işin içinden çıkamaz oldum bsi beyninden kaynaklanan bir durumda olabilir mi diye düşünmüyor değilim.  psa grubundan anlayan bir elektrikçi ile iletişime geçmek istiyorum tanıdığınız bildiğiniz var mıdır teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

sonradan merkezi kilit takılmışsa kapı switchine bakmayabilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Mehmet Cihat yazdı:

sonradan merkezi kilit takılmışsa kapı switchine bakmayabilir 

orjinal anahtar ve kumandalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

basitten başlayın iç aydınlatma düğmeniz doğru çalışıyor mu? led vs var mı aydınlatmada?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Çağlar Bayur yazdı:

basitten başlayın iç aydınlatma düğmeniz doğru çalışıyor mu? led vs var mı aydınlatmada?

yok abi normal sarı ampül. geçiş butonları çalışıyor sürekli açık kapalı ve kapı modu. ama işte kapı modunda sürekli yanıyor söktüm soket tarafına baktım açık kablo vs  yok

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pug un şalterini bilmem de temel de aynıdır , ikisinde de aynı  tetiği alıyor olabilir, iç lambanın soketine kapı açıp kapayınca şase veya cereyan gidip geliyopr mu yoksa sabit mi bakmalı beyne girmeden önce. basiti elemeli bir de kapı açıkken merkezi kilit kendisin kesiyor mu bunlarda? fransız belki kesmez?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Çağlar Bayur yazdı:

pug un şalterini bilmem de temel de aynıdır , ikisinde de aynı  tetiği alıyor olabilir, iç lambanın soketine kapı açıp kapayınca şase veya cereyan gidip geliyopr mu yoksa sabit mi bakmalı beyne girmeden önce. basiti elemeli bir de kapı açıkken merkezi kilit kendisin kesiyor mu bunlarda? fransız belki kesmez?

abi galiba sürekli elektrik geliyor ki şöyle anladım.. önceki aracımda kapı açıkken araç hareket halindeyken lamba yanıp sönüyor ikaz veriyordu bunda denedim hareket halindeyken de sürekli yanıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Öncelikli olarak kapı switchlerinin çalıştığından emin olun. Golfte orjinal kilit sisteminde 3 kapı switch bozuktu, araba gayet düğmeye basınca kilitliyordu ama iç aydınlatma hep açık kalıyordu. Hatta yaptırdım, kapı switchleri değiştirildi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ölçüm esastır diğerinde muhtemelen kapı switch gidip geliyormuş sarsıntı ile

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Aracı stop edip kapıları kilitleyince sönüyormu 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Anahtarı kontaktan çıkarınca tepe lambası sönüyor mu?

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Ersen şahin yazdı:

Aracı stop edip kapıları kilitleyince sönüyormu 

sönmüyor sabit yanıyor

Selçuk Bakış yazdı:

Anahtarı kontaktan çıkarınca tepe lambası sönüyor mu?

sönmüyor hatta araçtan inip kapıları kilitledikten sonra bile açık halde kalıyor

Mehmet Ozyurek yazdı:

her kapıda aynı mı ?

farketmiyor abi 4 kapıyı kilit dillerinden kapattım aynı kapılar kapalıyken içe doğru baskı uyguladım aynı.. şöyle bi detay var kapı sensöründen sorun olsa 2 şekilde anlaşılır. birincisi kapıları kilitleyince kilitlenmez atar (bizde kilitleniyor) ikincisi kapının açık olduğunu belli bir km hızdan sonra lamba yanıp sönerek ikaz ediyor (bizde hız faktmeksizin sürekli yanıyor)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kapı müşürü ile kilitlerin kilitlenmesi bağlantılı olmayabilir.. Benim arabalarımda alakasızdı. 

Kapının tam kapandığını müşürden değil kilitten kontrol ediyordu. 

Bu sebeple ben hala müşürün birinin bozuk olduğunu düşünüyorum. Müşürler görünür yerde mi ? 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Muhtemelen switch lerde sıkıntı var 

Kapı pandizotlarını sökün lambaya giden kabloların soketlerini tek tek çıkarıp kısa devre yaptırarak hangi kapıda sıkıntı olduğunu bulun sonrada sonrasında switch tamir yada değişim yapılır

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kapı müşürü ile kilitlerin kilitlenmesi bağlantılı olmayabilir.. Benim arabalarımda alakasızdı. 

Kapının tam kapandığını müşürden değil kilitten kontrol ediyordu. 

Bu sebeple ben hala müşürün birinin bozuk olduğunu düşünüyorum. Müşürler görünür yerde mi ? 

yok abi kilitle beraber buton vs yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gökhan DOĞAN yazdı:

yok abi kilitle beraber buton vs yok

Kilidin için açtın mı ? 

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kilidin için açtın mı ? 

yok abi açmadım ama yakın bir zamanda uğraşacağım o işle sonucu iletirim

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
  • Çözüm
Gökhan DOĞAN

sorun çözüldü. iç aydınlatma değişti sorun çözüldü kilitler vs sağlammış. iç aydınlatmanın butonunda problem varmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...