İçeriğe Yönlendir

Ariston Class One Kombi 504 Hatası

Mustafa Karahan
Çözüme git Mustafa Karahan tarafından,

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar, ariston clas one kombi kullanıyorum. Yaklaşık 4 yıllık bir kombi. Son zamanlar da 504 hatası veriyor ve çalışmıyor. Reset atınca düzeliyor bir süre sonra tekrar yapıyor. Ama bazen uuzn süre hiç yapmadığı oluyor. İnternette net bir cevap bulamadım, daha önce başına gelen var mı çözüm ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

https://www.kombihata.com/ariston/ariston-kombi-504-hatasi-nasil-giderilir/

Ateşleme hatasından bahsedilmiş. Benzeri başıma gelmişti (vaillant) ateşleme hatası dolaylı olarak ortaya çıkmıştı, asıl sebep sayaçtaki arıza sebebiyle gaz basıncının düşük gelmesiydi. Kombi çalışmayınca mutfaktaki ocağı kontrol etmiştim ve yandığı halde bir tuhaf yandığını görmüştüm. Gazın az geldiği anlaşılıyordu, 187 yi aradım 20 dk.da geldiler, sayacın arızalı olduğunu, gazın basıncını düşürdüğünü söyleyip değiştirdiler ve sorunum çözüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

504 görünce gateway timeout yazmaya geldim ama konu başkaymış. :) 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Önder Özcan yazdı:

Kombide hatayı görünce ilk olarak bende Ocağı yaktım. Ama nasıl yandığına değilde basıncına dikkat etmiştim. Bir daha hata alırsam bende 187 yi arayayım en azından sayaç da sıkıntı var mı onu görmüş olurum. Teşekkürler 😊 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Bugün yine aynı hatayı verdi. Ocağı kontrol ettim gaz gelmesinde bir sıkıntı yoktu. Servisi arayacağım yarın gelir inşallah, bakalım sorun neymiş 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Filtreyi temizleyince düzeliyormuş diyorlar. Bu hatayı çok veriyormuş bu cihaz. Ateşleme sorunu da diyenler var, oksijen azlığından hataya düşüyor diyen de. Bence basitten karmaşığa giderek çözüm arayın. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

kombi demeyin bana...

Kombi :tongue2:

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Erhan Doruk yazdı:

Filtreyi temizleyince düzeliyormuş diyorlar. Bu hatayı çok veriyormuş bu cihaz. Ateşleme sorunu da diyenler var, oksijen azlığından hataya düşüyor diyen de. Bence basitten karmaşığa giderek çözüm arayın. 

Filtre dediğiniz yoğuşma suyunun biriktiği yeri kast ediyorsanız evet onu temizledim. Ama işe yaramadı malesef. 

Ama şöyle bir durum oluyor sp3 arızası veriyor bazen devam ediyor bazende sp3 den sonra 504 hatası veriyor. 

Anladığım kadarıyla art arda ateşleme yapmaya çalışıyor yaparsa çalışmaya devam, ateşleme yapamazsa 504 hatası verip reset durumuna düşüyor. 

Doğan Arşiray yazdı:

kombi demeyin bana...

Bu ikinci arızası bu sene. Eğer böyle devam bende bu moda girerim 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mustafa Karahan

Şükür sorun çözüldü. Yoğuşma suyunun boşaldığı yer tıkanmış o yüzden böyle bir hata veriyormuş. Hazne boşaltıldı içi temizlendi tmmdır 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...