İçeriğe Yönlendir

Sellektör Takılı Kalma Sorunu [Resimli]

Ali KOÇAK

Recommended Posts

Ali KOÇAK

Selam arkadaşlar

Aracımda sinyal verirken sellektör kendi kendine yanıyor.

Trafikteki araçlara sürekli sellektör yapıyormuşum gibi oluyor.

Sinyal kolunu çıkarıp komple söktüm.

Temizleyim tekrar taktım fakat sorun hala devam ediyor.

Çözümünü bulan var mı yoksa bu kronik bir sorun mu?

IMG_20230115_011643.jpg

IMG_20230115_011748.jpg

IMG_20230115_011752.jpg

IMG_20230115_011809.jpg

IMG_20230115_011813.jpg

IMG_20230115_153732.jpg

IMG_20230115_005419.jpg

IMG_20230115_005433.jpg

IMG_20230115_011640.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Benim arabada da benzer bisprunşa karşılaşmıştım 

Sıkıntı sinyal kolunu oynattığımda mekanizmanın içindeki metallerin yerinden oynaması yüzünden oluyordu defalarca söküp düzeltmeye çalıştım 

Selektörü düzelttim sinyal sıkıntı yarattı, sinyali düzelttim uzunları yakamadım vs yani bi türlü randıman tutturamadım en sonunda kolu değiştirip kurtuldum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Merhaba

Kronik diye biliyorum.Benim aracımda da bozulmuştu,tamir olmadı değişti.2020 kasım ayı gibi 200 tl fiyatı vardı,yan sanayi olanın.Orjinalini bulmak zor.Sedan ve hatcback'in farklıdır,alırsanız dikkat edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Ali KOÇAK yazdı:

Trafikteki araçlara sürekli sellektör yapıyormuşum gibi oluyor.

Aynı sorunu daha önce yaşamıştım. Bu konuda anlattım 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fatih Poyraz

Orjinal fomoco kol 3,5 - 4 bin civarında. El mahkum çin malı yan sanayi takıp devam edeceksiniz o da 2-3 yıl götürüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Fatih Poyraz yazdı:

Orjinal fomoco kol 3,5 - 4 bin civarında. El mahkum çin malı yan sanayi takıp devam edeceksiniz o da 2-3 yıl götürüyor.

Tamir işine el yatkın ise arızalı kolu tamir etmekte sorun olmuyor. Neredeyse 2 yıl olacak arızalı kolu tamir edeli. Herhangi bir sorun olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Elimde sıfıra  yakın bir kaç tane sedan kolu mevcut. 2 tane mk4 fiestam oldu. En son aldığım fiestada  aracı almadan önce  değişmişti. Ben aldıktan sonra kolda  arka silecek mekanizması olmadığı için  elimdeki eski  kollardan arka mekanizması olan  birini tamir edip onu taktım. Üzerinde gelen yeni takılmış olan boşa çıktı. Yan sanayinin de kalite kalite çeşitleri var.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Poyraz
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Tamir işine el yatkın ise arızalı kolu tamir etmekte sorun olmuyor. Neredeyse 2 yıl olacak arızalı kolu tamir edeli. Herhangi bir sorun olmadı.

Tebrik ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali KOÇAK
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Aynı sorunu daha önce yaşamıştım. Bu konuda anlattım 

Beyindeki o kısmı genişletmek aklıma gelmemişti. Deneyeceğim. Bilgi için çok teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Ali KOÇAK yazdı:

Bilgi için çok teşekkürler.

Faydalı olabildiysek ne mutlu. Bakır yüzeylerdeki ve hareketli bölümlerdeki yağ yoksa bir miktar beyaz gres sürebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali KOÇAK
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Faydalı olabildiysek ne mutlu. Bakır yüzeylerdeki ve hareketli bölümlerdeki yağ yoksa bir miktar beyaz gres sürebilirsiniz. 

gres yağı için önerebileceğiniz bir marka var mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Ali KOÇAK yazdı:

gres yağı için önerebileceğiniz bir marka var mı?

Ben sanayiden yağ satan yerden almıştım. Plastik dişlilerin yağlamasında da kullanıyorum ve sorun olmuyor. Markasını hatırlamıyorum. Kullandığım ürün yumuşak bir gres yağıydı. Herhangi bir marka önerim maalesef yok. 

Adı beyaz ama rengi sarımsı bir gres yağı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...