İçeriğe Yönlendir

Fiesta V için DRL Yeri Tavsiyesine İhtiyacım Var

Ferit Gür

Recommended Posts

Ferit Gür
(düzenlendi)

Merhaba herkese,

Kartal göz ledlerle drl yaptım, uzun ömürlü olsun diye 7810 regülatörle enerji veriyorum drl controller kullanıyorum kısaları açınca %50 oranında ışığı kısılıyor ancak yalıtımını da iyi yapmama rağmen 2 tanesi kesildi. Olası nedeni ne olabilir fikri olan varsa veya daha kalitelisi mi lazım nerden bulabilirim onlar ayrı konu. Ben de hazır değişime başlayacakken tasarımını da değiştirmek istedim ama karar veremedimimage.jpeg.01b5aad70463e14ba63391f6b1e12b7f.jpeg

image.jpeg.c429278ca3385efc095be6cee422e765.jpeg

image.jpeg.9ae27e0408eb3d074dfef6f3d48e3380.jpeg
Aklıma gelen tasarımlar bu şekilde, abartısız sade şık ve işlevsel olsun istiyorum. Işıklar karşıyı gösterecek şekilde L profilden yuvalar yapıcam, 1w power led ve 40 derece mercekle de olabilir. Kartal göz kullanacaksam da uzun ömürlü olması için başka ne yapabilirim

image.jpeg.360c7aec3d4fb1f95f57e232c7c5a67a.jpeg

Şu an bu şekilde pleksiden parça yapıp ışıkları elimden geldiğince açı vererek takmaya çalıştım ama kenardakiler yine hafiften yanlara gidiyor

image.jpeg

tarihinde Ferit Gür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

%90 1

Ferit Gür yazdı:

ancak yalıtımını da iyi yapmama rağmen 2 tanesi kesildi.

o ledler sıkça bozulur, fazla iyi montaj yapmamalı bi rde fazla iyi montajda soğuyamıyor, ön tamponumda hep vardı en son açığa bomboş monte ettim uzun süre dayandı

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Çağlar Bayur yazdı:

%90 1

Şu anki 1’dekğne benziyor aslında ama tam istediğim açıyı veremedim peki ani kartalgöz mü yoksa power led+mercek mi daha iyidir tabi bir de önüne pleksiden cam yapmam gerekir daha orjinal durur hem de sönükken sarı sarı ledler görünmez 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ferit Gür yazdı:

önüne pleksiden cam yapmam gerekir

aşırı ısınır hiç soğumazlar

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Çağlar Bayur yazdı:

aşırı ısınır hiç soğumazlar

Soğutucu da alırım az car style kanalındaki gibi düşündüm o far içine yapıyor. Kartalgöz ön tarafından rüzgar alıyor ama demekki arka kısmına gitmiyor. Fazla iyi montajdan kastın neydi abi o şekilde yapayım ben de arka kısımları hava alacak şekilde mi olmalı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ferit Gür yazdı:

az car style kanalındaki gibi düşündüm o far içine yapıyor. K

bu ledlerden mi kullanııyor? far içinde?

Ferit Gür yazdı:

Fazla iyi montajdan kastın neydi abi

suya karşı fazla yalıtmak, silikonla kaplamak, bu sefer aşırı ısınıyor, voltajı kısınca da sınıyor

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

bu ledlerden mi kullanııyor? far içinde?

suya karşı fazla yalıtmak, silikonla kaplamak, bu sefer aşırı ısınıyor, voltajı kısınca da sınıyor

Kartal gözü değil 1-3w power led, pcb mercek ve soğutucu kullanıyor

tarihinde Ferit Gür tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Inkedimage.jpeg.9ae27e0408eb3d074dfef6f3d48e3380_LI.jpg.c7aa25c67d9d27fd5f986c8516dbb91c.jpg

Bence en yakışanı bu hali. İki farklı elektrikçiye gidip resimdeki gibi gündüz farı + sinyal ledi yaptırmak istedim. İkisi de oraya tesisat çekemeyiz sadece far altına yaparım dedi. Onu da ben istemedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

%90 1

o ledler sıkça bozulur, fazla iyi montaj yapmamalı bi rde fazla iyi montajda soğuyamıyor, ön tamponumda hep vardı en son açığa bomboş monte ettim uzun süre dayandı

bundan verde taksın arkadaş :)

OSRAM-LEDriving-LEDFOG101-BK-12V-24V-OEM

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

biri takılı biri çeyiz sandığında... değişimde liste başı bunlar olmazsa olmaz

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Süleyman Can yazdı:

Inkedimage.jpeg.9ae27e0408eb3d074dfef6f3d48e3380_LI.jpg.c7aa25c67d9d27fd5f986c8516dbb91c.jpg

Bence en yakışanı bu hali. İki farklı elektrikçiye gidip resimdeki gibi gündüz farı + sinyal ledi yaptırmak istedim. İkisi de oraya tesisat çekemeyiz sadece far altına yaparım dedi. Onu da ben istemedim.

Öyle tesisat çekilecek bir şey yokki ışıkları çerçevenin arkasına alacaksın iki ucunu birleştirip drl denetleyiciye, denetleyiciyi de iki ucunu akü kutuplarına sarı ucu da ya parklara ya da kısalara bağlayacaksın. Sen ışığı tak tesisatı bana bırak deseydin ustaya

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Abi st tampon lazım bunun için ya da makyajlısının çerçevesini kesip biçip içeri oturtmak lazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ferit Gür yazdı:

image.jpeg

sis farı yerinin alt kısmını yay gibi dönebilirsiniz yada sis farın siyah çerçevesinin etrafını dönüp üzerini beyaz polikarbon ile kapatıp bütün bir led görüntüsü verebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Metin Uzunoğlu yazdı:

sis farı yerinin alt kısmını yay gibi dönebilirsiniz yada sis farın siyah çerçevesinin etrafını dönüp üzerini beyaz polikarbon ile kapatıp bütün bir led görüntüsü verebilirsiniz. 

Abi güzel olur da sis çerçevesi bu şekilde çıkıntılı yerlere ya kanal açıcam ya da oralarda kesinti olacak bir de ona en uygun gelen şerit led olur gibi 

image.jpeg.3a7f94480c1be8eefdeba05c33c17b54.jpeg

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ferit Gür yazdı:

Abi güzel olur da sis çerçevesi bu şekilde çıkıntılı yerlere ya kanal açıcam ya da oralarda kesinti olacak bir de ona en uygun gelen şerit led olur gibi 

image.jpeg.3a7f94480c1be8eefdeba05c33c17b54.jpeg

Bu parçayı komple düz siyahtan basabilirseniz daha şık durur bence

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu parçayı komple düz siyahtan basabilirseniz daha şık durur bence

Zamanında orta yerine yuvarlak yuva eklenerek basılabilir mi diye sormuştum birkaç yere verdikleri fiyatı görmeniz lazımdı 😂😂

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ferit Gür yazdı:

Zamanında orta yerine yuvarlak yuva eklenerek basılabilir mi diye sormuştum birkaç yere verdikleri fiyatı görmeniz lazımdı 😂😂

O zaman üstüne göre siyah pleksi kesip ısı tabancası ile eğim verin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür

Dostlar merhaba, bu şekilde yaptım diğerlerinde sis çerçevesi içindeki bombelerin kenarları düz olmadığı için tabana taksam yere bakıyor üste koysam yukarı bakıyordu. Ben de en üst bombenin üst kenarına yapıştırdım. Led modülüm de bir süredir motor kapattıktan 2-5dk arası kafasına göre kapanıyor normalde 30saniye olması gerekirdi acep nedendir. Yenisini almam gerekecek. Ledlerde de sıkıntı olursa power led pcb ve soğutma kullanıp ön tarafına pleksiden cam yapcam 

image.jpeg.565b27e97ea17a538692048788c93499.jpeg

image.jpeg.d40372c5107086c9aab4d5b62464aa29.jpeg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...