İçeriğe Yönlendir

Streptokok Tehlikesi

Emrah Altun

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Emre Demir yazdı:

Ayda 1 olurdum hey gidi günler (penadur)

Genelde ayda bir yapılıyor galiba. Hep ayda bir yapıldığını gördüm.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Ben biraz da anne babalarda suçu buluyorum. Çocukları neredeyse steril ortamda büyütüp, kreşte hasta olunca suçu çevrede arıyorlar. Çocuk mikroplarla etken yaşta karşılaşmadığı için ilk karşılaşınca korumasız oluyorlar. Bizim zamanımızda biberon deterjanı, sterilizatör , kutu mamalar yoktu. Sütü sütçüden alır, suyu musluktan ağzımızı dayar içerdik. Sokakta oynar yere düşen şeyi üfler yerdik. 3 saniye kuralını uygulardık.  Çocukları da öyle yetiştirmeye çalışıyorum. Tüm sınıf kırılıyor bizimki sağlam gidip, sağlam geliyor Allaha şükür. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Beğenme 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Erhan Doruk yazdı:

Ben biraz da anne babalarda suçu buluyorum. Çocukları neredeyse steril ortamda büyütüp, kreşte hasta olunca suçu çevrede arıyorlar. Çocuk mikroplarla etken yaşta karşılaşmadığı için ilk karşılaşınca korumasız oluyorlar. Bizim zamanımızda biberon deterjanı, sterilizatör , kutu mamalar yoktu. Sütü sütçüden alır, suyu musluktan ağzımızı dayar içerdik. Sokakta oynar yere düşen şeyi üfler yerdik. 3 saniye kuralını uygulardık.  Çocukları da öyle yetiştirmeye çalışıyorum. Tüm sınıf kırılıyor bizimki sağlam gidip, sağlam geliyor Allaha şükür. 

Erhan abi valla bizim sıpada sağlam bünyelerdendi. Ama pis dağıldı..

Direndi ama o da bir yere kadar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Alpay Sumer yazdı:

Erhan abi valla bizim sıpada sağlam bünyelerdendi. Ama pis dağıldı..

Direndi ama o da bir yere kadar..

Geçmiş olsun. Biz kış başında şekersiz kuşburnu marmelatı yapıyoruz. Her Kahvaltıda küçük bir fincan içiyor. Bağışıklık için çok faydalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Valla dün başlığı görünce okuyup çok şükür bizim çocuk 2 ay önce büyüğü atlattı küçüğüde ondan 2 hafta sonra atlattı diye rahat kafayla okumuştum. Hanım çocuklarla kayınvalidelere malum karne tatilinden dolayı biraz orada vakit geçirmek istediler tabi akşam görüştüğümüzde büyük çocuğun ateşinin çıktığını boğazına bak dediğimde beyaz beyaz kabarcıklar oluştuğunu söyledi. 1 sene önce de aşırı beyazlıklar vardı hatta kbb uzmanı minik operasyon ile almıştı antibiyotik sonrası gitmediğinden. Hemen acile gönderdim antibiyotik yazmışlar tabi piyasada olmadığından dün gece bulamadılar. Sabah 10 tane eczane aradım birinde antibiyotik var ateş düşürücü yok diğerinde tam tersi. Yine ortalık fena duruma gelecek gibi görünüyor. Tüm evlatlarımızı korusun allah acil şifalar versin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

3 saniye olayı safsata beyler. Temas olduğu an ile bir kaç dakika arasında fark yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...