İçeriğe Yönlendir

Lastik Tavsiyeleri ..

Arda Ataş

Recommended Posts

Arda Ataş

Merhaba arkadaşlar aracıma yeni lastik alıcam. 3 marka arasında gidip geliyorum.

1.michelin primacy 4

2.goodyear efficientgrip performance 2

3.hankook ventus prime 4 

şunanda aracımda continental premiumcontact 6 var yol sesinden aşırı rahatsızım.internette çok araştırıdım goodyear çok iyi diyen var hankooku çok öven var micheline gerek yok hankook o ayarda diyen var. Lastik ebadı 205/55/16

yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Good Year EGP 2 ;)  İkisini de kullandık Conti PC6 çok daha üstün. Sessizlik farkı pek görmedim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Arda Ataş yazdı:

şunanda aracımda continental premiumcontact 6 var yol sesinden aşırı rahatsızım.

premium contact'ın desibeli 71 db. Yazdığınız diğer markların da ses performansı benzer olacaktır. Yalıtım yaptırmak çözüm olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Bütçe uygunsa michelin tartışılmaz. Bütçe uygun değilse diğerlerine bakılmalı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arda Ataş

Michelin kaliteli evet ama çok şikayet var tabi kullanımdan kullanıma değişir. Ya goodyear ya hankook gibi düşünüyorum ikiside 68-69 db değerlerinde 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
(düzenlendi)

1.michelin primacy 4, 10 bin km kadar kullandım baya sessiz bi lastik 32 psi hava ile kullanıyorum yanakları sert alt takım sesli çalışıyor,performanslı kullanıma gelmiyor benim aldığım ilk seri di sonra hamuru güncellendi,

2.goodyear efficientgrip performance 2, bununda 4 kanallı 1 serisini kullandım yanakları yumuşak sessiz konforlu bi lastikdi yanaklar yumuşak olduğu için virajlarda yana yatması vardı, 2 serisini ile cpc6 arasında kalmıştım cpc6 aldım,

3.hankook ventus prime 4,

şunanda aracımda continental premiumcontact 6, bu lastiği bi önceki aracım dahil 25-30 bin km dir kullanıyorum ses konusunda haklısınız sesli bi lastik, performanslı kullanımda iyi bi lastik bi daha alırmıyım almam herhalde daha sessiz olan bi lastik tercih ederim.

continntalin son çıkan lastiği görmemiştim ultracontact bunuda bi inceleyin derim sessiz olduğu belirtilmiş 69 db

tarihinde Adem Kazıl tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

Lastik deyince Önce Michelin gelir,sonra diğerleri alın pişman olmazsınız.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Hepsinin bir kusuru var işte. 

Michelin balon yapar conti ses yapar good year bütçe dostu ama çok beklenti yok iş görür hankok sert diyenler var. Yani beklenti önemli burada. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Good year efficient grip performance.

4 yıldır kullanıyorum. Çok memnunun.

68 db ses ile daha önceki lastiklerime oranla otoyolda giderken daha sessiz. Otoyol kalitesi sebebiyle bir miktar ses oluyor ama diğer lastiklerde o ses daha fazla.

Yol tutuş olarak da çok memnunum. Sınırları zorladığım anlar oldu, aracı yolda tuttu.

Tekrar alacak olsam yine aynı lastiği alırım.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

yazdılarınızın içerisinde goodyear , benim önerim continental premiumcontact 6 dır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

yol sesi istemiyorsanız michelin primacy 4 derim yumuşak konforlu yol sunacaktır size dezavantajı yumuşak olduğu icin diğer lastiklere göre biraz daha erken bitebilir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Michelin primacy 4ü biraz daha geliştirerek primacy 4 plus'ı çıkarttı. Lastiği yakın takipteyim. Kış bitimi lastik kredisi çekerek işin şakası michelin geçiş yapacağım. Bu lastiğe muadil ürünler elbetteki var ama önemli olan son mm'ye kadar ilk günkü performansı sergileyebilmesi. 

Geçmiş yıllardaki tecrübelerime dayanarak michelin diyorum. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türkel

Önceki aracımda Michelin Primacy 4 kullandım, yumuşak güzel lastikti. Şu an fiestada Nokian Wetproof kullanıyorum, bence Michelin yerine gözü kapalı tercih edilebilecek bir lastik. Yol sesi, yol tutuşu ve yakıt verimliliği açısından etiket değerleri daha iyi olan bir lastik görmedim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Falken de olabilir listede. Para varsa conti derim ben ancak uygun fiyatlılarda Lassa , hankook veya falken. Falken kullandım çok memnun kaldım. Şu anda Lassa kullanıyotum falken e göre biraz sert ama sağlam. Bridgestone da düşünülebilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Ataş
Tayfun Aydın yazdı:

Falken de olabilir listede. Para varsa conti derim ben ancak uygun fiyatlılarda Lassa , hankook veya falken. Falken kullandım çok memnun kaldım. Şu anda Lassa kullanıyotum falken e göre biraz sert ama sağlam. Bridgestone da düşünülebilir..

Araç focus 3,5 zaten sert bir araba dolayısı ile yumuşak lastik tercihim olucak lassa bridgestone sert gelir bana falken de çok kötü yorum okudum 1 sene sonra lastikten eser kalmıyor diye

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Arda Ataş yazdı:

Araç focus 3,5 zaten sert bir araba dolayısı ile yumuşak lastik tercihim olucak lassa bridgestone sert gelir bana falken de çok kötü yorum okudum 1 sene sonra lastikten eser kalmıyor diye

Hocam ben 1 sene kadar kullandım bence sorun yoktu. Arkadaşım Falken bayii ve ısrarla vermişti bana. Gerçekten sonra çok teşekkür etmiştim. Konfor açısından güzeldi. Ses yoktu. Good Year dan sonra bana çok iyi gelmişti. Aracım astra idi ve nispeten sert bir araçtı. Sert lastik uzun ömürlüdür ancak konforu biraz törpüler ancak yumuşak lastik daha düşük ömürlü olur , konforludur. Bu ikisi aynı anda conti michelin gibi pahalı lastiklerde var tabi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim kullanım da memnun kalmadığım tek lastik michelin. 

Goodyear alırdım. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Yollarınız düzgünse, Good Year EGP iyidir.

Michelin'in her modeli iyi değil, Pilot Sport modelleri iyiyken, Primacy çok beğenilmiyor. Pilot Sport da her ebatta mevcut değil maalesef.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Goodyear derim. 4 yıldır hiç sıkıntı yaratmadı. Ses sorunu yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Hankook kesinlikle almayın, goodyear alınabilir, bu listeye continental eklenmeli, bir de lastiği internetten almayın, güvenilir bir lastikçiden alın kesinlikle.

Ben olsam kesinlikle continental alırdım.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bir araçta at ,diğerinde kışlık Hankook kullanıyorum. Alınabilir görüyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...