İçeriğe Yönlendir

4500 RDS Teyp'e Multimedia Eklemek Hk.

Arda Dulgar

Recommended Posts

Arda Dulgar

Merhabalar,

2004 model benzinli 1.6 Fusion aracım var. Üzerinde orjinal teyp'i mevcut. 4500 RDS olarak yazıyor. CD çalarlı olan model.

İnternetten biraz araştırdım. Bu teyp için aux girişi ekleme olarak teyp'in içini açıp devreye lehim yapma yolu buldum. Ancak bu yolla ses stereo değil mono oluyormuş. Açıkçası benim elimden gelecek bir iş de değil.

İnternette arattığımda teyp arkasındaki soketlere takılıp uzatma yoluyla teype aux, usb ve hatta bluetooth özellikleri ekleyen aparatlar buldum. Çeşitli fiyatlara satılıyorlar.
Bunlar bu CD çalarlı 4500 modeli ile uyumlu mudur? Satıcıların bazıları olur diyor bazıları olmaz diyor. Kullanan ve tecrübesi olan var mı acaba?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Arda Dulgar yazdı:

Merhabalar,

2004 model benzinli 1.6 Fusion aracım var. Üzerinde orjinal teyp'i mevcut. 4500 RDS olarak yazıyor. CD çalarlı olan model.

İnternetten biraz araştırdım. Bu teyp için aux girişi ekleme olarak teyp'in içini açıp devreye lehim yapma yolu buldum. Ancak bu yolla ses stereo değil mono oluyormuş. Açıkçası benim elimden gelecek bir iş de değil.

İnternette arattığımda teyp arkasındaki soketlere takılıp uzatma yoluyla teype aux, usb ve hatta bluetooth özellikleri ekleyen aparatlar buldum. Çeşitli fiyatlara satılıyorlar.
Bunlar bu CD çalarlı 4500 modeli ile uyumlu mudur? Satıcıların bazıları olur diyor bazıları olmaz diyor. Kullanan ve tecrübesi olan var mı acaba?

Teşekkürler

Neden mono oluyor muş, 3 kablo lehimlenmeyecek mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

4500 de aux girişi olmadığı için o tip eklentileri soketten yapamazsınız, içine montaj yapıldığında teybin çıkışlarına bağlarlar, stereo olur? alacağınız kit mono değilse,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Bizim Aydın yapmıştı bu işi ve güzel olmuştu ama fotolar uçmuş maalesef..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Dulgar

Sanırım FM/AM modülüne bağlandığı için.
Hatta bu forumda da buldum. Aşağıda paylaşıyorum.

Farklı bir tavsiyeniz olur muydu?

Serkan Toker yazdı:

Bizim Aydın yapmıştı bu işi ve güzel olmuştu ama fotolar uçmuş maalesef..

Evet bunu buldum ama dediğiniz gibi fotoğraflar uçmuş. Kaynak sitede de uçmuş.  Bunda sanıyorum CD ye bağlanıyor. Boş bir CD çalması sağlanıyor aux dan ses almak için galiba.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Arda Dulgar yazdı:

Evet bunu buldum ama dediğiniz gibi fotoğraflar uçmuş. Kaynak sitede de uçmuş.  Bunda sanıyorum CD ye bağlanıyor. Boş bir CD çalması sağlanıyor aux dan ses almak için galiba.

Evet cd çalıyorum sanıyor cihaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Orjinal teyple uğraşmaktansa bir çerçeve alıp yeni cihaz koymak daha mantıklı olur bence

Çünkü teybe her bir eklenti için ayrı uğraşı ve maliyet olacak

image.png.aff9e8a4142470f460f8c606372b9faf.png

https://www.hepsiburada.com/ford-fusion-fiesta-2002-2005-teyp-cercevesi-pm-otaktas24fd07

bundan fazlası gerekiyor, bu 4500 ler land tipi, ölçüleri standart dışı. kesme biçme yakma ekleme gerektiriyor

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Çağlar Bayur yazdı:

kesme biçme yakma ekleme gerektiriyor

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Arda Dulgar

En doğrusu yeni teyip taktırmak o halde.

FM transmitter denedim ama hiç istediğim performansı alamadım.

7" herhangi bir teyp alsam kendim uygulayabilir miyim acaba. Sanıyorum soketleri uyumlu olmaz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Arda Dulgar yazdı:

En doğrusu yeni teyip taktırmak o halde.

FM transmitter denedim ama hiç istediğim performansı alamadım.

7" herhangi bir teyp alsam kendim uygulayabilir miyim acaba. Sanıyorum soketleri uyumlu olmaz.

Fm transmitteri kullanırken radyo antenini söküp deneyin, Ankara'da radyo frekansı çok olduğu için parazit çok yapar ama anten olmazsa iyi çalışabilir..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...