İçeriğe Yönlendir

W203 Custom Aydınlatma

Fatih Akbaş

Recommended Posts

Fatih Akbaş

Merhaba 203 e gece uçuşu formundan oktay abiye 3-4 ay önce far yaptırmıştım.Sağ merceği takarken kaydırmış ufaktan çok verimli aydınlatma alamamıştık.Neyse ara tatil girince farları tekrar bıraktım sağolsun bence çok güzel yaptı.Farlarda 2018 Mercedes merceği kullanıldı LED’leri merceğin orjinal lediymiş sürücüsüde heralde orjinal sürücüsü tam hatırlamıyorum.Ayarı kaldı bi kendisi anjio oldu ayar kaldı.Biraz yukarda sanırsam.Birde farların ışığını%50 kısan bi devre yaptı.Tuşla devreye giriyor.İnsanları rahatsız etmeyi hiç sevmem kayık mercek yüzünden sürekli selektör yiyordum.Bu far ayarını kendim yapamammı ☹️

F82595A8-8105-4514-AE36-8FC6F23733CB.jpeg

BFA81427-DAF9-4B13-AEC3-9DAC1F151DA2.jpeg

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Farın üzerinde manuel ayara izin veren bir mekanizma vardır muhakkak. Kapalı alanda duvara 10 metre kala durup 2 farı tek çizgi yapabilirsiniz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zemin düz ise sol far yukarda.. bunu kendiniz düşürebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Fatih farın manuel ayarına ellememistir. Oradan düşürsene

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Hamit inan yazdı:

Fatih farın manuel ayarına ellememistir. Oradan düşürsene

Arayacam abi seni bi vida varda omu değilmi bilmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Fatih Akbaş yazdı:

bi vida

İki plastik kafa vida var. Biri aşağı yukarı diğeri sol sağ 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Akbaş

Malesef istediğimiz gibi aydınlatma alamıyoruz.Bu seferde sol mercek biraz yukarda selektör yapan yok ama tam net bi çizgi elde edemedik.Yapan şahısta ne tele bakıyo ne cevap veriyor.Şu arabada yapamadığım tek şey şu aydınlatma oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Metin Akbal yazdı:

Eski aydınlatma halojen miydi senin?

Evet ama camları değiştirdim xenon modelinde kullanılan camdan sıfır aldım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Akbaş yazdı:

Yapan şahısta ne tele bakıyo ne cevap veriyor.

Normaldir. 10 işten 8'inde bu tip sorunlar yaşandı.

@Cem Işık bi yer önersin, belki onlar düzeltir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Fatih Akbaş yazdı:

Evet ama camları değiştirdim xenon modelinde kullanılan camdan sıfır aldım

Şimdi doğru mu anlıyorum sorayım. Bixenon yapılmadı biled yapıldı. Sen mercek ampul tutucu vs birşeyler yapmıştın halbuki?

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
(düzenlendi)

Video

Metin Akbal yazdı:

Şimdi doğru mu anlıyorum sorayım. Bixenon yapılmadı biled yapıldı. Sen mercek ampul tutucu vs birşeyler yapmıştın halbuki?

Ondan vazgeçtik 😄 Buda olmadı evet bi-led abi 

49918D43-294F-4792-9A54-1ACAE338620D.jpeg

8460FAAC-DDC8-4495-B408-454712AD1976.jpeg

19EB152F-CC2F-4F13-8286-9DC9BD325F82.jpeg

Metin Akbal yazdı:

Ondan vazgeçtik 😄 Buda olmadı evet bi-led abi 

tarihinde Fatih Akbaş tarafından düzenlendi
Lİnk
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Sani Gerşon yazdı:

Normaldir. 10 işten 8'inde bu tip sorunlar yaşandı.

geceuçuşu'nda bayağı bayağı usta gibiydi aslında, şaşırdım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Umut Taşlı yazdı:

geceuçuşu'nda bayağı bayağı usta gibiydi aslında, şaşırdım. 

3 kere yaptı farları kötü biri değil iyi biri ama son olaydan sonra bidaha bakmadı tele 😀

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Fatih Akbaş yazdı:

3 kere yaptı farları kötü biri değil iyi biri ama son olaydan sonra bidaha bakmadı tele 😀

diğer forumda bayağı yardımına şahit olmuştum, iyidir illaki. geçmiş zaman, sağlık sorunlarını hatırlıyorum, belki bu işi kötü etkilemiştir, belki başka bir şey. bilemiyorum.

düzelmeyecek gibi mi farlar?

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Umut Taşlı yazdı:

diğer forumda bayağı yardımına şahit olmuştum, iyidir illaki. geçmiş zaman, sağlık sorunlarını hatırlıyorum, belki bu işi kötü etkilemiştir, belki başka bir şey. bilemiyorum.

düzelmeyecek gibi mi farlar?

Çok az bi fark var tamponu indirsem düzeltirim gibi inşallah

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ama biz sana ta ne zaman düz duvara karşı bi foto atta bakalım demiştik :) Bunun ayarını sen yapabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Metin Akbal yazdı:

Ama biz sana ta ne zaman düz duvara karşı bi foto atta bakalım demiştik :) Bunun ayarını sen yapabilirsin.

Abi inmiyor sol far ensonda lastikcide ayarlattırdım.Akşam atayım abi düzeltiriz dersen çoruma gelirim benim memleket osmancık :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Fatih Akbaş yazdı:

Abi inmiyor sol far ensonda lastikcide ayarlattırdım.Akşam atayım abi düzeltiriz dersen çoruma gelirim benim memleket osmancık :) 

Ayıpsın yahu biliyom zaten senin hemşehrim olduğunu :) O zaman muhtemel durum şu far merceği içeride takılı kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Metin Akbal yazdı:

Ayıpsın yahu biliyom zaten senin hemşehrim olduğunu :) O zaman muhtemel durum şu far merceği içeride takılı kalıyor.

Bilemiyorum far içi yapısını bilmediğim için

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...