İçeriğe Yönlendir

Aliexpress Ürün Alma Hakkında

Ümit Türkel

Recommended Posts

Ümit Türkel

Arkadaşlar daha önce aliexpresten ürün almadım. Resimdeki ürünü aracıma almak istiyorum. Ürün fiyatı ve kargo ücreti dışında herhangi bir vergi v.s. ödemesi oluyor mu? Dikkat etmem gereken bir husus varsa bilgi vermenizi rica ediyorum.

Screenshot_20230220_212107.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uzun zamandır almadım, sabit bir gümrük girişi meblağı  ile %18 kdv alınır, mebalğ kaç oldu bilmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Alım ekranına geçtiğinizde vergi diye bir kalem varsa başka sürpriz olmaz adresinize kadar başka ücret ödemeden gelir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Şimdi satın al dersen vergiyi de ekler, 11 dolar veya 14 dolar sınırından sonra %30 kooyuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Detaylı yazmıştım önceki konularda. 

Kargo hariç ürün fiyatı 150 USD yi gecmeyecek. Sepete ekledikten sonra öde kısmında peşin hesaplanan vergiyi görürsün. Onun haricinde üstüne 30-40 TL ekleyeceksin gümrüğe sunma falan filan diye. Vergi olarak yüzde 30-45 arası çıkar. Başka birşeyi yok 

Çağlar Bayur yazdı:

%18 kdv

Eskiden di o :) bayagi eskiden. Sadece AB ulkelerinden %20 ile geliyor.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Ürünü sepete ekledikten sonra bir adım daha var, orada vergi otomatik olarak hesaplanıp sizden tahsil ediliyor. Size gelene kadar herhangi bi ödeme yapmanıza gerek kalmıyor, son 5 alışverişim bu şekilde oldu. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

uzun zamandır almadım, sabit bir gümrük girişi meblağı  ile %18 kdv alınır, mebalğ kaç oldu bilmiyorum

Satın alırken ödeme yaparken hepsini alıyor şuanda , her şey dahil ücret ödüyorsunuz sonra ekstra bir ücret ile karşılaşmıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Murat Öngür yazdı:

Satın alırken ödeme yaparken hepsini alıyor şuanda , her şey dahil ücret ödüyorsunuz sonra ekstra bir ücret ile karşılaşmıyorsunuz.

Sanırım bazı ürünlerde öyle, seçtiğim üründe sadece nakliye ücreti ekliyor. Vergiden hiç bahsetmemiş

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Murat Öngür yazdı:

Başka bir üründe otomatik verdi, 556 TL vergi çıkarmış, başka bir ödeme çıkarmıyorlarsa çok güzel.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Başka bir üründe otomatik verdi, 556 TL vergi çıkarmış, başka bir ödeme çıkarmıyorlarsa çok güzel.

En son aldığım iki üründe de ekstra para ödemedim aliekpres e ödediğim dışında , birisi ptt ile geldi birisi aras ile geldi , aras ile gelen 10 günde teslim ediliyor ptt 15 günü buluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kapıda ödeme yok artık.. 

Satıcı hesaplayıp vergiyi tahsil edip, sizin adınıza gümrük vergisini ödüyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ahmet Aybeyaz yazdı:

ürün ne linikini paylaşırmısınız özel değil ise bende bakayım fiyatına

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Konuyu takip ediyordum bende aliexpress ten bir ay olmadı bir ürün aldım ücretsiz kargo yazıyordu ve bir miktar vergi kesildi. Bugün kargom geldi teslim aldım 52tl kargo ücreti yansıtmış ptt bu normal mi anlamadım?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ömer Sarıgül yazdı:

Konuyu takip ediyordum bende aliexpress ten bir ay olmadı bir ürün aldım ücretsiz kargo yazıyordu ve bir miktar vergi kesildi. Bugün kargom geldi teslim aldım 52tl kargo ücreti yansıtmış ptt bu normal mi anlamadım?

kargolar artık maalesef ücretsiz değil , alırken kargo ücreti var ise sonra kesmiyorlar. Başta almadıkları için kesmiş bizimkiler

Yorum bağlantısı
Ümit Türkel

Ürünü aldım arkadaşlar. Yorum yazan herkese teşekkür ederim. Ödeme kısmına gelice ürün fiyatı+kargo ücreti+vergi ile toplam ödemem gereken miktar çıkıyor. İlk alış verişim olduğu için 80 lira gibi bir indirim kuponu da uyguladı. Tesliam mart 2.hafta görünüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ömer Sarıgül yazdı:

52tl kargo

Kargo değil o. Gümrüğe sunum falan filan ücreti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...