İçeriğe Yönlendir

Benzinli Fiesta Sürekli Fan Açıyor

Hasan Ozmen

Recommended Posts

Hasan Ozmen

Merhabalar 2016 model 1.6 benzinli otomatik aracımda normal seyirde giderken fan açıyor 10 saniye sonra kapanıyor. Hava ortalama 17 derece aracı yüklenmeden kullanıyorum.

Test menüsünden derece takip ediyorum cok değişken oluyor 96 oluyor sonra 105 e cikiyor geri 97 ye iniyor

Sebebi ne olabilir?

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hasan Ozmen yazdı:

Devirdaim,triger seti ve v kayışı 1000 km önce değişti

Sistemde hava kalmış olabilir. Bu durumda radyatör kapağı açıkken (su soğukken başlayın), fanın 3-4 kere devreye girmesine müsaade edin ve gaz vererek gözünüzü hararette tutun. Havanın devirdaimle dışarı çıkmasını sağlayacaksanız. Sonra bi kontrol edin.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ozmen

Devirdaimde sorun yokmuş.Elektrikci ustam fan rezistansında sorun olduğunu düşünüyor çünkü fan açıldığında en full şekilde çalışıyor ısınsa bile fanın en düşük derecede çalışıp hissettirmeden durmasi gerekiyor diye söylüyor ama benim fan en güçlü şekilde çalışıp duruyor

Yorum bağlantısı
Hasan Ozmen

Ersen Tapan yazdı:

Seyir halindeyken dediğiniz kaç km hızlar mesela?

20 - 30 km ile giderken uğultu duyuyorum inip bakınca fan açıldığıni tespit ediyorum

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Hasan Ozmen yazdı:

Test menüsünden derece takip ediyorum cok değişken oluyor 96 oluyor sonra 105 e cikiyor geri 97 ye iniyor

Yazdıklarınıza göre bir anormallik göremiyorum.Olması gereken davranış bu. Isı değişimleri 1-2 saniyede gerçekleşmiyorsa benim 1.4 Fiesta 180.000 km dir bu şekilde. Fiestanın fanı sesli çalışır.
Ama siz yinede Ford ile haşır neşir olmuş bir ustaya gösterin. 

Hasan Ozmen yazdı:

20 - 30 km ile giderken uğultu duyuyorum inip bakınca fan açıldığıni tespit ediyorum

30 km üstü hızlarda fan açmıyorsa bence bir sorun yok. 

Yorum bağlantısı
Hasan Ozmen
Ersen Tapan yazdı:

Yazdıklarınıza göre bir anormallik göremiyorum.Olması gereken davranış bu. Isı değişimleri 1-2 saniyede gerçekleşmiyorsa benim 1.4 Fiesta 180.000 km dir bu şekilde. Fiestanın fanı sesli çalışır.
Ama siz yinede Ford ile haşır neşir olmuş bir ustaya gösterin. 

30 km üstü hızlarda fan açmıyorsa bence bir sorun yok. 

Abi durum şöyle kış mevsiminde fan bu kadar hızlı çalışıyorsa yazın adana da bu fan full çalışsa bile yetmez

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Hasan Ozmen yazdı:

Abi durum şöyle kış mevsiminde fan bu kadar hızlı çalışıyorsa yazın adana da bu fan full çalışsa bile yetmez

Görmeden yorumlayamıyorum tabiki ama siz emsal bir araç bularak karşılaştırmaya çalışın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Motor un suyu tam oldugunu varsayiyorum, motor silindir conta degisimi yapilmis mi daha once

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Ozmen

Uzun zamandir takip ediyorum halen aynı şekilde düşük hizdada açıyor yüksek hızdada açıyor 

Test menüsunden sicaklik takibi yapıyorum bi 90 oluyor bi 105 oluyor 

Termostatla alakalı bir sorun olabilir mi acaba ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...