İçeriğe Yönlendir

Kilometre Geçmişi Öğrenme

Osman Ünal2

Recommended Posts

Osman Ünal2

Merhabalar kısmetse bir araç alacağım PTT’den sorgulama yaptığımız zaman 2014 öncesi KM bilgisi gelmiyor. Bununla alakalı tüm KM geçmişini ne şekilde öğrenebilirim ? Bir de araç satışı olduktan sonra hemen trafik sigortası yaptırmam gerekir mi yoksa satıcının sigortası aracı korumaya devam eder mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Eski sigorta kısa bir süre daha geçerli ama satıcı aynı gün iptal ettirirse durum ne olur bilmiyorum. Araç 2011 model ise durum normal, ilk o zaman muayeneye girmiş olabilir. Önerim aracı alır almaz aynı gün sigortayı yaptırmanız yönünde olacaktır. Km durumunda ise belirttiğim durum haricinde bir alternatif öneride bulunamayacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eski poliçe 15 gün geçerli, ancak eski poliçe vade sonu daha kısa ise vade bitiminde teminat biter.

Örnek: Yarın vadesi biten bir poliçe ile bugün satış yapılır, bu durumda 15 gün teminat vermeye devam etmez, teminatı yarın biter. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

aynı durumdan araç alırken gol yedim twingoda. 2014 öncesi muayeneler gelmedi. herşey normal göründü aracı aldım. aldıktan sonra renaultun uygulamasından servis kayıtlarına baktım ki km 2008 de 201.000 de muayeneye giren araç 2014 te 160.000 de muayeneye girmiş.

Şu an mahkemeliğiz karşı tarafla mahkeme tüvtürkten muayeneye kayıtlarını istediğinden 2008 e kadar kayıtları gönderdiler fakat sms ile gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
Mehmet Cihat yazdı:

aynı durumdan araç alırken gol yedim twingoda. 2014 öncesi muayeneler gelmedi. herşey normal göründü aracı aldım. aldıktan sonra renaultun uygulamasından servis kayıtlarına baktım ki km 2008 de 201.000 de muayeneye giren araç 2014 te 160.000 de muayeneye girmiş.

Şu an mahkemeliğiz karşı tarafla mahkeme tüvtürkten muayeneye kayıtlarını istediğinden 2008 e kadar kayıtları gönderdiler fakat sms ile gelmiyor.

Araç kayıtlarını siz mi istediniz yoksa mahkeme yolu ile mi istendi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Osman Ünal2 yazdı:

Araç kayıtlarını siz mi istediniz yoksa mahkeme yolu ile mi istendi?

mahkeme yolu ile istedik tüvtürkten 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...