İçeriğe Yönlendir

Metal Ekipman Üretme

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Murat Sürmeli
(düzenlendi)

Arkadaşlar, aldığım odun sobasının baca çıkışı kare 80x80mm şeklinde. Bunu yuvarlak bacalarla kullanmak istiyorum. Bu işleri nereye yaptırabilirim? Tanıdık veya bu işleri yapabilecek olan var mı? 1 adet malzeme olduğundan uğraşmayabilirler diye düşünüyorum.

Odun sobası normalde bu şekilde;

image.png.2d60220ed3c499306be84261fc95818b.png

Bunun bu vidalı kısmına şöyle geçmeli bir malzeme yaptırmam lazım, paslanmaz bir malzemeyle;

Katlanır Çadır Sobası - Kıvılcım Önleyici ve Hava Çıkış Kontrol Klapesi –  Nature Compact

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Bir yer tavsiye etme sansim yok ama olur da yaptiracak yer bulamazsaniz, internette cadir bacasi diye aratin.

Alt kismi düz metal, üst kismi yuvarlak cikisli bir metal parcaya denk geleceksiniz.

Belki onu kullanabilirsiniz.

https://www.trendyol.com/ys-yaramis/cadir-baca-cikis-aparati-10-cm-baca-cikis-adaptoru-cadir-boru-cikis-kiti-soba-boru-cikisi-p-222875051

Buradaki aparati kastediyorum.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ulus sobacılar çarşısı vardı eskiden. orada olur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

Baca 130 mm. Karede 128mm köşegene sahip. Ben olsam yuvarlağın içine kare bacayı sokarım içerden kaynattırıp dışarda açık kalan yerlere de sac kaynattırır işi çözerdim abi. Oksijen kaynağı ile yapılırsa soba bacası erimez bence. Sen egsozcuya bir uğra bence abi 😀

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Oğuzkan Erışık yazdı:

Baca 130 mm. Karede 128mm köşegene sahip. Ben olsam yuvarlağın içine kare bacayı sokarım içerden kaynattırıp dışarda açık kalan yerlere de sac kaynattırır işi çözerdim abi. Oksijen kaynağı ile yapılırsa soba bacası erimez bence. Sen egsozcuya bir uğra bence abi 😀

Odun sobası için boru çapları genelde 70-80 mm oluyor, oksijen kaynağı ile dkp saç ve boru kaynak tutar mı acaba?

Şimdilik kare bacayla idare ederim ama bu işi yapan birisi denk gelirse bilgi verirse sevinirim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Fabrika Havalandırma işi yapan yerlere bakın onlar yapabilirler. Genelde ince sac kullanır onlar ancak ufak çaplı bir atölye bulabilirseniz istediğiniz gibi yaparlar büyük şirketler uğraşmayabilir.

https://www.google.com/search?q=kare+bacayi+yuvarlaga+çevirme&tbm=isch&ved=2ahUKEwjklKSD8MD9AhVBhKQKHQ2NCaEQ2-cCegQIABAC&oq=kare+bacayi+yuvarlaga+çevirme&gs_lcp=ChJtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1pbWcQAzIECCMQJzIFCAAQogQyBQgAEKIEMgUIABCiBDoHCCMQsAIQJ1CbCFiqIWCTKGgAcAB4AIABnQKIAbcMkgEFMC43LjKYAQCgAQHAAQE&sclient=mobile-gws-wiz-img&ei=j30CZKSRJ8GIkgWNmqaICg&bih=696&biw=384&client=ms-android-samsung-gn-trev1&prmd=isvn#imgrc=g6qbty-iK34dwM&lnspr=W10=

Bu tarz bir aparat işinizi görecektir 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kare baca mı olurmuş? ne zamandır böyle üretiliyor bunlar ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Sürmeli

Güzel bir site buldum, bişiler deneyeceğim kestirdiğim plakalarla, bakalım bacayı kesip buna kaynak yaptırabilecek miyim?

image.png.adcf70c25898726949db17f727c28814.png

image.png.eaaec0a23ae59c6bcc7abef8a39aa418.png

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Kareden yuvarlağa geçiş tamamlandı, bakalım sağlam olmuş mu göreceğiz kamptayken :D 

image.png.57c9ff44fb45b1cc614a03e37f891cd2.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...