İçeriğe Yönlendir

2004 Focus 1,6 Benzin, Hararet Düşmesi ve Rölanti Dalgalanması

A.Kadir Yılmaz

Recommended Posts

A.Kadir Yılmaz

Merhaba arkadaşlar dün gece ilk defa böyle bir sorun ile karşılaştım araç lpg/benzin , seyir halindeyken hiç anlam veremedim bir şekilde motor tamamen kontak kapanmış gibi devre dışı kaldı 1/2 sefer ve 25 /30 dk sonra tekrar yaptı bunu ve gözlerim göstergelere gidince  ısı göstergesi 0 olduğunu gördüm ve bu sefer devreye girmeyince motor benzine geçtim ve hiç olmaz ise eve toplanayım bakarız dedim , fakat benzinde de kısa süreli yaptı aynısını ve çektim sola stop edip kontrol ettim depo sıcaklıgını gerçekten ılıktı gece akşamki yağmurda fazla kurcalamadan zaten o şartlarda neye bakabilirsin ve devam ettim  , lpg ye geçtim ve gözlerim artık göstergeden ayrılmıyor ısı düşmeye başlayınca benzine geçtim yükselince lpg ye ve sağlıklı bir şekilde toplanabildim , şimdi gelelim benim tespitlerime termostat açık kalıyor ve motor soğuyor belli bir aralıkla kapanıyor ve her şey normale dönüyör fakat bu dalgalanma neden olur lpg de tamam olur diyelim fakat benzinde de yaptı sebep ne olabilir . ilk önce termostatı değiştirmeyi düşünüyorum ve sonraki adımlar ne olmalı , hararet yükselmesi yaşadık gördük ve 1 seneye yakın uğraştırmıştı o zamanlar ama ısı düşmesi ilk defa , inşallah bu o kadar uğraştırmaz .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

termostatı çıkarıp atsak ta motor bundan dolayı stop etmez? acaba motor stop edince ibreler 0 olmuş olabilir mi?

Yorum bağlantısı
A.Kadir Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

termostatı çıkarıp atsak ta motor bundan dolayı stop etmez? acaba motor stop edince ibreler 0 olmuş olabilir mi?

yok göstergeler çalışıyordu ,vitesten çıkarmadım hiç aracı o durumdayken , fikirler hep sonradan insanın aklına akşam stop edip depoyu kontrol edince keşke gaude menü açıp devam etseydim hiç olamz ise sağlıklı ısı derecesini kontrol edebilirdim sıradan gidecem artık ilk sırada termostat değişimi var ,hayırlısı artık

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Hata kodlarına da bakın bir kod vermiş olabilir ona göre şüpheli yerler çıkabilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A.Kadir Yılmaz

Termostatı söktüm ve termostat göbeği laçka olmuş resmen elle sağa sola oynuyordu değiştirdim yeni termostat ile onu da takmadan önce test ettim kaç derecede açacak her şey normal 86c açtı ve fanı da kontrol ettim o da 104c açtı kaldı uzun yol testi artık ,bu arada hata kodu da yoktu neden olmaz o sarsıntılı çalışmaya anlamadım ,hayırlısı artık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...