İçeriğe Yönlendir

VW Golf 4'e (1997-2004) xenon, angel eye ve mercek

İlter Kahraman

Recommended Posts

Fatih Özbaş1679652583
4 saat önce, Ercan Yılmaz yazdı:

benim farların tipi bu şekilde abi aynı şekilde yaptığın taktirde tek bir işlem kalıyor benim araçta far yükseklik otomatik onunda aktif olması lazım aracın kendiliğinde orjinal sensörler var ...

bw_(1).jpg

O fardan bi cacık olmaz  ercan beyy

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Fatih senin aldığın bu mercekli olan farın markası neydi hatırlıyormusun?

11 dakika önce, Fatih Özbaş yazdı:

O fardan bi cacık olmaz  ercan beyy

Olurda krom görsellikten vazgeçilmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583
(düzenlendi)
8 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Fatih senin aldığın bu mercekli olan farın markası neydi hatırlıyormusun?

Olurda krom görsellikten vazgeçilmesi lazım.

abi olur da baya bi yarmak gerekiyor... hem önden hem arkadan. ayrıca Ercan seviye motorları çalışsın diyor ama ne yazıkki çalışmadığı için muayeneden zar zor geçti.

bence en güzeli halojen golf4 farına çalışıp, bu farın kablo tesisatını ona aktarmak olur.

edit: benim aldığım mercekli farın markası: helix.

Ercanınkiler: bosch.

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Yılmaz
(düzenlendi)

krom görsellik olmasa da olur yeter ki hem bi xenon mercek hemde hareket veren motorlar aktif olsun bu arada zaten motorlar aktifte mercekler oynamıyor o nedendir bilmiyorum. oktay  abi işin özü bu diyelim :)

tarihinde Ercan Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Mercek gövde tasına sabit.Tas ise bağlı olduğu motorun aracın arka bagaj ve koltuğundaki yük oranına göre otomatik aşağı iner.Eski nesillerde bu otomatik egim oldukça ve özellikle Bosch versiyonda yavaş oluyor.Yük normale gelince eski konumuna yükselir.

Aracın arkasına tahminen yazıyorum bu agırlık değişebilir 90 civarı yük agırlığında kontak açıp kapatmak ile bu değişimi görebilirsin.Algılama yavaş olduğu için anlık olarak arkadan baskıda işlev yapmayabiliyor.:good1:

Yeni nesillerdeki gibi egim sensörü olarak degil agırlık sensörüne göre çalışıyor yada ben öyle biliyorum.Bundan emin olmayışım Minicooper araçta aracın arkasını amartisörü ayarlayıp yere  alçaltınca,agırlık olmamasına ragmen far aşagı düşük şekilde çalışıyor olması.Gerçi bu araç çok acayip güvenlik kontrolüne sahip bu ayrı.

Aynı Bosch versiyon farlarda 3 çeşit kontrol mekanızması ile karşılaştığım içinde emin olamayışımın diger sebebi.

Mercek değişimi ve far içi bu tasda mercek çapı genişliği için genişletme sonrası aynen şu anki şekilde kullanıma devam edilebilir.:good1:

Örnek olarak Golf Bosch farındaki aynı parçaların kullanıldığını rahatça söyleyebilirim.

http://www.geceucusu.com/topic/5544-mini-cooper-r53-xenondan-bi-xenona/?page=3

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Oktay Toker
(düzenlendi)

Ankara'dan bir arkadaşımız orijinal halojen farlara mercek çalışması yapılmış lakin sonradan epey bi sıkıntılı duruma düşmüş farları almış ve iyileştirm yapmak için işlemler sonrasında,valeo bi-xenon mercekler yeniden montajı,sorunlu halde bırakılmış bi-xenon perde yapısı aktif hale getirildi,komple yeniden ısıya dayanıklı mat siyah ile boyandı,arkadaşımız kendi bulduğu ve benimde hoşuma giden mercek şapkaları sabitlendi,deforme olmuş sinyal camları yenilenerek camların önüne orijinal sarı sinyal camları kesilip sabitlenerek kullanılabilir hale getirilerek Osram sarı powerled ler ile sinyal ve roleli american park yapmak Rabbimin izni ile kısmet oldu.Araç üzerinde bilahire resimler gelince ekleyeceğim.

6216.jpg

6217.jpg

6218.jpg

6219.jpg

6221.jpg

6222.jpg

6223.jpg

6227.jpg

6231.jpg

6232.jpg

6235.jpg

6237.jpg

6240.jpg

6259.jpg

6262.jpg

6263.jpg

6266.jpg

6268.jpg

6269.jpg

6270.jpg

6271.jpg

6277.jpg

6279.jpg

6281.jpg

6287.jpg

6288.jpg

6289.jpg

6290.jpg

6291.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Baştan aşağı yenileme olmuş, eline sağlık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 2 yıl sonra...
Özgür Duman

Arkadaşlar herkese selamlar.Öncelikle konuyu doğru yere açmak için kararsız kaldım ve en doğrusu burası olur diye düşündüm.Yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Konuya gelecek olursak,

-2003 modem golf 4 aracımın ön farlarına mercek montajı yapmak istiyorum.Fakat öncelikle aracın üzerindeki orjinal farları çıkarıp kurcalamak istemedim.Fazladan komple bir çift far almak yerine mercek montajı yapılan asıl parça reflektör (ya da far tası) bulma imkanım olabilir mi acaba?Çıkmacılarda sadece komple far olarak bulunur diye tahmin ediyorum.Bu konudaki fikirlerinizi merak ediyorum.Eğer bir çift reflektör bulursam onların ışık hizzası vs ayarlamasını yapıp mercekleri monte etmeyi ve tamamen hazır olduğunda bu mercekli reflektörleri arabada bulunan orjinal farlara monte etmeyi düşünüyorum.Reflektör sormamın sebebi bu.Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Sanayide çıkmacıları  far-stop tamircilerini ve WV forumlarını araştırmalı , ziyaret etmelisiniz . İllaki bulunur WV in ülkemizde en çok satan modelinden biri . 

Yorum bağlantısı
Çağatay Bahtiyar
6 saat önce, Özgür Duman yazdı:

Arkadaşlar herkese selamlar.Öncelikle konuyu doğru yere açmak için kararsız kaldım ve en doğrusu burası olur diye düşündüm.Yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Konuya gelecek olursak,

-2003 modem golf 4 aracımın ön farlarına mercek montajı yapmak istiyorum.Fakat öncelikle aracın üzerindeki orjinal farları çıkarıp kurcalamak istemedim.Fazladan komple bir çift far almak yerine mercek montajı yapılan asıl parça reflektör (ya da far tası) bulma imkanım olabilir mi acaba?Çıkmacılarda sadece komple far olarak bulunur diye tahmin ediyorum.Bu konudaki fikirlerinizi merak ediyorum.Eğer bir çift reflektör bulursam onların ışık hizzası vs ayarlamasını yapıp mercekleri monte etmeyi ve tamamen hazır olduğunda bu mercekli reflektörleri arabada bulunan orjinal farlara monte etmeyi düşünüyorum.Reflektör sormamın sebebi bu.Teşekkür ederim.

özgür bey merhabalar , Golf 4 ü hep çocukluğumda şeffaf içini tam gösteren mika farların ilk çıkanı gibi hatırlarım. R32 modellerinde orjinalinde mercekli farları olan bir farı var. Fakat ülkemizde R32 si zaten 3-4 tane varken farlarını bulmak imkansız.  Kısa bir bilgilendirme yapayım. Far tası bulsanız da elinizdeki farın kasası halojen ampule göre tasarlandığından daha ince ve yerleşimi dardır. mercek dönüşümlerinde tası sığdırmak kasaya büyük sorun yaratıyor. Bu hesapları da göz önünde bulundurup projenize başlamadan hesaplamanızı iyi yapmanız yararınıza olacaktır. 

Opera Anlık Görüntü_2021-02-06_015434_c1552172.ssl.cf0.rackcdn.com.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sırrı Polat
10 saat önce, Çağatay Bahtiyar yazdı:

özgür bey merhabalar , Golf 4 ü hep çocukluğumda şeffaf içini tam gösteren mika farların ilk çıkanı gibi hatırlarım. R32 modellerinde orjinalinde mercekli farları olan bir farı var. Fakat ülkemizde R32 si zaten 3-4 tane varken farlarını bulmak imkansız.  Kısa bir bilgilendirme yapayım. Far tası bulsanız da elinizdeki farın kasası halojen ampule göre tasarlandığından daha ince ve yerleşimi dardır. mercek dönüşümlerinde tası sığdırmak kasaya büyük sorun yaratıyor. Bu hesapları da göz önünde bulundurup projenize başlamadan hesaplamanızı iyi yapmanız yararınıza olacaktır. 

Opera Anlık Görüntü_2021-02-06_015434_c1552172.ssl.cf0.rackcdn.com.png

katılıyorum ,daha önce bir arkadaşımın aracına mercek montajı yapmıştık ,yanlış hatırlamıyorsam farın arkasına ilave yapmıştık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Duman

Arkadaşlar yardımlar için çok teşekkür ederim.Evet far boyut olarak küçük dolayısıyla arka kapaktan vs genişletmem gerekecek bunun hesaplarıı yapıyorum.Fırsat bulunca far tamircileri ve çıkmacılara göz atacağım.İyi akşamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...