İçeriğe Yönlendir

Tampondaki sis farı yerine xenon kısa far

Ender Üçyimbeşoğlu

Recommended Posts

Ender Üçyimbeşoğlu
(düzenlendi)

araba şimdilik Golf 4 ama sorum bütün arabalar için de geçerli. elimde fazladan mercek ve xenon kiti var , fara mercek uygulamak zahmetli bi iş, tampondaki sis farı yerlerine orjinal xenon far merceği ve xenon kiti uygulasak nasıl olur. yani normal kısa farlarım yanacak, ilave olarak istediğimde sis düğmelerimi açtığımda altta xenon farlar yanacak.

amaç sisleri devamlı açıp görüntü yapmak değil, aynı anda hem halojen hem xenon farları açıp, asfalttaki kasisleri filan çok rahat gösteren güçlü bir aydınlatma sağlamak. bunu karşı taraftan gelenin gözünü rahatsız etmeden yapmak istiyorum.

şimdi sorum, böyle yapsam olur mu dicem, siz de takarsan neden olmasın demeyin ;)

asıl sorduğum, tampon hizasında yere yakın kısa far, tatmin edici derecede aydınlatır mı ?

dsc00066sc5ao7.jpg

tarihinde ayeks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
(düzenlendi)

Kısa mesafede evet.. Aydınlatır..

Ben mercekleri ilk taktığımda, gece yola gitmek zorunda kalmıştım.. Merceklerin montajı hatalıydı üstelik halojen merceklerdi.. Önümü bir türlü göremiyordum.. Ayarını biraz yükseltip, sisle gelmiştim 300 km yolu..

tarihinde Mehmet Ozyurek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Guest gloryforixseal

önce bilinçlenmek lazım sis farı yağmurlu havalardada yakılmalı ama bizim trafik memurları onada karşı.

birde sis farı ne olursa olsun sarı yanmalıdır o çakma xenon takanlar sisli veya yağmurlu havalarda ihtiyaç duyulunca sarı standart ampulu çok arayacaklar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin1679652580

kesinlikle katılıyorum sis farları sarı renkte olmalı.özellikler beyaz ışık veren lambaların aydınlatma mesafesi sarı renkli lamblara göre daha kısa kalıyor.yağmur ve sisli ortamda görüş mesafesi iyice düşüyor.

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Aydın Akın
On 10.08.2007 at 12:54, Ender Üçyimbeşoğlu yazdı:

araba şimdilik Golf 4 ama sorum bütün arabalar için de geçerli. elimde fazladan mercek ve xenon kiti var , fara mercek uygulamak zahmetli bi iş, tampondaki sis farı yerlerine orjinal xenon far merceği ve xenon kiti uygulasak nasıl olur. yani normal kısa farlarım yanacak, ilave olarak istediğimde sis düğmelerimi açtığımda altta xenon farlar yanacak.

amaç sisleri devamlı açıp görüntü yapmak değil, aynı anda hem halojen hem xenon farları açıp, asfalttaki kasisleri filan çok rahat gösteren güçlü bir aydınlatma sağlamak. bunu karşı taraftan gelenin gözünü rahatsız etmeden yapmak istiyorum.

şimdi sorum, böyle yapsam olur mu dicem, siz de takarsan neden olmasın demeyin ;)

asıl sorduğum, tampon hizasında yere yakın kısa far, tatmin edici derecede aydınlatır mı ?

dsc00066sc5ao7.jpg

Ben olsaydım uzunlara takardım o mercekleri. Sisler olduğu gibi görevinde kalsın zaten mevcut olan kısalara ek olarak uzunlar da kısa uzun şekilde ayarlansın. Fazla xenonlar da işe yarasın...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 01.06.2017 at 11:26, Aydın Akın yazdı:

Ben olsaydım uzunlara takardım o mercekleri. Sisler olduğu gibi görevinde kalsın zaten mevcut olan kısalara ek olarak uzunlar da kısa uzun şekilde ayarlansın. Fazla xenonlar da işe yarasın...

İki kısa far trafiği rahatsız eder, kısa mesafe ve yeri aydınlatmak için en uygunu yine sis farları.

Yorum bağlantısı
Aydın Akın

Ben olsaydım hiç uğraşmazdım, sat gitsin abi fazlaysa :fiuw:

:D

:D 

Bir saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

kısa mesafe ve yeri aydınlatmak için en uygunu yine sis farları.

O sisleri de öyle bir duruma getiriyorlar ki, sanki bir tek sis onlarda var. Xienon beyinliler diyorum ben onlara. Hele o farları ayarsız olanlar yok mu. Selektör yapıyorum uzunları kapat diye adam üstüne bir de bana selektör yapıyor. Ölün mü öldürün mü :D

Bi içimi dökeyim dedim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...