İçeriğe Yönlendir

LED Fuarı - Led Sistemleri, Teknolojileri ve Uygulamaları

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Led ve Fiberoptik Sistem, Teknoloji ve Uygulamaları ile RFID ve Barkod Sistem Teknoloji ve Uygulamaları’nın bir arada sergileneceği LED&RFID Fuarı, 01-04 Ekim 2009 tarihlerinde İDTM İstanbul Expo Center’da sektörü 5. kez biraraya getirmeye hazırlanıyor.

Ne zaman düzenleniyor ?

01-04 Ekim 2009

11:00-19:00 arası.

Nerde düzenleniyor :

İDTM İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy Atatürk Havalimanı Karşısı.

Neler Sergileniyor?

Led Ampuller, Led Çipler, Led Modüller, LD (Lazer Diyotlar), Komponentler, Wafer, Led Aydınlatma, Trafik Sinyalleri, Mimari, Led Göstergeler, Led Tabelalar, Otomotiv, Led Uygulayıcılar, Üretim Teknolojisi...

Ayrıntılı bilgi :

http://istanbul.ledfuari.com

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Bi led fuarına gidemedim.. :D

Zamanı ayarlayalım gel.Hem misafirim ol hemde beraber bi gezelim.Düşündüğün şeye bak ya

Hemde standaki heriflere ledler ile ilgili kazık sorular sorarız :)

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her şeyden önce sizlerle geçireceğim bir kaç saat için gelmeyi çok isterim...

Bakalım nasip.. Son hafta içinde karar verebilirim ben..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Benim iznimle çakışıyor galiba gelemeyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu

evet fuar işi ne oldu arkadaşlar gidiyormuyuz, emmi işleri ne yaptın gelebilecekmisin?

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende bu gün Rize'ye doğru yola çıkıyorum :( Göremiycem canım ledleri ve sizleri..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rize nasıl Serveet...

Nevşehir'de havaalr güzel...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Antalya'da dün akşamki fırtınalı yağıştan sonra bugün gayet güzel :(

Yorum bağlantısı
Hakan Arıbaş

Cumartesi öğleden sonra fuara gittim. Otomobil aydınlatması adına herhangi bir led ürünü yoktu (eğer şerit led'leri saymazsak). Yanımda benim arabadan çıkardığım arızalı 9-led'li T10 park ampulleri vardı, fuarda standı olan kiminle muhabbet ettiysem bu ampulleri görünce ilgilerini çekti, daha önce hiç 5050-kapsül kullanan led'lerden oluşmuş araç için ampul görmemişler ;-) Ben pek tatmin olmadım ama yine de hiç yoktan iyidir deyip teselli buldum.

Yorum bağlantısı
Misafir
Rize nasıl Serveet...

Nevşehir'de havaalr güzel...

Şimdi hava atmak gibi olmasın :) ama sen bilirsin Ayder yayalası'ındaki Haşimoğlu otel'i.Ordan yazıyom. :( Acayip yağış ve soğuk var ama harika buralar.

Hemen belirteyim,3000k d2s ampüllerim sis ve yağmurdan 10 puan aldı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Cumartesi öğleden sonra fuara gittim. Otomobil aydınlatması adına herhangi bir led ürünü yoktu (eğer şerit led'leri saymazsak). Yanımda benim arabadan çıkardığım arızalı 9-led'li T10 park ampulleri vardı, fuarda standı olan kiminle muhabbet ettiysem bu ampulleri görünce ilgilerini çekti, daha önce hiç 5050-kapsül kullanan led'lerden oluşmuş araç için ampul görmemişler ;-) Ben pek tatmin olmadım ama yine de hiç yoktan iyidir deyip teselli buldum.

Biliyorsun oem üreticileri sadece ledlerle ilgileniyolar, zaten kendi üretimleri olduğundan ledli şerit vb. ürünleri pek tercih etmiyolar. Ondan dolayı pek ürün olmamıştır, aksesuar fuarında daha çok şey olur. Haberimiz olursa yazarız onu da buraya.

Yorum bağlantısı
Hakan Arıbaş

Evet dediğiniz gibi şerit LED'lere pek haz etmiyorlar hazır ürün olduğu için. Fuarda en ilgimi çeken kısım Samsung'un standı oldu. Burada power LED'ler ve bu LED'lerle kullanılabilecek lens (mercek) numuneleri vardı. Bazı LED'ler 3cm2 boyutunda ve 800-1000lm gücündeydi (ürünün önündeki minik açıklamada yazılan bilgilere dayanarak söylüyorum). 3cm2 derken yanlış anlaşılmasın, LED'in üzerinde bulunduğu tabaka ile toplam boyut o kadar. Acaba bu 1000lm'lik LED'ler 12-14V ile çalışacak hale getirilip arabada kullanılamaz mı (ışığın odaklanması, merceği falan ayarlansa,..)?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Tabii ki, şu sıralarda çıkan led'li farlarda zaten genelde bu tip ledler kullanılıyor. Mesela Ostar buna en iyi örnek. Tabii soğutma vb. sorunların aşılması için epey arge yapmak gerekiyor bu da masraf demek. Kolay satılamayacak bir ürün olduğundan uygulama alanı çok uç araçlarda olabiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...