İçeriğe Yönlendir

Bora Led Değişimi

Mehmet Arif Aydın

Recommended Posts

Mehmet Arif Aydın

Merhaba Herkese Günaydın

Öncelikle bende Fk Marka Vw Bora için üretilmiş ledli farlar mevcut Hem Farların ledlerinden 1-2 tanesinin patlamış olması hemde çok cılız bir aydınlatma yapıyor olması,

beni farın içindeki ledleri power ledlerle değiştirme isteğine yönlendirdi. power ledlerin yüksek aydınlatma sağlamasının dışında pek fazla bilgim yok.

Farlarımın Şçinde 8 sağ 8 sol olmak üzere 16 smd adet led mevcut ben bunları power ledlerle hem daha uzun ömürlü bi hale getirmek hemde audilerdeki gibi daha net ve canlı ışık almayı istiyorum. Bana Bu işlem için ledleri ve sürücüsünü hazırlatabileceğim bir yer önerebilirmisiniz? Genel olarak görüşlerinizide almak istiyorum tabiki. Farın orjinal hali ektedir.

post-1423-1299483564_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence farı açmışken merceği de değiştirin..

Yorum bağlantısı
Mehmet Arif Aydın
Bence farı açmışken merceği de değiştirin..

merceği değiştirdim Hella Bixenon Mercek ve d2s 6000K Xenon ampuller var farın üzerinde. Sadece led olayına biraz takıldım hem canlı yanmasını istiyorum hemde uzun ömürlü olmasını. 3 ayda bir orjinal ledleri patlıyor. oysaki ledlerin gerçek ömrü çok daha uzun yıllar gittiği söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
merceği değiştirdim Hella Bixenon Mercek ve d2s 6000K Xenon ampuller var farın üzerinde. Sadece led olayına biraz takıldım hem canlı yanmasını istiyorum hemde uzun ömürlü olmasını. 3 ayda bir orjinal ledleri patlıyor. oysaki ledlerin gerçek ömrü çok daha uzun yıllar gittiği söyleniyor.

led doğru şekilde beslendiğinde doğru sıcaklıkta kullanıldığında bu söylenenler evet doğru ... tabi kullanınlan ledin kaliteside etkili olacaktır ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Arif Aydın
led doğru şekilde beslendiğinde doğru sıcaklıkta kullanıldığında bu söylenenler evet doğru ... tabi kullanınlan ledin kaliteside etkili olacaktır ...

bunun için doğru bir şekilde kusursuz halde yapmam için 8 adet bir far için 8 adet diğer far için power led olmak kaydıyla en sağlıklı şekilde nasıl bir uygulama yapmam gerekir?

önerileriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Power ledlerin iyi soğutulması daha önemli. Ayrıca bu fardaki o reflektörlere power led abartı olur, audilerde bile kullanılmıyor, çünkü gerek yok.

Mevcut ledleri 7812 devresi ile veya arkadaşların önerebileceği diğer metodlarla voltaj yükselmesinden ve yüksek ısıdan korumalısın. Merceğin olduğu taraf daha fazla ısınır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Arif Aydın
Power ledlerin iyi soğutulması daha önemli. Ayrıca bu fardaki o reflektörlere power led abartı olur, audilerde bile kullanılmıyor, çünkü gerek yok.

Mevcut ledleri 7812 devresi ile veya arkadaşların önerebileceği diğer metodlarla voltaj yükselmesinden ve yüksek ısıdan korumalısın. Merceğin olduğu taraf daha fazla ısınır.

kaç derece ısıya dayanıklı bu ledler? benimde genelde merceğe yekın olanlar patlıyor. farklı bir led taksam yine aynı sorun olacak sanırım.. peki audilerde kullanılan ledlerin modeli nedir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...