İçeriğe Yönlendir

Citroen saxo led gündüz farı

Erman Soydan

Recommended Posts

Erman Soydan

Daha önce başka bir sitede de paylaşmıştım, baktım burada toplanmış bütün ledciler buraya da yazayım dedim :)

dcp09.jpg

2ljjhab.jpg

Sıcak silikon ile ledleri sabitledim. Elimde kırmızı bant ve beyaz kablo vardı :) daha sonra siyah ile değiştirdim.

2yuyhdy.jpg

Odanın dağınıklığı için kusura bakmayın :D

1h9x6b.jpg

Ledleri daha ayarlamamıştım, onun için biraz yamuk duruyorlar, şimdi düzgünler.

2zyfv35.jpg

Yorum bağlantısı
Erman Soydan

2uopac4.jpg

t01zx2.jpg

2ewpp2r.jpg

Farları teker teker söküp resimdeki ledleri sıcak silikon ile yapıştırdım

eg4jeu.jpg

Evdeki adaptöre bağlayıp test ettim, gayet güzel yanıyorlardı. Resimler biraz kötü cep telefonuyla çektiğim için.

nldfya.jpg

Ağustos güneşinde telefon kamerası olduğu için pek belli olmuyor tabi.

2s0iz4x.jpg

Gece sadece ledler yanarken. Flaşsız çektiğim için ve cep telefonuyla çektiğim için biraz kötü çıktı, kusura bakmayın. Gece gayet güzel yanıyor, parlaklığını arkadaki arabanın stopuyla karşılaştırıp anlayabilirsiniz. Öyle göz alıcak kadar parlak değil ama yolu aydınlatmaya bayağı faydası oldu diyebilirim. Zaten ledler yere bakacak şekilde eğimli. Özellikle karanlık yollarda yeri daha rahat görüyorum. Öndeki 4 ledi seri bağladım, parklardaki ledleri de tek tek sürücü devresi ile bağladım. Şimdiye kadar bir problem yok şükür.

Elinize sağlık iyi günlerde kullanın,ama aracı yıkatırken dikket edin basınçlı suyla yerlerinden çıkabilirler :excl:

Yok birşey olmaz, çünkü zaten o araya tam oturdular ittire ittire yerleştirdim, bir de silikonlayınca sapasağlam oldular :D

sürücü devrelerini buradan aldım, 2 haftada geldi.

http://www.goodluckbuy.com/1x1w-350ma-led-driver-power-supply-transformer-12v-ac-input.html

Yorum bağlantısı
Erman Soydan
(düzenlendi)

Neden bu driverlar için o kadar süre beklediniz ki bunlardan karaköyde satıyorlar tanesi 4-5 $ civarında siz ne kadara aldınız merak ettim...

Hocam linke tıklarsanız çıkıyor :) 1.77 dolar diyor ama ben aldığımda daha ucuzdu, 2-2,5 liraya falan geldi tanesi, kargo bedava zaten, ayrıca karaköy bana ters kalıyor biraz. Hem acelem de yoktu zaten.

tarihinde Erman Soydan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güzel, ancak gece bunların kullanılmaması gerekir. Alt ızgara daha uygun olmaz mıydı, üstteki ızgarada radyatörün ısısı ledlerin ömrünü azaltmaz umarım.

Yorum bağlantısı
Erman Soydan

Güzel, ancak gece bunların kullanılmaması gerekir. Alt ızgara daha uygun olmaz mıydı, üstteki ızgarada radyatörün ısısı ledlerin ömrünü azaltmaz umarım.

Açıları yere bakacak şekilde olduğu için gece bir sorun olmuyor, şimdiye kadar kimseden olumsuz bir tepki almadım, yani göz alma gibi bir durumu yok. Kesip delme işlemi yapmadan halletmek istediğim için burayı tercih ettim. Radyatör ile arasında yeterli mesafe var, sorun olmuyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Gündüz farı demişsiniz ama farlarla birlikte yanıyorlar?

Çalışma sistemlerinide ismine yakışır şekilde yaparsanız daha iyi olur...

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

+1

Yorum bağlantısı
Turgut Oturmaz

Açıları yere bakacak şekilde olduğu için gece bir sorun olmuyor, şimdiye kadar kimseden olumsuz bir tepki almadım, yani göz alma gibi bir durumu yok...

Gece göz almıyorsa, gündüz görevini yapamıyor demektir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erman Soydan

:) doğru diyorsunuz ama şöyle bir durum oldu, ben bunları far seviyesinde taktığım için yere doğru da baksalar gündüz dikkat çekiyorlar ama tam ileri bakmadıkları için de göz almıyorlar, yani ikisinin arası bir şey oldu diyebilirim. Gece 3-4 metre önümü çok güzel aydınlatıyorlar, özellikle karanlık bozuk yollarda çok işime yarıyor. Diğer gündüz ledleri gibi yere yakın olmadıkları için dediğiniz durum oluşmuyor. 45 derece açılı lens var üzerlerinde. Özellikle ayarlı devre kullanmak istemediğim için böyle yaptım, basit olmasını istedim.

Farlarla değil, parklarla beraber yanıyorlar hocam.

Demek istediğiniz farlar yanınca ledlerin sönmesi ise o özellik şimdilik yok :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

:unknw: O zaman gündüz farı olmuyor malesef konu yanlış başlıkla açılmış oluyor,Uğur kardeşimizin söylemek istediği bu...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

:) doğru diyorsunuz ama şöyle bir durum oldu, ben bunları far seviyesinde taktığım için yere doğru da baksalar gündüz dikkat çekiyorlar ama tam ileri bakmadıkları için de göz almıyorlar, yani ikisinin arası bir şey oldu diyebilirim. Gece 3-4 metre önümü çok güzel aydınlatıyorlar, özellikle karanlık bozuk yollarda çok işime yarıyor. Diğer gündüz ledleri gibi yere yakın olmadıkları için dediğiniz durum oluşmuyor. 45 derece açılı lens var üzerlerinde. Özellikle ayarlı devre kullanmak istemediğim için böyle yaptım, basit olmasını istedim.

Revizyon listesi oluşmaya başladı o zaman :)

Yorum bağlantısı
Erman Soydan
:unknw: O zaman gündüz farı olmuyor malesef konu yanlış başlıkla açılmış oluyor,Uğur kardeşimizin söylemek istediği bu...

O zaman alacakaranlık farı diyelim :) gönlünüz hoş olsun. Arabada takacak çok fazla seçenek yoktu. Alt ızgaraya 3lü 2 takım taksam sürücü devresi gerekiyordu,sonra oraya bağlaması vs, ben de 4lü seri sürücüsüz bağladım gitti. Parkları da sonradan sarı sarı sırıtmasınlar diye yaptım zaten. Eh idare ediyor işte mercedes kadar olmasa da :) Deneme amaçlı yapmıştım zaten, bundan sonra inşallah daha güzel arabam olursa ona daha iyisini yaparım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

O zaman alacakaranlık farı diyelim :) gönlünüz hoş olsun.

Eyvallah kardeş,işin içinde el emeği varsa adı alacakaranlıkta olur kuşluk vaktide :bravo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Herkes eleştirmiş, e benim neyim eksik.. :)

Sıcak silikon asla bir montaj yapıştırıcısı değildir.. Bilhassa soğukta bırakır.. Aklınızda olsun, revize ederken başka bir şekille sabitleyin..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...