İçeriğe Yönlendir

Stanley "Jewel Eye" Led'li Far Sistemi

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Stanley, yeni bir ışık kontrol sistemini kullandığı direkt yansımalı led'li farı geliştirdi.

İlk olarak Honda Acura'da kullanılan bu far daha geniş bir aydınlatma alanı sunuyor, aynı zamanda sürücünün trafik işaretlerini ve yayaları daha rahat görmesini sağlıyor.

Daha az yer kaplayan ve daha hafif olan bu yapı araç üzerinde daha verimli kullanılabiliyor.

Direk yansıtma metodunu kullanan bu far sistemi, klasik optik sistemden farklı olarak bir mercek üzerinde hem yansıma hem de kırılmayı yapabiliyor. Bu sayede aynı tasarımda daha geniş ve uzağa ışık yansıtabilmesi mümkün oluyor.

13_01_08.pdf

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Yarın unutmazsam bir far modeli ekleyeyim buraya. Bir adet 5 mm superflux led ile far yapmışlar, akıllara ziyan :)

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Güzel sistem. Geçen hafta yeni leonun farlarına göz atma imkanı buldum. Hilal şeklinde reflektöre, şoföre doğru çevrilmiş ledlerin ışığı vurdurulup reflektörün önüne koyulan mercekler ile yapılmış. Stanley'in sistem daha kayıpsız aydınlatmanın anahtarı gibi sanki.

Yorum bağlantısı
Furkan Bayraktar
Yarın unutmazsam bir far modeli ekleyeyim buraya. Bir adet 5 mm superflux led ile far yapmışlar, akıllara ziyan :)

merakla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Reflektör farkı ortada abi :good1: Adamlar led ve sürücüye harcayacağı parayı yansıtıcıya harcamışlar gayet başarılı olmuşlar :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Duvar resmi yok mu bunun :D

Manyak herif, nerden buladım gündüz vakti karanlık yer :D

Bisikletle ilgili kısa bir anı ; Test için İzmit sanayi nin ana caddesinde geziyorum. Kasisten geçerken yavaşladım, solumda şahin abart egzosla geçiyor. Herif gazladı bende. Şahinin içindeki çocuk delirdi, diğer kasise kadar geçemedi beni :D

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

Abi biraz abartıyon sanki 10 lümen farın heryeri reflektör olsa nolur...

Böyle değilmi ışığı :dance2: (spanninga micro ff led)

n6uks.jpg

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

Sanayi ve teknoloji ne kadar gelişirse, ürettiği ürünlerine müdahale de bir o kadar zorlaşmaya başlıyor. Bununla beraber ustalık kavramı hızla tükeniyor. Bu kimine göre iyi kimine göreyse kötü birşey. Ancak salt bir kötülük var ki, o da; üretilen teknolojilerin geri dönüşümü neredeyse hiç üretilmiyor. Ve maalesef dünya hızla, teknoloji çöplüğü olma yolunda ilerliyor...

Bisikletle ilgili kısa bir anı ; Test için İzmit sanayi nin ana caddesinde geziyorum.

Test mest, ben anlamam; sen şimdi bu pembe bisikleti sürdün mü yani? Hem de şehrin ortasında..? Bunu Fctr'de konu olarak açabilirdim aslında ama yoookk, seninle olan tüm ilişkilerimi gözden geçirmeye karar verdim Abi.! :p:D

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Test mest, ben anlamam; sen şimdi bu pembe bisikleti sürdün mü yani? Hem de şehrin ortasında..? Bunu Fctr'de konu olarak açabilirdim aslında ama yoookk, seninle olan tüm ilişkilerimi gözden geçirmeye karar verdim Abi.! :p:D

:lol: neyse fazla gülmeyeyim sonra :vava: neme lazım :biggrin:

Yorum bağlantısı
Samet Daş
Manyak herif, nerden buladım gündüz vakti karanlık yer :D Bisikletle ilgili kısa bir anı ; Test için İzmit sanayi nin ana caddesinde geziyorum. Kasisten geçerken yavaşladım, solumda şahin abart egzosla geçiyor. Herif gazladı bende. Şahinin içindeki çocuk delirdi, diğer kasise kadar geçemedi beni :D

Şimdi bu tork, bu beygir gücü şaheser velespit farından mı kaynaklanıyor yoksa pedala basandan mı? Diğer kasise kadar sana fark atamadıysa egzoz gerçekten abarth ılıymış o araca. :D

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Ledler için kullanılan lens derece sıralaması çok iyi.Sanırım çizgiyi bu sıralama belirliyor.İş lenslerde bitiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...