İçeriğe Yönlendir

Aydınlatmada neleri yapmamalıyız ? Hatalı modifikasyonlar ...

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Hep hal çevresinde görüyorum, dün denk geldi. UFO mübarek :)

post-5-0-52345200-1387876082_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Engin

Merceksiz xenon dışındakiler trafikte güvenliği tehdit etmez gibi sanki...kamyoncu standartlarına gore normal aslında...:)

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Şehir içinde sokak aydınlatmalarından dolayı pek göz almıyor olabilir ama şehir dışında çok dikkat çektiği ve göz kamaşmasına sebebiyet verdiği için tehlike arz ediyor , fenni muayeneden nasıl geçiyorlar orası da muamma :unknw: Çok abartmadan yapsalar keşke...

Yorum bağlantısı
Emin Günaydın

bursa da olup ta, sarı hasan ı görmeyen yoktur sanırım. bu resimdeki bişey değil onun yanında. arabanın sırf ön tarafında 400 taneden fazla led varmış sarı hasan da. resmini bulursam göndericem.

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Afyon'un Çay ilçesinde kamyoncuların yogun oldugu bir yer var.Konyaya giderken o bölgeden geçtigimde kamyonlardaki led aydınlatmayı bi görmeniz gerek...

Bundan 10 yıl önce şerit led diye bişey olmadıgı zaman kamyoncularda müthiş bir fosfor reflektör modası vardı..Şimdi yeni furya şerit led oldu artık

Yorum bağlantısı

fenni muayeneden nasıl geçiyorlar orası da muamma :unknw: Çok abartmadan yapsalar keşke...

İki gün içinde 1247 km yol yaptım. Gece gidip gece geldim. Her 10 ağır vasıtanın 6'sı ayarsız fara sahip.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

İki gün içinde 1247 km yol yaptım. Gece gidip gece geldim. Her 10 ağır vasıtanın 6'sı ayarsız fara sahip.

Abi bu kategoriye yolcu otobüslerini de ekleyelim onlar da hiç ayar yok + xenon var ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
Onur Arslan1679652570

Yunanistan'a gidip geldim, orada da kamyoların çoğunluğu böyle, tabi daha güzeller ayrı konu ama karanlık yolda karşıdan ufo geliyor sanıyorsunuz gerçekten :D Hatta Milos adasına gittik, maden çıkarıyorlarmış bir yerde, 1-2 plaja gitmek çin bir yola giriyorsunuz, "burası maden sahasının yoludur, kamyon trafiği vardır, dikkatli sürünüz, başınız gelebileceklerden siz sorumlusunuz" gibi bir yazı koymuşlar :) Oranın kamyonları tam ufoydu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Demirtaş1679652601

Far ayarı önemli.hatta muayneden bile geçirilmemesi lazım.ama şöylede bir örnek var.bundan 2 yıl önce new kangoo aracımı servise götürdüm ve far ayarı yaptırdım.sonrasında muaynede sonuç hüsran.... kısa uzun sis farı hep hatalı çıktı.2 sinden biri işini savsaklıyor ama hayırlısı.yani dicek olursam ilk dediğim konu sıkıntı olur gibi..

Yorum bağlantısı
İsmail Andırın
Far ayarı önemli.hatta muayneden bile geçirilmemesi lazım.ama şöylede bir örnek var.bundan 2 yıl önce new kangoo aracımı servise götürdüm ve far ayarı yaptırdım.sonrasında muaynede sonuç hüsran.... kısa uzun sis farı hep hatalı çıktı.2 sinden biri işini savsaklıyor ama hayırlısı.yani dicek olursam ilk dediğim konu sıkıntı olur gibi..

hocam benim araçim fabrikasyon Lpg li sıfır alirken cekici ile muayneye gitti orda bile gündüz farlarım hatali çıktı pek takılmamak gerekiyo..onlar in sistemini hatali hondaninmi bilemedim doğru su.

Yorum bağlantısı
Fatih Demirtaş1679652601

Gündüz farının nedi ayardız olurmuş anlamadım.ledmi holojenmi günsüz farları

Yorum bağlantısı
Can Ayaslan

Gündüz farı da nasıl hatalı oluyorsa artık :) Ben muayene zamanı bi xenonları çıkarıp halojen farlarımı taktım ayarını da önce serviste yaptırdım sonra güvenmeyip kendim tekrar ince ince uğraştım ama yine bütün yönler hatalı çıktı. Muayene istasyondakilere inanmıyorum ben ne istiyorlarsa ayarlayıp bıraksınlar bari de biz de öğrenelim gerekeni :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Demirtaş1679652601

Bi daha bozuk çıkarsa doğrusunu siz ayarlayın diyeceğim.böyle bi iş olmaz yani ...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Muayenede far ayarına gelişi güzel bakılıyor o nedenle her defasında farklı sonuç çıkıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mahmut Akbulut

Ben bu keyfi led uygulamalarına uyuz oluyorum , adam frene bi basıyor önümde koca bir ışık topu meydana geliyor , hele ki gece gözlük kullananlar için çok tehlikeli bir durum ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...