İçeriğe Yönlendir

H serisi Led ampul odak ayarı ...

Mahmut Akbulut

Recommended Posts

Mahmut Akbulut

Led ampulde yaşanan odak sorunu hepimizce malum istenmeyen sapmalar dağınık ışık ve vasat aydınlatma , ama bu sorun tamamen ortadan kaldırıldı ...

Duy kısmında bulunan bir ayar vidası ile odak ayarlanıp sabitleniyor , böylece istenmeyen sapmalar giderilmiş oluyor ...

20141219151634_89605.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Andırın

Bizim araçlarda yukarı ve aşağıya iki seçenek olarak denedik ama bi sonuç alamadık.hem aşağıya hem yukarı bakan led seçeneklerini de denedik ama sonuç olumsuz.

Bu ürününde ise yarayacagini pek sanmıyorum doğrusu.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Bundada ledler aşırı önde yerleştirilmiş.Tamam focus olarak ayar iyi bir özellik fakat Halojendeki telin konumu ile ledlerin konumu arasında ciddi şekilde mm lik degil yarım cm den fazla diye gözlemlediğim yerleşim sorunu var.

Benim görüşüm 3 ledin yerleşimi alttaki vidanın başını ortalayarak yerleşimi olursa işte o zaman bu focus ayarı cidden fazlasıyla iş görür diye düşünüyorum.Ledler uzun telinin konumanda yerleştirilmiş diyebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Bundada ledler aşırı önde yerleştirilmiş.Tamam focus olarak ayar iyi bir özellik fakat Halojendeki telin konumu ile ledlerin konumu arasında ciddi şekilde mm lik degil yarım cm den fazla diye gözlemlediğim yerleşim sorunu var.

Benim görüşüm 3 ledin yerleşimi alttaki vidanın başını ortalayarak yerleşimi olursa işte o zaman bu focus ayarı cidden fazlasıyla iş görür diye düşünüyorum.Ledler uzun telinin konumanda yerleştirilmiş diyebilirim.

fileserver010100105046_i57xjfka.jpg?size=60036&height=458&width=600&hash=b0e9b8569c7b6cf32232e7c9ad809bc7L4949757-01.jpg

Yorum bağlantısı
Erkan Kahya

Bu ledlerin d2s tabanlısını alıp uzun far projektöründe kullanmayı planlıyorum. Hatta önce fxlerde deneyeceğim odak tutturabilirsem on numara olur.

Ne zaman bitiyo bu çinlilerin bayramı :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Tamam işte dikkatlice incelersen flaman arası mesafe ile ledlerin mesafe arası neredeyse yarım cm civarı farkı mevcut.

Halojendeki 25 yazan kısımdaki alt taban işareti ledlide üst bitiminden başlıyor.

220volt led tasarımlarını bu 12 voltta uygulayabildikleri zaman işte halojen ampul o zaman tarih olur.

O ledlerin vidası sökülecek aşagı dogru çekilecek yeniden sabitlenecek işte o zaman işe yarar.

Benim görüşüm neden bu şekilde orantı farkı yaptıkları sadece patent alamadıkları içindir.Yoksa bunları yapanlar bu ölçümdeki hataları bilerek yapıyorlar.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Oktay abi halojendeki 25mm flaman ölçüsü sabit evet ama yanındaki led ampulün duy kısmı hareketli olduğu için kendin ayarlıyorsun . Aralarındaki fark 5mm de olsa 10mm de olsa fark etmiyor yani ;)

Birde üretimde %2 lik bir hata payı vermiş halojen üreticileri resimde mevcut ...

H7-Px26d.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Ayarlı olmayanlar için çözüm olamayacak.

Öyle yada böyle benim görüşüm hata oranı hala çok yüksek olacaktır.

Hala içime sinen bir led sunumu yapamadınız gitti :p:lol:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Abi benim son procemi bilmiyorsun sen demi :lol: şu aralar 20.000 Lümen üzerinde çalışıyorum bakalım sonuç ne olacak :p Belki seni bu tatmin eder :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Bunlara benzeyen bir yapı olmadığı sürece bence performans oldukça zor olacaktır diye düşünüyorum.

Vavv sonucu merakla bekleyeceğim.Lens mi?Reflektörmü kullanılacak.

Ayrıca halojendeki hata oranını Stilo sayfasında yan sanayi ampulde net şekilde gördük değil mi? :lol: Kısa far olmuş dehşet bir uzun far. :lol:

post-4009-0-72813300-1424379663_thumb.jp

post-4009-0-03958100-1424379665_thumb.jp

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...