İçeriğe Yönlendir

3. stop lambanıza iyi bakın

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Araçlarımızda bulunan 3. stop lambasının 

- 1974 yılında ABD'li psikolog Dr. John Voevodsky tarafından önerilen bir yenilik olduğunu,
- San Fransisco'da yapılan 10 aylık test sürecinde 3. stop lambası takılan taksilerin %60 daha az arkadan vurma kazası yaşadığını,
- 8 eyalette yapılan daha geniş çaplı araştırma sonucunda arkadan vurma kazalarının yılda % 4.3 azaldığını ve maddi kazancın 600 milyon USD olduğunu,
- Bu nedenle 1986'da ABD'de, 1998'de Avrupa'da araçlarda zorunlu hale getirildiğini,

Biliyor muydunuz ?

Third-brake-light-CHMSL.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

3.stop Olmayan araca bu özelliği yapmak farlara bi-xenon mercek montajı yapmak kadar güzel bir uygulama olduğunu hep düşündüm.:good1:

DSC040.jpg

DSC0051.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur Dikel

Led olanlar özellikle dikkat çekiyor. Bir de son moda, çakar stop lambaları mevcut. Onlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Can Ekin
Led olanlar özellikle dikkat çekiyor. Bir de son moda, çakar stop lambaları mevcut. Onlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Ben motosikletim için yapmıştım power led den (5x1w).önce üzerinde gelen mercekleri dar açılı olduğu için çok göz alıyordu gerçekten daha sonra buzlu camlı en geniş açılılarından takınca frene basınca 5 tane hızlı çakıp sürekli yanıyordu.
Ve motosiklet için gerçekten çok defa işe yaradığını aynadan fark etmişimdir.
Motosikletlerin genelde arka aydınlatmaları çok zayıftır.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sürekli yanması yönetmeliğe uygun değil. Sadece acil durumlarda yanıp sönmesine izin verilmiş.
Motosikletlerde frene basıldığında bir kaç kez çakması bence de faydalı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...