İçeriğe Yönlendir

Kayar led sinyalin çakması

Yücel Karayalçın

Recommended Posts

Yücel Karayalçın

Arkadaşlar selamlar, herkese iyi forumlar.. Aracımdaki önceden tamir olan ve led döşenen hem gündüz farı hemde sinyal görevi gören ledler patlayınca, kendim aliexpressten aldığım hazır şerit led döşedim farlara. Herşey nerden baksam düzgün çalışıyor ama sinyali verince ilk çakıyor sonra güzel bir şekilde yanıyor. Bunu nasıl düzeltebiliriz? Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.. Videosunu aşşağıya koydum. Kullandığım şerit ledin linkini kurallara uygun değilse kaldırabilirim. Saygılar..

Led linki: https://s.click.aliexpress.com/e/biD4uQE8

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Sinyal tesisatında Led flaşör mü var?

Ledlerin hızlı yanıp sönmesini nasıl engellediniz?

Sinyale gelen ilk tetiği alüminyum direnç engelleyebilir , denemekte fayda var? 

Yorum bağlantısı
Yücel Karayalçın

Selamlar elektrik kısmından çok anlamıyorum maalesef sinyallerin hızlı yanmasını engellemek için hiçbir aparat takmadım aliexpresten aldığım hazıe ledi direk aldım taktım linkini koydum inceleyebilirsiniz. Sinyallerde şuan direnç yok onu hafta sonu denicem çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Direkt 12V verince düzgün yanıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Yücel Karayalçın
Bir saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Direkt 12V verince düzgün yanıyor mu ?

Hocam videoda gördüğünüz direk 12v verilmiş hali ilk yanışda çakıyor sonra normal yanıyor

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
2 dakika önce, Yücel karayalçın yazdı:

Hocam videoda gördüğünüz direk 12v verilmiş hali ilk yanışda çakıyor sonra normal yanıyor

Flaşörü devre dışı bıraktınız yani ? Modül bozuk gibi görünüyor. Ürünün linki nedir ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Modül bozuk değil..

Problemin nedeni şu:

Aracın beyni,önceki ledlerin veya ampülün çektigi toplam akımı ilk anda okusaydı bu problem olmayacaktı.

Bu yeni sistemde sinyal verilince aracın beyni önce kayan sinyalin ilk kanalını okuyor ve akım az geldigi için uyarı verdirip ledleri çaktırıyor.Çünkü ledler aynı anda yanmıyor..Aynı anda yansaydı bu problem yine olmayacaktı.Sonrasında kayan sinyalin 2.ve diger kanalları da sırayla yanmaya başlayıp gerekli akıma ulaşınca aracın beyni sorun düzeldi sanıp hızlı yanıp sönmeyi kesiyor ama tekrar başa dönünce aynı sorun yine başlıyor.

Paralel direnç problemi çözebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yücel Karayalçın
3 saat önce, Mustafa Bağseven yazdı:

Modül bozuk değil..

Problemin nedeni şu:

Aracın beyni,önceki ledlerin veya ampülün çektigi toplam akımı ilk anda okusaydı bu problem olmayacaktı.

Bu yeni sistemde sinyal verilince aracın beyni önce kayan sinyalin ilk kanalını okuyor ve akım az geldigi için uyarı verdirip ledleri çaktırıyor.Çünkü ledler aynı anda yanmıyor..Aynı anda yansaydı bu problem yine olmayacaktı.Sonrasında kayan sinyalin 2.ve diger kanalları da sırayla yanmaya başlayıp gerekli akıma ulaşınca aracın beyni sorun düzeldi sanıp hızlı yanıp sönmeyi kesiyor ama tekrar başa dönünce aynı sorun yine başlıyor.

Paralel direnç problemi çözebilir.

Yardımınız için çok teşekkür ederim mustafa bey çok anlamadığımdan soruyorum kullanmam gereken direncin özellikle şunu almalısın dediğiniz varmıdır? Saygılae

Yorum bağlantısı
Yücel Karayalçın
5 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Flaşörü devre dışı bıraktınız yani ? Modül bozuk gibi görünüyor. Ürünün linki nedir ?

Selçuk bey patlamadan sonra normal yanıyor bozuk olsa ya hiç yanmaz yada kayma özelliği felan olmaz diye tahmin ediyorum ben. Araya direnç koyup denicem haftasonu sizle paylaşırım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...