İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Captiva'ya Angel Far Yapmak İstiyorum

Muhammet Ali Babal

Recommended Posts

Muhammet Ali Babal
(düzenlendi)

İyi günler. Aracım 2011 Chevrolet Captiva 2.0D High. Aracımın farlarından ve aydınlatmalarından memnunum fakat bana çok sıkıcı görünüyor. BMW'ler de olan angel far yapma işi geldi aklıma reflektörlerin yuvarlak ve buna uygun olduğun görünce. Elim çok yatkındır bu tür işlere. Birkaç sorum olacak:

1- CCFL Angel siparişini verdim. Captiva için üretilmiş. Bunlara elektriği park lambasından almayı düşünüyorum. Lambayı iptal edeceğim yani angellar park olacak. Böyle yapsam olur mu ve çevirme de, muayene de sorun yaratır mı?

2- Çift taraflı bant ile yapıştırılıyor bunlar. Yeterli olur mu? Sonra gene far camı sökmekle uğraşmayalım.

3- Far camı tam olarak nasıl sökülüyor? Çok araştırdım ama yeterli bilgi bulamadım. Isı tabancası alet edevat her şeyim var.

4- Far camını geri yapıştırmak için neyi önerirsiniz? 

5- Angel ile ilgili baktığım her aracın farları karartılmış. Ben bu işlemi yapmak istemiyorum. Farların görünümü bence böyle daha güzel. Bu işlemi yapmadan gece ve gündüz güzel bir görüntü elde edebilir miyim? Elma sirkesi kromları mat yapıyor diye duydum. En kötü böyle yapabilirim. Sizce yapmalı mıyım?

Tecrübelerinize dayanarak soruyorum. Uzun edip rahatsız ediyorsam bu cahili affedin :) Çünkü daha önce far içini açmayı bırak istediğimiz tip ampul takmayı bile yeni öğrendim. İnşallah bir aptallık yapıp farları çöpe çevirmem :rolleyes:

IMG_20200108_165854_HDR.jpg

IMG_20200108_165936_HDR.jpg

tarihinde Muhammet Ali BABAL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Muhammet Ali bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

1 - CCLF angel eye teknolojinin çok gerisinde kaldı , ömrü kısa ve ışığı yetersiz . Far açmak gibi bir eziyete girilecekse ya led yada OEM BMW angel eye kullanmalısınız . 

2 - Çift taraflı bant far içindeki 200C' yi görünce bırakır , çok ince çelik teller var onlardan kullanarak far iç çerçeveye sabitleyin .

3 - Captiva farları kolay açılıyor diye biliyorum , ısı tabancası ile cam ile kasanın silikonla birleştirildiği noktaları eşit şekilde ve zarar vermeden ısıtın , düz ve geniş ağızlı tornavida yardımı ile kastırarak açın . Kasada oluşacak deformasyon ısıtılınca düzelir ama cam düzelmez cama dikkat ...

4 - Würth yada Dyson siyah compenant kullanabilirsiniz 

5 - Elma sirkesi kromu söker , far reflektör yada iç çerçevedeki krom çok hassastır , nemli bez bile biraz fazla bastırılarak silindiğinde krom kaplama zarar görür . Krom görüntüyü seviyorsanız dokunmayın . Mutlaka steril eldiven kullanın ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Babal
19 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Muhammet Ali bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

1 - CCLF angel eye teknolojinin çok gerisinde kaldı , ömrü kısa ve ışığı yetersiz . Far açmak gibi bir eziyete girilecekse ya led yada OEM BMW angel eye kullanmalısınız . 

2 - Çift taraflı bant far içindeki 200C' yi görünce bırakır , çok ince çelik teller var onlardan kullanarak far iç çerçeveye sabitleyin .

3 - Captiva farları kolay açılıyor diye biliyorum , ısı tabancası ile cam ile kasanın silikonla birleştirildiği noktaları eşit şekilde ve zarar vermeden ısıtın , düz ve geniş ağızlı tornavida yardımı ile kastırarak açın . Kasada oluşacak deformasyon ısıtılınca düzelir ama cam düzelmez cama dikkat ...

4 - Würth yada Dyson siyah compenant kullanabilirsiniz 

5 - Elma sirkesi kromu söker , far reflektör yada iç çerçevedeki krom çok hassastır , nemli bez bile biraz fazla bastırılarak silindiğinde krom kaplama zarar görür . Krom görüntüyü seviyorsanız dokunmayın . Mutlaka steril eldiven kullanın ...

Teşekkür ederim. CCFL tercih sebebim çok parlak bir ışık istememiş olmam. Led angel alsaydım parlaklığı çok olacaktı ve kromla beraber çok parlak olacaktı. Yani angel eye olup olmadığı belli olmayacaktı diye düşünüyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Kesinlikle yardım ettiniz. Dikkate alacağım. Kromla bir alıp veremediğim yok sebebi şuydu angel gördüğüm farlar genelde siyah mata boyalıydı. Ben siyah görüntüyü sevmiyorum. Sadece angelların kromları parlatmaması için elma sirkesiyle matlaştırmam gerekir mi? Aldığım Ccfl angellar henüz kargoya verilmedi. Sizce iptal edip led mi alayım?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...