İçeriğe Yönlendir

Dacia Sandero led ampul kısa ve uzun aynı anda yanıyor

Yasin Çekicioğlu

Recommended Posts

Yasin Çekicioğlu

Merhabalar. 2009 dacia sandero aracım var. Daha önce h4 ampullü far kullanıyordum. Aydınlatması yetmediği için c6 marka h4 Led taktırdım. Ancak kısaları yakmak istediğimde kısa ve uzun göstergesi aynı anda yanıyor. Bu problemi nasıl çözebilirim? Ayrıca kısa ve uzun arasında çok fazla bir farkta yok aynı anda ikisinin yanma ihtimali var mı? Varsa problemi de çözemezsek eski ampullere geri dönmeyi düşünüyorum karşıdan gelene uzun yakmış gibi oluyor. İlgilenirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler... 

IMG_20200218_222157.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
11 saat önce, Yasin çekicioğlu yazdı:

Merhabalar. 2009 dacia sandero aracım var. Daha önce h4 ampullü far kullanıyordum. Aydınlatması yetmediği için c6 marka h4 Led taktırdım. Ancak kısaları yakmak istediğimde kısa ve uzun göstergesi aynı anda yanıyor. Bu problemi nasıl çözebilirim? Ayrıca kısa ve uzun arasında çok fazla bir farkta yok aynı anda ikisinin yanma ihtimali var mı? Varsa problemi de çözemezsek eski ampullere geri dönmeyi düşünüyorum karşıdan gelene uzun yakmış gibi oluyor. İlgilenirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler... 

Çakma led ampullerde uzun (selektör) yok gibi bişey zaten. Forumumuzda bu ve buna benzer nedenlerden dolayı çakma led ampullerle ilgili konulara yer vermiyoruz ve önermiyoruz.
Halojen H4 %130 performans ampulüne dönmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon1679652590

h4 farlarda bu tip durumla karşılaşılabiliyor. Tek bir hattan beslendiklerinden sorun çıkıyor. Eskiye dönmenizde fayda olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen hatalı montaj.
Uzun ve kısa pinleri yer değiştirilmeli
Ancak.
Verim alamayacağınız aşikar
O ampulde verim alabilmeniz için ledin en az 100 dolarlık falan olması gerek.
Selçuk en güzel yönlendirmeyi yapmış.
Alın performanslı halojeni.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Çekicioğlu

Kime sorduysam eski ampuller daha sağlıklı dedi. Eski ampullere geri döndüm. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...