İçeriğe Yönlendir

Led ayna sinyali

Mustafa Fatih Ozdemir

Recommended Posts

Mustafa Fatih Ozdemir

İyi günler aracim 2012 fb7 honda civic.aracımin aynalarina farlar açıkken beyaz yanıp sinyallar devredeyken turuncu yanan led ayna sinyali taktik.park kısa ve uzunlar açıkken aynalarda düz beyaz yanıyor ama sinyaller düz beyaz yanarken gösterge ekranının en sağında bulunan passenger airbag yazısının aydinlatmasinin yanmamasina yada titremesune sebep oluyor.ne onerirsiniz???

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
1 saat önce, Mustafa Fatih Ozdemir yazdı:

İyi günler aracim 2012 fb7 honda civic.aracımin aynalarina farlar açıkken beyaz yanıp sinyallar devredeyken turuncu yanan led ayna sinyali taktik.park kısa ve uzunlar açıkken aynalarda düz beyaz yanıyor ama sinyaller düz beyaz yanarken gösterge ekranının en sağında bulunan passenger airbag yazısının aydinlatmasinin yanmamasina yada titremesune sebep oluyor.ne onerirsiniz???

Bu konuda cevaplar var. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Benim SORUNUM SİNYALLERLE ALAKALİ DEGİL.SİNYALLER DUZ SEKİLDE YANARKEN KİSA UZUN VE PARK AMPULLERIYLE ARACİN EKRANİNİN EN SAGİNDAKİ AYDİNLATNA LAMBASİ YA HİC YANMIYOR YADA TİTRESİMLİ SEKİLDE YANIYOR

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Yokmu ustadlar by konuda cozumu plan?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Aracın orjinalinde aynada sinyal var mıydı ? Önerdiğim yöntem direnç ekleyerek ledin daha fazla akım çekmesini ve ampul patlak değilmiş gibi aracın beynini kandırmasını sağlar. Sorun bu değilse sıkıntı aldığınız üründedir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Aracin orjinalinde aynada sinyal var ama park kisa 've uzunlar acikken beyaz yanma olayi yok aynada.zateb aynadaki duz lamba yaninca by sikinti oliyor.direnc tek tarafami yoksa cift tarafa mi eklenmeli 've baglanti nasil olmali?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
On 05.05.2020 at 10:53, Mustafa Fatih Ozdemir yazdı:

Park ve sinyal şasesleri bagımsız olacak.Bu hataya sebep olma ihtimali yüksek olan durum.

Yeni takılan sinyalli beyaz ledli üründeki ledler orijinal sinyal ledlerinin akımından fazla ise ki tahmin ettiğim ledler ise ve çalıştırılması için kullanılan devre nedneiyle yüksek ihtimalle şase baglantısı nedeniyle akım hatasına düşebilir bu olasılık olsada bu araçlara arıza ışığı vermesede çok ciddi voltaj koruma modulüne sahip olması nedeniyle hata verdiriyor olmalı.

Şahsen güçlü şekilde diyebileceğim Şu anki arıza direnç hatasına ait değil.Eletronik sistem şase baglantıları nedeniyle dolaylı şekilde hatalı alğılamaya geçiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Sekilde gorulen sinyallerden ustadim.me yapmami onerirsiniz?

501163797_tn50_1.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Ustadim bu konulardan cok anlamam ama saseleri nasil ayirmami onerirsin

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

..1

13 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Park ve sinyal şasesleri bagımsız olacak.Bu hataya sebep olma ihtimali yüksek olan durum.

Yeni takılan sinyalli beyaz ledli üründeki ledler orijinal sinyal ledlerinin akımından fazla ise ki tahmin ettiğim ledler ise ve çalıştırılması için kullanılan devre nedneiyle yüksek ihtimalle şase baglantısı nedeniyle akım hatasına düşebilir bu olasılık olsada bu araçlara arıza ışığı vermesede çok ciddi voltaj koruma modulüne sahip olması nedeniyle hata verdiriyor olmalı.

Şahsen güçlü şekilde diyebileceğim Şu anki arıza direnç hatasına ait değil.Eletronik sistem şase baglantıları nedeniyle dolaylı şekilde hatalı alğılamaya geçiyor. 

Tam olarak anladigim bir konu degil.neler yapmam gerektigi hakkinda yardimci olabilecek olan ?evet dediginiz gibi akim hatasi gibi gorunuyir.sanki aynalar duz 've surekli yanarken farlarla birlikte sanki devreye akim yetmiyir gibi.sase baglantilsrini nasil ayirmaliyim,yada baska bit yolu varmidir?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Bu işlemde basit bir yol yok.Anlatımlada yapabilirmisiniz bilmiyorum.

Öncelikle park için çektiğiniz kablo kuvvetli bir park  tesisatından çekilmesi şart.Göstergelere giden park hattından ayrı olmalı ve  şasesini de aynen bu kısımdan çekeceksiniz.

Aslında daha temiz işlem roleli şekilde çalıştırmak olur düşüncesindeyim.Aküden direkt artı çekip parkı ve sinyali roleli şekilde yaktırmak uğraştırsada daha saglam olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Biz enerjiyi kapi kolundaki aydinlatmadan aldik ustadim.bu konuda bi hatamız yok değilmi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir
8 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Bu işlemde basit bir yol yok.Anlatımlada yapabilirmisiniz bilmiyorum.

Öncelikle park için çektiğiniz kablo kuvvetli bir park  tesisatından çekilmesi şart.Göstergelere giden park hattından ayrı olmalı ve  şasesini de aynen bu kısımdan çekeceksiniz.

Aslında daha temiz işlem roleli şekilde çalıştırmak olur düşüncesindeyim.Aküden direkt artı çekip parkı ve sinyali roleli şekilde yaktırmak uğraştırsada daha saglam olacaktır.

Ayırdık ustam ama dengesizlik devam etti.dediğim gibi tesisatı kapi kollarındaki aydinlatmadan aldik...

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Birde bu sinyalleri kullanmak için amerikan park modulu vs kullabmamiza gerek varmı?biz direkt tesis ata bağladık

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Acaba farlar açıkken düz beyaz yanması için parkın + ve sinyalin + bağlanıp sinyaller içinse sinyalin + ve - kuruplarimi baglanmali...

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
2 saat önce, Mustafa Fatih Ozdemir yazdı:

Birde bu sinyalleri kullanmak için amerikan park modulu vs kullabmamiza gerek varmı?biz direkt tesis ata bağladık

İç tesisat olmaz.Ön yada arka stop parklarından paralel alacaksınız.Taktığınız ürün her şekilde normal güçten daha fazla akım çeken ürün.Bu nednele basit şekilde baglantı yapıp karşılaşılan hatalara bu yönde cevap aramanız ilk hata zincirini  oluşturuyor.önceki mesajımda dediğim gibi güçlü park hattından paralel alacaksınız yada yapabileceğini bildiğiniz elektronikçiye roleli tertibat yaptıracaksınız..Aklınızıada alakasız türlü türlü sorular getirmeyiniz.İçinden çıkmanız zorlaşır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Tis tesisattan sadece aynada park lambasının yakmak için alacağız değilmi ustadim.birde bu tesisattan sadece + yi çekmemiz yeterlimi

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Temkinli yaklaştığınızın farkındayım ve dediğim gibi aklınıza sorular getirip düşünmeyiniz.....Önceki cümlemde açık olarak paralel kelimesini kullandım.Ön yada arka park kablolarından direkt artı ve eksi parlalel alınacak.Parklar yandığında beyaz direk yanacak.Üründe zaten sinyal yanınca parkı kesen elektronik alğılaması mevcut olduğunu düşünüyorum ve buna göre başka bir şeye gerek yok.Bu şekilde olunca sinyalde bir hata verirse el mahkum roleli devre yapmanız şart olacak.👍

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Saniyorum ustam bu urunu aynı marka ve model araçta takip bu sorunu yaşayan bir ben varım.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Ve üründe sase bağlantısı tek sinyal içinde park icinde

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
17 saat önce, Mustafa Fatih Ozdemir yazdı:

Saniyorum ustam bu urunu aynı marka ve model araçta takip bu sorunu yaşayan bir ben varım.. 

Bunu bilmem lakin bir çok kişi aldırış etmeden kullanıyor veya bir şekilde çözüm bulunuyorsa da halledildi diye ne çözümü nede düşüncelerini paylaşmıyor.Forumda çokça bu durum mevcut.

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Bilmiyorum ustadim ama .aracın orjinalinde düz yanmadigi için beyaz led sıkıntı bundan kaynaklanıyor.hatta ilk başta hiç aydınlatma calismazken bir kaç saniye sonra passenger airbag aydınlatması çalışmaya başlıyor ama titreme devam ediyor.nedeni akım dengesizliği .yüksek düşük devir ,aracın çalışıp calismamasina bakmaksızın bu sorun yaşanıyor .sase güçlendirmesi vs çözüm olurmu diyeceğim, sorun bu ledlerden mi başka bir sorun mi var bilmiyorum.

Bilmiyorum ustadim ama .aracın orjinalinde düz yanmadigi için beyaz led sıkıntı bundan kaynaklanıyor.hatta ilk başta hiç aydınlatma calismazken bir kaç saniye sonra passenger airbag aydınlatması çalışmaya başlıyor ama titreme devam ediyor.nedeni akım dengesizliği .yüksek düşük devir ,aracın çalışıp calismamasina bakmaksızın bu sorun yaşanıyor .sase güçlendirmesi vs çözüm olurmu diyeceğim, sorun bu ledlerden mi başka bir sorun mi var bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir
On 10.05.2020 at 04:20, Oktay Toker yazdı:

Bunu bilmem lakin bir çok kişi aldırış etmeden kullanıyor veya bir şekilde çözüm bulunuyorsa da halledildi diye ne çözümü nede düşüncelerini paylaşmıyor.Forumda çokça bu durum mevcut.

Aynada parklara direnç eklesek olmaz mi ustam.sacmaliyormuyum acaba???

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Araç modelinde tecrübem bilğim yok.Mantık olarak belirtiğiniz duruma göre hataya sebep olan durumun izahatını yaptım,Olması gereken işlemi yazdım.Bunun haricindeki uygulamalar,aklınıza gelenleri yapmak sizin kararınız olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Fatih Ozdemir

Dün ayna sinyalinde orjinalinde olmayan düz yanma olayını iptal ettik.sinyaller zaten orjinalinde led.ama sorun devam ediyor.gündüz farları açıkken sorun yok ama park kısa ve uzunlar açıkken titreme yapıyor.aynı zamanda park kısa ve uzunlar açılınca direkt kisilmiyor önce karanlık daha sonra yanmaya başlıyor sonrasında şiddeti artıp azalmak suretiyle titreyerek yanıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...