İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 3 (2011-2018) Gündüz Ledi

Tayfun Sınmaz

Recommended Posts

Tayfun Sınmaz

Hayırlı akşamlar 3.5 kasa ford focus aracım var sis çerçevesi sinyalli gündüz ledi aldım 1 sene olacak fakat şöyle bir sorunum var araç sadece kontak açık iken sorunsuz çalışıyor herşeyi ama araç çalışırken sinyal verince sinyal çakar modulü varmış gibi yapıyor 50w direnç bağladım sorunu geçiriyor gibi ama aralarda tekrar çakar yapıyor birde orjinal sinyal ampulünü çok kısık da olsa yakıyor bilenler var ise yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden 

images.jpg

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Led leri araç sinyal sisteminden ayırın ve röle ile sürün .  Led ler çalışmasa bile üzerlerinden az da olsa akım geçirebilirler , buda sistemde istenmeyen kırpışmalarda neden olur ...

Yorum bağlantısı
Tayfun Sınmaz
3 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Led leri araç sinyal sisteminden ayırın ve röle ile sürün .  Led ler çalışmasa bile üzerlerinden az da olsa akım geçirebilirler , buda sistemde istenmeyen kırpışmalarda neden olur ...

Örnek şema mevcut mu peki hangi roleyi kullanmamı önerirsiniz 

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Her sinyal için ayrı röle uygulanacak , röleler su almayacak bir yerde olmalı ve sabitlenmeli ...

30 nolu terminal : Aküden direk besleme yapılacak , mutlaka sigorta ilave edin , 5A yeterli ...

85 nolu terminal : Aküden şase (-) bağlantısı yapılacak ...

86 nolu terminal : Mevcut sağ yada sol sinyalden tetik verilecek ...

87 nolu terminal : Yanmasını istediğiniz Led sinyal (+) besleme hattına bağlanacak ...

Xenon sis bağlantısı

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

12voltla çalışan çift bobin ve çift kontaklı röle kullanılırsa daha profesyonel ve temiz olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Sınmaz
2 saat önce, Mustafa Bağseven yazdı:

12voltla çalışan çift bobin ve çift kontaklı röle kullanılırsa daha profesyonel ve temiz olur.

Peki ses olayı nasıl olur tetiklediği zaman çıkan o çıt sesi yüksek sesli midir

22 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Her sinyal için ayrı röle uygulanacak , röleler su almayacak bir yerde olmalı ve sabitlenmeli ...

30 nolu terminal : Aküden direk besleme yapılacak , mutlaka sigorta ilave edin , 5A yeterli ...

85 nolu terminal : Aküden şase (-) bağlantısı yapılacak ...

86 nolu terminal : Mevcut sağ yada sol sinyalden tetik verilecek ...

87 nolu terminal : Yanmasını istediğiniz Led sinyal (+) besleme hattına bağlanacak ...

Xenon sis bağlantısı

Bunları yöneten drl Control kutusu mevcut ben bu roleyi direnç bağlar gibi kutudan çıkan kabloya bağlasam olur mu içinde sinyal kablosu var çünkü ayrıyetten kablo çekmekten kurtulur muyum 

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Kerim Kamanoğlu

Herkese merhaba 2011 model ford focus 3 aracımın sol gündüz farı 1 sn yanıp sönüyordu hem farı temizlemek hem de olası temazsızlık ya da benzeri duruma müdahale etmek için farı açtım 1 sn lik yanıp sönme esnasında 2. ve 3. ledlerin diğerlerine göre daha sönük yandığını fark ettim.Sanırım bu ledlerden dolayı gündüz farını kapatıyor.2. ve 3. ledlerin değişmesi gerekiyor bana bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?

1.thumb.jpeg.27363797f4f6f4533647e28a2c22130b.jpeg2.thumb.jpeg.4c3d0b5ddfd01752500b815784d0f7ff.jpeg3.thumb.jpeg.1b95ff4bbad46a97ee5f328d2921b0f2.jpeg

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Hyundai i30 da da aynı ledler var..Ben birkaç kez değiştirdim.Yalnız o ledleri piyasada bulmanız çok zor.Ben Konyada bulamadım.Piyasadaki smd beyaz ledler 

o ledin yanında çok zayıf kalıyor..Ben de elimdeki çıkma kia ceedin gündüz ledlerinden birkaçını söküp i30daki bozuk ledlerin yerine takmıştım.Çok az ton farkı olmuştu.

Yorum bağlantısı
Metin Akgün
21 saat önce, kerim kamanoğlu yazdı:

Herkese merhaba 2011 model ford focus 3 aracımın sol gündüz farı 1 sn yanıp sönüyordu hem farı temizlemek hem de olası temazsızlık ya da benzeri duruma müdahale etmek için farı açtım 1 sn lik yanıp sönme esnasında 2. ve 3. ledlerin diğerlerine göre daha sönük yandığını fark ettim.Sanırım bu ledlerden dolayı gündüz farını kapatıyor.2. ve 3. ledlerin değişmesi gerekiyor bana bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?

1.thumb.jpeg.27363797f4f6f4533647e28a2c22130b.jpeg2.thumb.jpeg.4c3d0b5ddfd01752500b815784d0f7ff.jpeg3.thumb.jpeg.1b95ff4bbad46a97ee5f328d2921b0f2.jpeg

ulaşırsanız yardımcı olurum 

Yorum bağlantısı
Kerim Kamanoğlu
2 saat önce, Metin Akgün yazdı:

ulaşırsanız yardımcı olurum 

İletişim bilgisi verir misiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...