İçeriğe Yönlendir

Çin üretimi Bi-Led mercekler

Mesut Can1679652712

Recommended Posts

Mesut Can1679652712

Selamunaleykum. Üstadlar aracım Accent Blue ve H4 tip halojen ampül kullanıyorum. Ha mum ışığında gitmişim ha farları açmışım aynı şey desem yalan olmaz sanırım. Elimden az çok geliyor ancak yine de forumu elimden geldiğinde takip etmeye çalışıyorum. Bixenon yapayım diye düşünürken Bi-led ürünlerin daha verimli aydınlatma sağladığını öğrendim. Bu şekilde bir sistemi farlarıma uygulamak istiyorum. Sormak istediğim şudur ki; Aliexpress üzerinden resimde görülen bi-led diye geçen üründen alsam halojene göre idare edip iş görür mü yoksa forumda tartışılan ürünler gibi profesyonel ileri düzeyde ürünlerden alıp uygulamak mı daha mantıklı olur emin olamadım. Bu arada paylaştığım üründe kesme biçme olayı olmaması beni cezbeden tarafı zira farı çöp etmekten korkmuyor değilim hani...

Biled 1.jpg

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Şuan ki halinden 10 kat daha iyi olacağı kesin , gönül ister ki OEM ekipman tavsiye edelim ama malum fiyatlar aldı başını gitti . Bir süre sonra gözler alışınca yetersiz gibi gelecektir ama Led ampul takmaktan iyidir . Kesme biçme olayı olmaması da cabası , far camınız çok kolay açılan türden , sök tak 1- 2 saate halledersiniz ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

Sadece arka bağlantıyla sabitlerseniz, zamanla reflektörü kırarsınız. Çünkü bu ürün en az 500 gr. olsa, her salınımda reflektörü bağlantı noktasından aşağı-yukarı baskılayacaktır. Harici vida atmak istemiyorsanız, reflektörünüze üstten alta değecek genişlikte mercek kapağı da alınız. Böylece vida arkadan, kapak önden destek olur merceğe ve reflektöre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Can1679652712
18 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Şuan ki halinden 10 kat daha iyi olacağı kesin , gönül ister ki OEM ekipman tavsiye edelim ama malum fiyatlar aldı başını gitti . Bir süre sonra gözler alışınca yetersiz gibi gelecektir ama Led ampul takmaktan iyidir . Kesme biçme olayı olmaması da cabası , far camınız çok kolay açılan türden , sök tak 1- 2 saate halledersiniz ...

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bu ürünlerin ömürleri nasıldır üstad bilginiz var mı ? Led mercek içinde olunca ve örneğin uzun yolda keserse değiştirebileceğimiz bir ampül olmayacak, farı yeniden açmak gerekecek haliyle.. Gerçi uzun yolda her zaman farklı şekillerde (Motor arızası, kayış kopması, su kaynatması vb..) başa gelip gerçekleşebilecek binbir türlü durum var ama yine de buna ilişkin bir öngörünüz olur mu ?

Ömür.jpg

Yorum bağlantısı
Çağatay Bahtiyar

Çin ürünlerinin en büyük sorunu zaten ömür oluyor. Dışarıdan takılan bir ürün olsa tamam ama farın içi açılması gereken bir şey için OEM ürün tercih edin derim. OEM ürünlerin aydınlatması daha başarılı oluyor. LED in en büyük sıkıntısı sürücülerinin kalitesi aslında. Çin malı bir çok üretici OEM üreticinin 1. sınıf çakması led kullansada driver olarak çok basit devreler ile çözmeye çalışıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Andı

Çin işi led sürücülerine güvenmeyin. Onca emekle açıp dizayn ettiğimiz far için, gündüz farı olsun niyetine merceğin önüne koyduğumuz angel halka, sürücüsü bozulduğundan merceklerin önünde süs gibi duruyor öylece. Takacaksanız da, dış ortamda sabit 14 voltta 5-6 saat çalıştırarak test edin. Isı sorunu olmuyorsa, bir nebze kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...