İçeriğe Yönlendir

Sis farı için h7 led kullanmak uygun olur mu?

Fatih Yakut1679652720

Recommended Posts

Fatih Yakut1679652720

Corolla 95 efsane kasa aracım var. Sonradan sis farı taktım. Sis için h3 uygun olduğunu okudum ama h7 led ampül taksam daha fazla aydınlık için (miyop olduğu için gözümde geceleri zorluk çekiyorum) uygun olur mu?

Sis farı ektedir. 

FE996CFD-A433-4000-8EB1-8BD0F525C245.jpeg

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Fatih bey merhaba , aramıza hoş geldiniz :flowers:

H3 ile H7 ampul arasında Watt farkı yok her ikisi de 55W tır . H3 vidalı montajlandığı için H7 oraya uymaz , hemde boyu uzun olduğundan cama değme olasılığı var ...

Bu sis lambalarından çok fazla performans beklemeyin , reflektörü küçük olduğu için ışığı toplayıp ileri yansıtamazlar ...

Önümüz kış size tavsiyem süper sarı , yada civciv sarısı olarak tabir edilen 3000K sarı H3 ampul takın , renginden dolayı normal ampule göre %20-25 daha iyi aydınlatacaktır ..

ModaCar H3 Ampul 2800 K SUPER SARI Ampül Seti 427013

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yakut1679652720

Teşekkür ederim Mahmut bey. Ben hem görüntü açısından deli mavi led ampül olarak düşünmüştüm. Anladığım kadarıyla h7 ile h3 arasında sadece arka kısımlarında fark var led olarak ikiside aynı galiba.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Led ampul tavsiyesinde bulunmuyor , kullanılmasını istemiyor ve forum olarak Led ampul mesajlarını cevaplamıyoruz ...

Deli mavi Led yada Xenon kullanmak sizi tenzih ederek söylüyorum tabirimi mazur görün , apaçiliktir . Size ve aydınlatmaya faydası olmadığı gibi trafikte diğer sürücülere eziyettir , hatta ara ara kulak çınlaması yaptığı da olur ...

Tavsiyelerimize kulak asmak isterseniz , ilk mesaja verdiğim cevap ve önerim sizin için en uygun olanıdır , alın kullanın memnun kalırsınız ...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...