İçeriğe Yönlendir

Motosiklet sinyallerini led ile değiştirdiğimizde arıza yapması

Kadir Aydınlık

Recommended Posts

Kadir Aydınlık

Merhabalar.   Değerli iş bilen arkadaşların yardımınıza  ihtiyacım var. Motorsikletimin arka sinyallerini led sinyaller ile değiştirdim bağlantılarını doğru yaptım sinyaller doğru çalışıyor ancak sinyal verdikten sonra. 3sn. Kadar yanıyor sonra arka led sinyaller. Kapanıyor sadece ön sinyaller  arıza moduna girip hızlı yanıp sönüyor.  Led sinyallerin. Başka bir motor firmasının orijinal LED’leri.   Çok kaliteli LED’ler. Üzerinde orijinal. Dirençlerinde var onlarda bağlı.  Acaba.  O dirençleri. Değiştirmekmi gerek yada onların önüne bir direnç dahamı eklemek gerek. Birde. Taş direnç. İle led sinyal decoderi isminde bir ürün var  bunlar arasındaki farklar nedir yani orijinal dirençlerimin önüne decoder mi bağlasam yada komple dirençleri çıkarıp yeni taş dirençli bağlasam aşağıda resimlerini vericem sorduğum ürünlerin. Çok teşekkür ederim.  Bu benim orijinal. Led ve. Dirençlerim

2FDD3F39-9C31-4144-A514-DEEC1A3628DD.jpeg

561FB28C-9B70-4429-B123-629A7A52DFB3.png

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Motosiklet sinyali 10W (otomobilde 21W) ampul kullanır, 10W direnci her bir led sinyalin önüne bağlamanız yeterli.

Yorum bağlantısı
Kadir Aydınlık
(düzenlendi)

Orijinal sinyaller. Gördüğüm kadarıyla led üzerindeki değerler şöyle. 13.5v. 3.1w  50r-00946. 13.5v 0.68w.  Ama sonradan taktığım led lerin. Teknik. Verileri nedir.  Bilmiyorum

yeni taktığım sinyallerin kutusunda fark ettim  şu değerler yazıyor E6  50r-00 50 87     orjinal sinyaller üzerindede buna benze rakamlar vardı acaba buradan yolaçıkarsak değerleri bulabilirmiyiz    

IMG_3196.jpg.39eb4b64fc2ce231b8c320043393455e.jpg

tarihinde Kadir Aydınlık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

O rakamlar yasal standartlara uygunluğu gösteriyor. Kaç tükettiği çok da önemli değil 2-3W falandır bunu 10W gibi göstermek gerekiyor. Hazır olarak zaten var 10W direnç takacaksınız. 

Yorum bağlantısı
Kadir Aydınlık
(düzenlendi)

yardımlarınız için çok teşekkürler   peki benim taktığım  sistemde zaten direnç var tam değerlerini bilmiyorum ama  onlarda 10w ise sorun başka ne olabilir?  eğer benim dirençlerimde 10w ise önüne decodermi baplasam yada komple dekoderli taş dirençler var beimkini iptal edip onlardanmı taksam

şimdi birşey daha aklıma takıldı sinyal hattına taktığım ledlerin özelliği gereği 3 ayrı istem bağlamış olduk yani sinyal+stop+fren  bunların hepsi sinyal hattına bağlandığı için acaba düşük wat değilde yüksek wat çekiyor onun için arıza yapıyor olabilirmi tabiki burada sadece sinyaller arıza yapıyor stop ve parklar normal çalışıyor    eğer ginede direnç bağlamam gerekicekse 3 sisteme mi direnç bağlamam gerek yoksa sadece sinyal için arı bir hat verip onamı direnç bağlamam gerek   ( bu arada benim taktığım sistemin içinde direnç var zaten)

led sinyal setin içindeki dirençleri iptal ettim direk bağladım sorunsuz çalışıyor acaba sürekli böyle kalsa zararı olurmu

tarihinde Kadir Aydınlık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...