İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Benzinli HB Radyatör Kaçağı Sorunu

Ahmt Demirtaş

Recommended Posts

Ahmt Demirtaş

Herkese iyi forumlar. 2005 model benzin-lpg otomatik aracım şanzıman yağı değişimi için lifte kaldırılınca radyatordeki kaçak ortaya çıktı. Çok eksiltmiyor ama yinede heran baş agritabilir. Bununla ilgili tek çözüm radyatör değişimi mi yoksa kaçak olan yerin tespiti ve tamiri mümkün mü acaba?

Kaçak yukaridan sanki. Video da var ama yükleyemedim.

IMG20230401100405.jpg

IMG20230401100400.jpg

IMG20230401100354.jpg

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Radyatör boşaltma vidasından kaçıyor görünüyor. Bakıldı mı gevşek olmasın 

Yorum bağlantısı
Ahmt Demirtaş

Kardeşim yukarıdan gelen bir ıslaklık var orada damla halinde kalmış. Belkide dediğin gibidir ama anasını satayım yan taraftaki radyatörcü bide tanıdık olacak gelip bakma tenezzulunde bile bulunmadı. Ben iyice bir baktirayim 4 bilemedin 5 senelik radyatör kale marka sıfır takmıştık. Pahalı meretler. Ama dediğin vanaya bir baktiracam teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Ustayı boşverin çok zor bir iş değil alttan ulaşıp büyük düz tornavida ile kontrol edin sıkın gevşekse 

Yorum bağlantısı
Ahmt Demirtaş

Bakacam bugün kontrol ettim kupkuru tabi Bursa'dan inegöle geldim parkettim. Ertesi gün çalıştırmadan kontrol ettim belkide sıcaklikla kurumuş olabilir. Bilemedim IMG20230409135005.jpg.7868b9bb24660460332c7745ba42b0e2.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmt Demirtaş

Tabi yedek depodan suya baktım minimumda maalesef. Şimdi ben bunun kaçağını nasıl tespit ederim suyu attığı yeri. İşte zaten kaçak var diye antifiriz değilde, Max cizgisine kadar su ekleyip sonra fan actirsam yine atar mı acaba kaçak varsa aynı yerden. Yada başka yöntemi varmidir bilemedim 🤔

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...