İçeriğe Yönlendir

HGS Cezası Nereye Ödenir? - Ceza Ödenmeli mi?

Orhan Yıldırım

Recommended Posts

Orhan Yıldırım
(düzenlendi)

Merhaba, İstanbul'dan dönüşte hiç gereği yokken (evet, bu köprüyü kullanmanız için hiç neden yok) Osmangazi Köprüsü'nü kullandım ve HGS'de bakiye olmadığı için sonradan öderim diye sorun yapmadım. birkaç gün sonra telefon numaram değiştiği için eski numara gelen mesajlardan haberim olmadı, HGS için gelecek mesajları da görmedim. Açıkçası ben de bu ödemeyi unuttum. 

Şimdi gelinen noktada 200 liralık geçiş ücreti cezalı ve karşı durdukları FAİZ'li olarak 1074 TL'ye dönüşmüş yeni fark ettim. Bunun ödemesi nereden yapılıyor? E-devlette ödeme ekranı çıkmıyor.

Bir diğer sorum da malum Türkiye koşullarında seçimler yaklaştıkça kolaylıklar mümkün olduğundan bu cezalar seçime dönük iltimas kapsamında ödeme kolaylığı sağlanır, uygulanan 4 katı faiz silinir mi?

tarihinde Orhan Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

Özel işletme olduğu için ödeyeceksiniz.

Ayrıca size borcunuzu ödeyin diye diretmezler,siz gider ödersiniz zaten :)

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Orhan Yıldırım yazdı:

Merhaba, İstanbul'dan dönüşte hiç gereği yokken (evet, bu köprüyü kullanmanız için hiç neden yok) Osmangazi Köprüsü'nü kullandım ve HGS'de bakiye olmadığı için sonradan öderim diye sorun yapmadım. birkaç gün sonra telefon numaram değiştiği için eski numara gelen mesajlardan haberim olmadı, HGS için gelecek mesajları da görmedim. Açıkçası ben de bu ödemeyi unuttum. 

Şimdi gelinen noktada 200 liralık geçiş ücreti cezalı ve karşı durdukları FAİZ'li olarak 1074 TL'ye dönüşmüş yeni fark ettim. Bunun ödemesi nereden yapılıyor? E-devlette ödeme ekranı çıkmıyor.

Bir diğer sorum da malum Türkiye koşullarında seçimler yaklaştıkça kolaylıklar mümkün olduğundan bu cezalar seçime dönük iltimas kapsamında ödeme kolaylığı sağlanır, uygulanan 4 katı faiz silinir mi?

https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama

bu sorgulama ekranından sorgulayıp ödeme ekranından ödemenizi yapacaksınız. 

daha dün ödedim ben sistem çalışıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Orhan Yıldırım
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Özel işletme olduğu için ödeyeceksiniz.

Ayrıca size borcunuzu ödeyin diye diretmezler,siz gider ödersiniz zaten :)

Teşekkürler yanıtınız için ama diretiyorlar alacakları olduğu zaman :)

Belirtildiği şekilde ödenmezse icra takibine uğrayacak, tutar geciktikçe harç, faiz, masraf ücreti de eklenecektir türünden e-devletten mesaj göndermişler. 

Neyse bakalım, yurttaşını soymaya devam etsinler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Muayenede bu borç görünür yine ödemek zorunda kalırsınız, böyle şeyler sıfırlanmaz olsa da bize denk gelmez, olan olmuş ödeyin kurtulun :) 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Orhan Yıldırım yazdı:

Teşekkürler yanıtınız için ama diretiyorlar alacakları olduğu zaman :)

Belirtildiği şekilde ödenmezse icra takibine uğrayacak, tutar geciktikçe harç, faiz, masraf ücreti de eklenecektir türünden e-devletten mesaj göndermişler. 

Neyse bakalım, yurttaşını soymaya devam etsinler.

Hiç acımadan en çok 1-2 ay içinde icra takibi

başlatıyorlar, 1000 li rakam bir anda 2.000 li bir rakama dönüşebilir bu halde.. gecikmeden ödemek gerek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Orhan Yıldırım yazdı:

Merhaba, İstanbul'dan dönüşte hiç gereği yokken (evet, bu köprüyü kullanmanız için hiç neden yok) Osmangazi Köprüsü'nü kullandım

İstanbul'dan nereye dönerken kullanmıştınız?

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Valla icra olayını bilmiyorum yeni popülerleşmiş olabilir. Benim eski aracın, benden önceki sahiplerinden kalan yaklaşık 350 kaçak geçişi vardı. Hgs ve OGS birimiyle görüşmekten gına gelmişti o borçların bana ait olmadığına dair beyanname alabilmek için. O beyanname ile de sattım aracı. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

bi tanede benim aracın ilk sahibinden kalan var..sadece sorgulayınca cıkan türden :unsure2: 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Orhan Yıldırım

Bu cezayı konuyu açtığım günlerde ödemiştim. Ancak CİMER'e de durumu bir şey çıkmayacağını bile bile şikayet etmiştim. Bugün yanıt geldi!

Yanıtta kısacası aracı şirketin bu faiz oranlarını ve kat cezasını işletmekte herhangi bir kanunsuzluğu olmadığı, devlet tarafından belirlenen kuralları uyguladığı vurgulanmış.

Yapılan köprüler yollar için sonsuz teşekkür!

Alıntı

"Geçiş ücreti tarifeleri, ilgili kanun, yönetmelik Görevli Şirket ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile imzalanmış olan sözleşme kapsamında belirlenmekte olup, tespit edilen ücretlerin farklı şekilde uygulanmasına dair Görevli Şirketin herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır."

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...