İçeriğe Yönlendir

Araç Kredisindeki Kasko Dayatması

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Yaklaşık 4.5 ay önce vakıfkatılımdan araç kredisi ile araç aldım.

4.5 ay önce 2015 model i20 aracıma 19.000₺ gibi korkunç bir rakam verdiler. Bu fiyata kasko mu olur asla yaptırmam dedim. Sigortamnetten 11.000₺ teklif aldım ilettim 11.000₺ ye geri çektiler.
Banka bereket sigorta üzerinden işlemleri yürütüyor.

Yaklaşık 40 gün öncede hem kendim sigortacıyım hemde eşim genel müdürlükte olduğu için aynı teklifin 1milyon IMM li halini 4.600₺ gibi çok komik bir rakama çektik eşim sayesinde. 3 te 1'i fiyatı varken 11.000₺ 500bin IMM li kaskoda kimse kalmak istemez. 40 gündür uğraşıyorum hiçbir şekilde iptal etmediler. Her yere şikayettede bulundum. Yasal hakları olmamasına rağmen sözleşmede kasko ile ilgili tek yetkili bankadır vb. ibare bulunmamasına rağmen resmen terörist gibiler. Merdiven altı haydar abiden araba alsam kaskosu için bu kadar uğraştırmazdı. 

BİREYSEL KREDİLERLE BAĞLANTILI SİGORTALAR

UYGULAMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ

MADDE 13 – (1) Kredi kullananın sigorta şirketini seçme hakkı sınırlandırılamaz. Sigorta sözleşmesine veya kredi sözleşmesine sigortanın belirli bir sigorta şirketine yaptırılmasına ilişkin konan her türlü şart hükümsüzdür. Kredi kuruluşu, kredi kullananın başka bir sigorta şirketi veya sigorta aracısı yoluyla yaptırdığı, talep edilen teminat ile süre şartlarını sağlayan ve dain-i mürtehini kredi kuruluşu olan sigorta poliçesini kabul etmek zorundadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Siz bile işin içinden çıkamadıysanız normal vatandaşın vay haline

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bunları denetleyen kuruluşa şikayette bulunun. Geçmiş dönem banka da çektiğim kredi için sigorta zorunluluğu yapmıştı. İlk sene mecbur yaptırıp sonra kendi sigortacımdan yaptırmıştım ama epey uğraştırmışlardı.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Tahminimce tüketici mahkemesi bakıyordur bu konuya, dava açmak gerekir gibi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Kredi çekerken eğer kasko bankadan yapılmayacaksa kredi faiz oranını artırıyorlar. 1,59 u 1,61 e çekiyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bende araç kredisi ile aldım. Bu sebepten dolayı krediyi bugün yarın kapatacağım. Mayısta yenilemesi var. Zor işler. 

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

bende vakıfbanktan taşıt kredisi çekmiştim geçen sene,kendi şubem bana baya bi sıkıntı çıkardı,başka tanımadığım şube dışardan kasko yaptır abi,bizden pahalı çıkar dedi,öyle yaptım.

bankanın dayattığı sigortaları e-devlet üstünden TBB başvurarak iptal ettirebilirsiniz,ben tümünü iptal ettirdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sırf bu sebeple araç almaktan vaz geçen yada yenileme zamanı geldiğinde yüksek fiyatla karşılaştığı için kredisini erken kapatan müşterilerim oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Kutluay Selçuk yazdı:

bende vakıfbanktan taşıt kredisi çekmiştim geçen sene,kendi şubem bana baya bi sıkıntı çıkardı,başka tanımadığım şube dışardan kasko yaptır abi,bizden pahalı çıkar dedi,öyle yaptım.

bankanın dayattığı sigortaları e-devlet üstünden TBB başvurarak iptal ettirebilirsiniz,ben tümünü iptal ettirdim

Hiç aklımda yoktu bir bakınayım. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

Bende taşıt kredisiyle almıştım ama hiç zorlama olmadı sürekli kendi sigortacıma yaptırıyorum kaskoyu.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Murat çakırr

Türkiye sigorta dan avantajlı kasko yaptırdım  fiyatlar uçmuş mecbur indirimli kasko arayışına giriştik arabayı alalı 2 ay oldu kaskoyu bir türlü yapamadım masraflar arttıkça artıyor neyse çok şükür kasko uyguna geldi iş yerinden arkadaşım yaptırmış memnundu bende hemen iletişime geçtim güvence kapsamları baya geniş farklı teminat seçenekleri ve uygun primlerle gayet güvenli bu zamanda bu fiyata bu hizmet ilaç gibi geldi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat çakırr yazdı:

Türkiye sigorta dan avantajlı kasko yaptırdım  

Avantajlı kaskonun ne demek olduğunu biliyorsanız sıkıntı yok :)

Hayırlı olsun.. 

Murat çakırr yazdı:

Türkiye sigorta dan avantajlı kasko yaptırdım  fiyatlar uçmuş mecbur indirimli kasko arayışına giriştik arabayı alalı 2 ay oldu kaskoyu bir türlü yapamadım masraflar arttıkça artıyor neyse çok şükür kasko uyguna geldi iş yerinden arkadaşım yaptırmış memnundu bende hemen iletişime geçtim güvence kapsamları baya geniş farklı teminat seçenekleri ve uygun primlerle gayet güvenli bu zamanda bu fiyata bu hizmet ilaç gibi geldi 

Ancak bu mesaj neden böyle aşırı reklammış gibi sırıtıyor.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...