İçeriğe Yönlendir

Focus 3 1.6 TI-VCT Hararet Sorunu

Metinnn Yıldız

Recommended Posts

Metinnn Yıldız

Merhaba  focus  şeyir halinden bir anda yuksek motor sicakligi emniyetli dur uyarisi yapti hararet çubuğu bir anda 120 yukseldi kenara çektik durdum kaputu açtım herhangi bir ısınma su kaynatma yoktu  tekrar çalistirdim hararet normal seviyesine geldi 

kalorifer son seviye açıp gideceğim yere kadar o şekilde gittim.

Arıza tespit cihazında fan 1 arızası verdi elektrikçi ye götürdüm akünün dibinde mega 8 nolu sigorta atttigni gördük değiştirildi.fakat klima açınca yine fan devreye girmiyor normal şartlarda devreye girmesi gerekmiyor mu?

fan kontrol modülünden şüphelendi usta onu elektronikciye kontrol ettirdim bir problem yok dendi .

araç termostat açıyor devir daim yapıyor onda sıkıntı yok .araç calsiiyorken hararet musuru soketi çektiğim de fan devreye de giriyor nerde sorun bir türlü cozulemedi

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Klima açınca fan devreye girmesi lazım. Fan beynini değiştirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metinnn Yıldız

Fan beyninde elektronikci bir arıza kusur tespiti yapmadı o yüzden arada kaldim

Yorum bağlantısı
Metinnn Yıldız

,ustanın söylemine göre anlık klima aciminda radyatör fanı da devreye girmesi gerek fakat girmiyor dedi .

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Şse var bir yerde.

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metinnn Yıldız

Hararet musuru soketini çektiğimde devreye giriyor akım geliyor yani .

Kafamı kurcalayan tek şey gittigim ustalar klima açınca fanda o anda devreye girmesi lazım girmiyor ,hararet anında da girmeyebilir demeleri oldu.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Klima gazı bastırırken usta da bana aynısını söyledi. Fan açmıyor klima açıkken diye. 3 ve 4 üncü kademeye alıp deneyelim dedim, tık diye açtı fanı. Usta ısrarla 1. kademe dahi olsa fan açması lazım anında demişti, bütün sigortaları da kontrol etti hepsi çalışıyordu. Ne hikmetse araç düşük kademede fan açmıyor. Tabi bu testi durur vaziyette hava 20 derece iken yapmıştık. Bu şekilde epeydir kullanıyorum bir problem çıkarmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metinnn Yıldız yazdı:

hararet musuru soketi çektiğim de fan devreye de giriyor nerde sorun bir türlü cozulemedi

hangi hızda? klimada 2. hızda devreye girer, fan beyni olabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...