İçeriğe Yönlendir

Fiesta Benzin Manuel Fan Açma

Savaş YILDIRIM

Recommended Posts

Savaş YILDIRIM
(düzenlendi)

arkadaşlar merhaba ;

ford fiesta 2012 aracım var sabah işe giderken gayet normal sürdüm aracı park ederken camlar buğuluydu bende kaloriferi açtım araç fanı çalışmaya başladı. bu durum normal mi ?

ayrıca akşamları şileden istanbul ümraniyeye gidiyorum havalarda bu ara soğuk sayılır çakmak tarafında malum dur kalk çok oluyor araba fan açmaya başlıyor bu durum normal mi ?

arabayı alalı 1,5 ay oldu ilk gün max seviyeye kadar su ekledim dün kontrol ettiğimde 1,5 ay sonra su minumum seviyedeydi bende tekrar 500ml su ekledşm max seviyeye kadar doldurmadım yani.

bugünde gayet normal kullanımla park ederken sabah buğu gitsin diye kalorifer açtım araba fan açtı.

yorum ve fikirleriniz önemli lütfen konuya hakim yada benzer problem yaşayan arkadaşlar yazarsa memnun olurum. 

tarihinde Savaş YILDIRIM tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Şu eksiltmeyi takip etmek gerek. Bir yerden sızdırıyor olabilir. 

Fan açması ise klima devreye giriyordur buguyu çözmek için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Fan açması çok normaldir ancak olması gerekenden çok açması iyi değildir. Olması gerekenden çok açıp açmadığınıda süren bilir.
Siz kaloriferi açtığınızda klimanın AC tuşunuda devreye sokuyordur. Baktığınız zaman büyük ihtimalle AC tuşunu aktif görürsünüz. Kaloriferi açtığınızda AC tuşunu kapatın fan kapanacaktır.

İ20 aracımın soğutma sistemini komple temizletip antifriz ile çalkalama yaptırıp tekrardan çok kaliteli bir antifriz ile yeniledim. Önceden 10 senaryonun 4 ünde fan açan aracım şuan 10 senaryonun 1'inde fan açıyor. Sistem termostat devreye girince kendini soğutmaya yetiyor fan açmaya kadar gitmiyor bile.

Su kaçağı kalorifer peteklerinden olabilir. Radyatörden olabilir. Hortumlardan olabilir. Kontrol ettirin. Söylediğiniz kadarıyla bir sorun görünmüyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Savaş YILDIRIM yazdı:

kaloriferi açtım araç fanı çalışmaya başladı. bu durum normal mi

hava yönlendirmesi ön cam da ise klima da çalışır buhar en kısa sürede gitsin diye normal

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Savaş YILDIRIM

çok teşekkürler içim rahatladı :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Savaş YILDIRIM yazdı:

arabayı alalı 1,5 ay oldu ilk gün max seviyeye kadar su ekledim dün kontrol ettiğimde 1,5 ay sonra su minumum seviyedeydi bende tekrar 500ml su ekledşm max seviyeye kadar doldurmadım yani.

Motor soğukken min-max çizgilerinin ortasına kadar su doldurun. Motor ısındığında eğer genleşen su sistemi sıkıştırırsa kapaktan atar fazla suyu. Gerek yok böyle aksiyonlara max çizgisine kadar motor soğukken su konulmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...