İçeriğe Yönlendir

İşçiliğine Hayran Kaldığım Usta

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Malum aracım 25 yaşında bir araba illaki söküp takılan tamir gören parçaları var 

Sadede gelelim aracın kaputunu açtığımda far kulaklarının kopmuş olduğunu farkettim neden diye bakarken tamponun felaket derecede sallandığını gördüm niye böyle olmuş diye bakınırken gördüğüm manzara üç kez aynı yere tekrar tekrar bakmama sebep oldu 

Tamponu takan usta tamponun ön tarafındaki bağlantılarını iptal edip oraya 15cm boyunda beşe on takozu vidalayıp bırakmış 

Bu işe hayranmı olayım yoksa bunu yapanın ardından destanmı yazayım bilemedim olan bizim far kulaklarına oldu

IMG_20230420_122630.jpg

IMG_20230420_120612.jpg

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dıştan kozmetik düzgünse sorun yok , bazen tamirde türlü keşifler yapmak mecburi den de çocuğun kalem kutusundan tampon köşesi yapmıştım, kavisi aynı idi

• Beğen 4
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bende böyle yaratıcı seyleri seviyorum. Yarım litrelik peynir kabından arabaya  gözlüklük yaptım gören link at bizde alalım diyordu 😂 hemde stoperli kapanıyordu 😂 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Ustanın gönlündeki aslan marangozluk muydu acaba ? Parası yüzünden mi otomotive yöneldi ?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:

Bende böyle yaratıcı seyleri seviyorum. Yarım litrelik peynir kabından arabaya  gözlüklük yaptım gören link at bizde alalım diyordu 😂 hemde stoperli kapanıyordu 😂 

Golf e yapmadın değil mi? 350 ye de alınmaz 🤭

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Golf e yapmadın değil mi? 350 ye de alınmaz 🤭

Golfte zaten var yahu :seytan: 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağrı Alaf yazdı:

Ustanın gönlündeki aslan marangozluk muydu acaba ? Parası yüzünden mi otomotive yöneldi ?

ya duvarcı olsaydı? olumlu düşünmek lazım.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ustayi tebrik etmek lazim, dogadaki dördüncü element olan tahtayi kullanmis :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

rüzgarı da kullanabilirdi tabi :D genelde buna bir de akıllı vida eşlik decektir.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Uğur

Ben arabanın taban sacını yaparken peynir tenekesini bulmuştum  sac değişiminde  aslında ilk başta yadırgasam da sonradan çok msntıklı gelmişti korozyon ve dayanım açısından ki nitekim de kendi orjinal metaline göre çok daha sağlamdı :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Doğan Arşiray yazdı:

rüzgarı da kullanabilirdi tabi :D genelde buna bir de akıllı vida eşlik decektir.

aylar sonra gelen düzletme: rüzgar ustası olsa deliği zaten açık bırakacaktır değilmi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...