İçeriğe Yönlendir

2013 Focus Motor Suyu Eksiltme

Mehmet Akan

Recommended Posts

Mehmet Akan

Arkadaşlar 2013 focus dizel aracım geçen gün max seviyesine suyunu koydum dolaştiktan 4.5 gün sonra min seviyesine suyu düşmüş. Bu kadar su eksiltme normalmi acaba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan

Arkadaşlar 2013 focus dizel aracım geçen gün max seviyesine suyunu koydum dolaştiktan 4.5 gün sonra min seviyesine suyu düşmüş. Bu kadar su eksiltme normalmi acaba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Koray Demir yazdı:

İki ölçüm de motor soğukken mi yapıldı?

Hayir sıcakken baktım 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Akan yazdı:

Hayir sıcakken baktım 

Soğukken ölçüm yapılmalı. Sıcak iken genleşme ve basınç farkından ötürü seviye yanıltır. Normalde kapalı sistemdir kaçak yoksa eksiltme olmamalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bir yerde kaçak var, radyatör veya kalorifer peteğine bakılmalı ilk. 

Devirdaim, termostat ve hortumlar gelir sonra. 

Bu arada asla tek başına su ile kullanmayın

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Bir yerde kaçak var, radyatör veya kalorifer peteğine bakılmalı ilk. 

Devirdaim, termostat ve hortumlar gelir sonra. 

Bu arada asla tek başına su ile kullanmayın

Teşekkür ederim triger seti serviste değişmişti kışın geç hararet yükseliyordu sevise gittiğimde soğuktan dediler tmm dedik. Sizde devirdaim demişsiniz triger değişirken devirdaimde değişmişti acaba ondan yapabilirmi. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet Akan yazdı:

Teşekkür ederim triger seti serviste değişmişti kışın geç hararet yükseliyordu sevise gittiğimde soğuktan dediler tmm dedik. Sizde devirdaim demişsiniz triger değişirken devirdaimde değişmişti acaba ondan yapabilirmi. 

Geç ısınma kısımı farklı bir olay, hatalı işçilikten olabilir parçadan olabilir. Başka bir yerden de olabilir şuanki sorun. 

Isınma sorunu için termostat kontrol edilebilir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Geç ısınma kısımı farklı bir olay, hatalı işçilikten olabilir parçadan olabilir. Başka bir yerden de olabilir şuanki sorun. 

Isınma sorunu için termostat kontrol edilebilir. 

Şu eksiltme için demiştim triger değişirken devirdaimde değişti ondan da olabilir demişsiniz. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Yapılacak işlem. Arabaya suyu doldurun gezip geldikten sonra aracın altına karton koyun ve belli aralıklarla 30 dakika 1 saat arayla kartonu kontrol edin ıslanma mevcut mu? Kaçak varsa ıslanmanın olduğu bölgedeki ekipmana yada ekipmanlara yoğunlaşırsınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...