İçeriğe Yönlendir

Sol Stop C-Elysee

Ahmet Özyer

Recommended Posts

Ahmet Özyer

Arkadaşlar ufak bir kaza sonucu sol stop kırıldı, orjinal çıkma önerirmisiniz, nereden alabilirim, yada yan sanayi olarak hangi markayı sorunsuz kullanabilirim, teşekkürler.

WhatsApp Image 2023-04-26 at 13.49.55.jpeg

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Yan sanayi alırsanız çok kısa bir süre sonra matlaşacak ve sararacaktır. Stop tamircileri halledebilecek düzeydeyse tamirini yapar çok daha uyguna gelir. Olmazsa çıkma orjinal bakılır bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)

Oğuz haklı, takacağınız yan sanayi kısa sürede matlaşıp çirkin duracak. Bence öncelikle çıkma orjinal, bulunamazsa tamir yoluna bakılmalı. 

@Oğuzkan Erışık stopunun bulunması pek mümkün olmayan mk2 mondeo gibi araçlarda stop tamiri çok işlevsel, bunun stopunun çıkması tamirle aynı paraya gelecektir :) 

İlandaki ürünü bilmiyorum, sadece emsaldir.

ağ taraf yan sanayi sol taraf orjinal ve içi dolu. Sağ taraf için gelen yan sanayiyi çöpe atsan sol stop 750 liraya gelir. Bunu kimse bu paraya tamir etmez :D 

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-c-elysee-sag-ve-sol-arka-stop-1095305567/detay

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Oğuz haklı, takacağınız yan sanayi kısa sürede matlaşıp çirkin duracak. Bence öncelikle çıkma orjinal, bulunamazsa tamir yoluna bakılmalı. 

@Oğuzkan Erışık stopunun bulunması pek mümkün olmayan mk2 mondeo gibi araçlarda stop tamiri çok işlevsel, bunun stopunun çıkması tamirle aynı paraya gelecektir :) 

İlandaki ürünü bilmiyorum, sadece emsaldir.

ağ taraf yan sanayi sol taraf orjinal ve içi dolu. Sağ taraf için gelen yan sanayiyi çöpe atsan sol stop 750 liraya gelir. Bunu kimse bu paraya tamir etmez :D 

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-c-elysee-sag-ve-sol-arka-stop-1095305567/detay

Ben geçen tampon tamir ettirdim 10 cm yere 100 lira verdim pazarlıl etmeden. 75ü lira gibi rakamlara ulaşmaz bence.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ben geçen tampon tamir ettirdim 10 cm yere 100 lira verdim pazarlıl etmeden. 75ü lira gibi rakamlara ulaşmaz bence.

Bende mondeonun bir stopunu tamir ettirmiştim, ön farların temizliği ile toplamda 1000 lira vermiştim. Tabi neredeyse yıl geçti üzerinden biliyorsun. Çok güzel yapmışlardı stopu, yenisi (çıkma) de o zaman 5000 liraydı. Şu an düzgün tamire 750'yi isterler. İstersen çatlak kısımlara japıştırıcı sürelim, içeri su almaz ama çatlak görünür demişti. O daha ucuzdu ama parçaların tam olması gerekiyor. Ben stop camını değiştirtmiştim. Kırık kısmı kesip üzerine pleksi kalıplıyor. Adamın işi bittiğinde bilmeyen o stopta tamir olduğunu fark edemiyor. 

Ara yarın stop2002'yi, sor istersen fiyat :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Buğrahan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yan sanayi alırsanız çok kısa bir süre sonra matlaşacak ve sararacaktır. Stop tamircileri halledebilecek düzeydeyse tamirini yapar çok daha uyguna gelir. Olmazsa çıkma orjinal bakılır bence.

Bende yarın, focus aracım için yan sanayi depo marka ön far almayı düşünüyorum kısmetse. Acaba solma ya da sararma yapar mı diye düşünmüyor değilim.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Kaan Buğrahan yazdı:

Bende yarın, focus aracım için yan sanayi depo marka ön far almayı düşünüyorum kısmetse. Acaba solma ya da sararma yapar mı diye düşünmüyor değilim.

Orjinal bile soluyor sararıyor farda 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kaan Buğrahan yazdı:

yolu aydınlatabiliyorsa solması saraması 2. sırada kalır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

yolu aydınlatabiliyorsa solması saraması 2. sırada kalır

E ama içinde ampul var, bir yeri aydınlatıyor olması gerekir mantıken. Yolu aydınlatmıyorsa nereyi aydınlatıyor? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Alacağınız çıkma çok temiz olmaz ise zaten siz alırken de sararmış matlasmis olacaktır. Yan sanayinin eskimesi malzeme markaya göre değişse bile öyle 1 sezonda sararıp bozarmaz. Ha nolur ampul benden bu kadar der onu da degisirsiniz iyi marka ile.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Tamir ettirin, ben 2 kere yaptırdım daha önce, çok güzel yaptılar. 2x3 ebadında yere 280 lira vermiştim geçen sene.

Yorum bağlantısı
Kaan Buğrahan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Orjinal bile soluyor sararıyor farda 😄

Elbette ama süresi kısaysa sıkıntı :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer

Şimdilik kendim sökülen camı japonla yapıştırıp alt kısma slikon çektim, çatlak belli oluyor ama bu şekilde idareten yaptım, orjinal çıkma bulursam alırım ilerleyen zamamda, cevap veren arkadaşlara teşekkürler, bizim acemi işi resmide ekliyorum.

IMG_20230427_110623.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...