İçeriğe Yönlendir

Focus 1.6 TDCI Çalışmıyor

Eren Şahin

Recommended Posts

Eren Şahin

Öncelikle ilk defa bi konu açıyorum video yüklemekte biraz zorlandım en son bi gif ve link ekledim galiba. Bizim arabada şöyle bi sorun var marşa basıyorum araba tam çalışacak gibi oluyor ve çalışmıyor. Bu bi kaç kez yapınca en sonunda marşa uzun süre basıyım diyorum ve 2 saniye sonra marş kendiliğinden kesiliyo. Krank sensörü, ekzantrik sensörü değişti hala sorun çözülemedi. Ama bazen de direk çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada bu ilk arabamız ve pek de anlamıyorum bu işlerden şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Link ekleyememişsiniz.. Hatalı idi bağlantıları sildim ben. 

Arıza koduna bakıldı mı hiç. ? 

Yorum bağlantısı
Eren Şahin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Link ekleyememişsiniz.. Hatalı idi bağlantıları sildim ben. 

Arıza koduna bakıldı mı hiç. ? 

Hata kodu vermiyor araç

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Eren Şahin yazdı:

Krank sensörü, ekzantrik sensörü değişti

değişti deyip elediğiniz bu 2 parçaya tekrar  bakılsın, motor çlaıştığı anda devir saati ibresi nasıl? biraz bekleiyp mi kalkıyor mesela?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Şahin
Çağlar Bayur yazdı:

değişti deyip elediğiniz bu 2 parçaya tekrar  bakılsın, motor çlaıştığı anda devir saati ibresi nasıl? biraz bekleiyp mi kalkıyor mesela?

Bu parçalar bi daha kontrol edildi soketlerine bakıldı temiz denildi. Ayrıca marşa basarken tır deyinxe ibre 1e geliyor ve hemen 0a düşüyor

Yorum bağlantısı
Eren Şahin
Erol Güven yazdı:

Mazot filitresine bakıldımı?

Mazot filtresi de normalmiş

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eren Şahin yazdı:

marşa uzun süre basıyım diyorum ve 2 saniye sonra marş kendiliğinden kesiliyo

bu da ilginç bir durum? anahtarsız çalıştırma yok sanırım trend ise?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Ustanız kim? İvedik D&S Ford ve yine İvedik Üzümcüoğlu bu araçta iyidirler. Üzümcüoğlunda Mustafa var bu araçları iyi bilir. D&S de Davut ve Sururi usta da iyidir. D&S daha ucuzdur. 

Yorum bağlantısı
Eren Şahin
Çağlar Bayur yazdı:

bu da ilginç bir durum? anahtarsız çalıştırma yok sanırım trend ise?

Evet yok

Murat Sahın yazdı:

Ustanız kim? İvedik D&S Ford ve yine İvedik Üzümcüoğlu bu araçta iyidirler. Üzümcüoğlunda Mustafa var bu araçları iyi bilir. D&S de Davut ve Sururi usta da iyidir. D&S daha ucuzdur. 

Ben bi akrabamın tanıdığına gittik ivedikte ama tam bilmiyorum ismini ve dükkanını

Yorum bağlantısı
Eren Şahin
Çağlar Bayur yazdı:

akü ve kızdırma bujisi ne durumda

Akü 6 ay önce değişti bujilerde de sorun yok denildi. Bugün youtube'da da marş kesme ile ilgili bir abi kontak termiği ile ilgili olabilir dedi sizce tüm bu olanlar kontak termiğinden olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marş basar ya da basmaz ama motor çalışırdı bastığı an , tüm parçalar içinde gözden kaçan bir parça var bence egzantrik sensörü ne bakardım öncelikle

Yorum bağlantısı
Eren Şahin
Çağlar Bayur yazdı:

marş basar ya da basmaz ama motor çalışırdı bastığı an , tüm parçalar içinde gözden kaçan bir parça var bence egzantrik sensörü ne bakardım öncelikle

Bu sensörler zaten değişmişti ilk değiştiren ustaya götürdük bi sorun yok dedi sonra bi başka ustaya götürdük o da ekzantrik ve krank sensörü soketlerinde sorun yok dedi hatta orda araç direk çalışıyodu ustalar tek tek sensörleri söktü o zamanlar çalışmadı. Yani sorun sensörlerde değil gibi. Ama araba kafasına göre çalışıyo. Bazen anlattığım gibi çalışmıyo 5dk sonra direk çalışıyo bazen direk çalışıyo. 5 gün dursun direk çalışıyo bi sonraki gün çalışmıyo.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

sadece olabilirmi diye ; immoblizer sorunu olabilirmi, yedek anahtarla deneyin birde?

Yorum bağlantısı
Eren Şahin
Serkan Gülderen yazdı:

sadece olabilirmi diye ; immoblizer sorunu olabilirmi, yedek anahtarla deneyin birde?

Maalesef aracın yedek anahtarı yok. Bi de immobilizer ışığı yanmıyor anahtarı takınca. Yanmadan da arıza verebilir mi?

Yorum bağlantısı
Eren Şahin
Behlül Baş yazdı:

İmmo gibi geldi bana

İmmobilizer ışığı yanmıyor ama yine de yanmadan da olabilir mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...