İçeriğe Yönlendir

2000 2.0 16v N7Q Volvo Motor Laguna 1 Faz 2 RXT Hararet Gösterge Problemi

Eren Bozkurt Toklu

Recommended Posts

Eren Bozkurt Toklu
(düzenlendi)

qagqt60.jpg 

Öncelikle Forum kullanıcılarına iyi günler dilerim, konu başlığında belirttiğim üzere hararet göstergesi adına bir problem yaşıyorum, acıklamam gerekirse; kimi zaman hararet çubuğu ekte bıraktıgım fotografta bulunan mavi çizgili alanlara kırmızı ile çizdiğim normal olmasi gereken kısımdan düşüyor ve ya kimi zaman en dipde kalıp yükselmiyor otomobilimi 2 sene önce satın aldım 2 senedir bu sorun devam ediyor lakin ne soğutma sisteminde bir sorun ne fan sisteminde ne hararetinde nokta kadar sorun yok, tek problem göstergenin bana göstermiş olduğu yanlış konum, elektrikcime sorduğum zaman müşür olabileceğini orijinalinin alınmasini alınmadiği taktirde hararet ile ilgili sorun yaşayacağımı belirtti, bu dönemin renoult otomobillerinde olan göstergelerde ki aptal hatalar
yok bundan eminim aracın gösterge paneli ile ilgili oldugunu zannetmiyorum. düşüncelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Yeşil Alan içinde belirttiğim kısımlar;
kırmızı bölüm aslında olması gerek ve kimi zaman doğru gösteren bölge bu kısım aracın orijinal fan açması ve sabit kalması gereken bölüm
orta kısımda ki mavi cizgi kırmızı alandan kimi zaman düştüğü alan 
en alt mavi cizgi en dibi bazen burada kalıyor 
şöyle bir durum var ki kimi zaman en alt kısımdayken örneğin ışıklarda durdum kalktım bi kaç kez hareret olması gereken yere geliyor ve sabit kalıyor tespitim araba fanı açtığında bana doğru konuma gelerek olması gerekeni gösteriyor. 
1054862929_WhatsAppImage2023-05-02at14_35_19.jpeg.83c44fa1fd02417c5e97600b0c7299e2.jpeg

tarihinde Eren Bozkurt Toklu tarafından düzenlendi
eksik bilgi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eren Bozkurt Toklu yazdı:

orta kısımda ki mavi cizgi kırmızı alandan kimi zaman düştüğü alan 

ibre bu konumda iken fan açıyor mu hiç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Bozkurt Toklu
Çağlar Bayur yazdı:

ibre bu konumda iken fan açıyor mu hiç

bu konumda fan açtığını acıkcasi bilmiyorum lakin araba fan actığı vakit ibre doğru yere geliyor araba asla hararet yapmıyor bu konuda hiç bir sorun yok kararüfer peteği ve radyatör peteği yeni radyatörü eski sahibi kararüfer peteğini ben  değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eren Bozkurt Toklu yazdı:

bu konumda fan açtığını acıkcasi bilmiyorum lakin araba fan actığı vakit ibre doğru yere geliyor

belki ibre olması gerken yere gelince fan açıyordur yani tam tersi? motoru ısıtın kaputu açıp ibre ve fanı takip edin? termostat kaçırıyor olabilir?

Yorum bağlantısı
Eren Bozkurt Toklu
Çağlar Bayur yazdı:

termostat kaçırıyor olabilir?

cok minik gözlemlediğim su eklistmesi var fazla değil, bu ondan olabilir mi gösterge ve su sorunu ?

Yorum bağlantısı
Eren Bozkurt Toklu
Çağlar Bayur yazdı:

kapalaı basınçlı sistem ise hava yaparsa bunların tümü olur

öneri çözümün nedir abi ilk başta nereyi kontrol ettireyim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

su kaçağının yerini belirlemeli , fann açılmasını sağlayan müşrünü soketi de çıkarılınca fan çalışıyor mu kontrol edilse iyi olur ayrıca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...