İçeriğe Yönlendir

Ford Ka İçin Kol Dayama(Kolçak)

DEMİR ÖZDEN

Recommended Posts

DEMİR ÖZDEN
(düzenlendi)

Herkese selamlar yeni aldığım Ford K 2001 aracım için kol dayama arıyorum gitmediğim oto aksesuarcı kalmadı.. Birebir uyumlu koltuk rayına geçebilen bildiğiniz bir kolçak var mıdır? şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde DEMİR ÖZDEN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Koltuğun zemine sabitlendigi kısma bağlanan modeller var. Ekstra kesme biçme delme yapılmadan monte ediliyor. 

Yorum bağlantısı
DEMİR ÖZDEN
Murat Sahın yazdı:

Koltuğun zemine sabitlendigi kısma bağlanan modeller var. Ekstra kesme biçme delme yapılmadan monte ediliyor. 

Mesalâ hangileri ustam

Abi spesifik olarak hangisini alayım paylaşabilir misin benimle 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Fiesta ya almıştım. Orta konsola geçenlerden. Pek mukavemet göstermeye gelmiyor. Benimki kırıldı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

KA'da sabitleyebileceğiniz bir yer yok. Araç tabanına sabitlemeniz lazım ki, doğrusunu istiyorsanız, tabanı deldirmek, deldikten sonra pas önleyici vs.. Kimsenin yapacağını sanmam.

Ben olsam yapmazdım. Onun yerine vites konsolu belki eşya saklamak için daha güzel olabilir. Ama o da custom yapılacak.

@Musa Değerli

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/287320-ka-vites-konsolu/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
DEMİR ÖZDEN

Elimden biraz marangozluk geliyor aslında eminiyet kemerini açık bıracak şekilde kontraplak yaparal üzerini sünger ve deri ile kaplamayı düşünüyorum.

Aslında ben de koltuk rayına sabitlenen bir çözümleme arıyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
DEMİR ÖZDEN yazdı:

Aslında ben de koltuk rayına sabitlenen bir çözümleme arıyorum

Teknik olarak bu mümkün değil. Koltuklar hareket etmez sonra.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Renault  grubunda  tek tarafa sabitlenen  ayaklar var. Üzerine üniversal kolçak takılıyor.  Clio 2 de kullanmıştım. Ölçüleri ve yüksekliği  farklıdır muhtemelen cliodan.

Ama yapılabilir bence. Tek taraftan  alta sabitlenince o koltukla birlikte ileri gidip geliyor. 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

Sani dostum, koltuk rayını tabana sabitleyen civata sökülüyor. Taban sacı ile ray arasına parça geçirilip tekrardan civata sıkılıyor. Standart tasarımlarda koltuğun hareketini engellemiyor ama ka için tasarımsal özel bir durum varsa onu bilmiyorum.

Buna benzer bir üründü ama ayak ray ile aban sacı arasına uygundu ve rayın civatasına göre delik vardı. Ürünü bulamadım şimdi. Biraz uğraş ile böyle bir ürün uydurulabilir muhtemelen. 

https://www.hepsiburada.com/kaliteplus-renault-captur-2019-model-kol-dayama-kolcak-delme-yok-genis-hazneli-siyah-pm-HBC00000DE9RL

Bu arada iyi bir döşemedi koltuğa kolçak takar ama saklama alanı sunmaz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Murat Sahın yazdı:

koltuk rayını tabana sabitleyen civata sökülüyor.

Bu ürün, tek bacak ile sabit durabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tamer Topaç yazdı:

Bu ürün, tek bacak ile sabit durabiliyor mu?

Ayağı baya sağlam, benim astra g'de kullandığım güzel iş görüyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Murat Sahın yazdı:

Ayağı baya sağlam, benim astra g'de kullandığım güzel iş görüyordu. 

Megane a alacağım. Üniversal tip var, sürekli vida sıkıyorum, elim kolum çarpsa yamulup bükülüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sahın yazdı:

koltuk rayını tabana sabitleyen civata sökülüyor. Taban sacı ile ray arasına parça geçirilip tekrardan civata sıkılıyor.

Şimdi anladım. Ben kafamda tamamen farklı canlandırmıştım. Rayın yanına da içine vidalar sıkılıyor diye hayal etmiştim. Teşekkür ederim anlatım için :flowers: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
DEMİR ÖZDEN
İnan Çınar yazdı:

Renault  grubunda  tek tarafa sabitlenen  ayaklar var. Üzerine üniversal kolçak takılıyor.  Clio 2 de kullanmıştım. Ölçüleri ve yüksekliği  farklıdır muhtemelen cliodan.

Ama yapılabilir bence. Tek taraftan  alta sabitlenince o koltukla birlikte ileri gidip geliyor. 

Clio 2 olarak aratmak bir çözüm olabilir evet çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
DEMİR ÖZDEN yazdı:

Herkese selamlar yeni aldığım Ford K 2001 aracım için kol dayama arıyorum gitmediğim oto aksesuarcı kalmadı.. Birebir uyumlu koltuk rayına geçebilen bildiğiniz bir kolçak var mıdır? şimdiden teşekkür ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-satilik-ford-ka-1097302763/detay

ilanda yapılmış bakın isterseniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...