İçeriğe Yönlendir

Yaz Lastiği Seçiminiz ? (Anket)

Selçuk Keleş

Yaz Lastiği Seçiminiz ? (Anket)  

206 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Öner Kurukuz

Goodyear efficient grip performance

Bir önceki lastiklerim de buydu, o kadar memnun kaldım ki tekrar aynisindan aldım. 👍

Yorum bağlantısı
Emre Demir

arabanın üstünde han2gi lastik gelirse artık onu kullanıyorum lastik değiştirmeden de satıyoruz :)

param olsa pirelli p zero diyeyim 

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Benim aceleye geldi biraz, hata mı yaptım? Contieco aldım, aynı paraya contipremium da vardı halbuki :unsure2:

Emre Demir yazdı:

arabanın üstünde han2gi lastik gelirse artık onu kullanıyorum lastik değiştirmeden de satıyoruz :)

param olsa pirelli p zero diyeyim 

:D bende aldığım her araca yeni lastik alıyorum :kafa2::dribble:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Yeni aldığım w124 aracıma Goodyear Eagle Sport 2 serisini aldım. Şimdilik memnunum tutuşu yeni yağan yağmurda güzel, yumuşak bir yapısı var.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Aracıma Ocak ayında Continental PremiumContact 6 aldım fakat oyumu Michelin Primacy den yana kullandım.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Şuan conti P.C.S. 6 kullanıyorum çok memnunum , bundan önce pirelli cint 7 blue kullanmıştım aynı şekilde memnundum , neden kimse pirelliyi kullanmıyorum anlamış değilim yol tutuşu fren mesafesi çok iyi ayrıca bozuk yollarda da kendinden geçmiyor lastikler aynı şekilde güven veriyor. 

Tek eksisi 1 2 dsb diğer markalardan biraz daha yüksek.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

3 senedir Barum kullanıyorum. Bugüne kadar beni sıkıntıya sokan, yoran bir durum yaratmadı. 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Şuan nokian powerproof kullanıyorum, memnunum ancak wetproof'u bilemediğim için oyumu Michelin PS serisinden yana kullandım.Kaç para oldu ki 18 inch :) 

Petlas falanda olur farketmez artık :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben lastiğin parasını ödemedim hala.. 

@Murat Sürmeli pideleri hazırla haftaya geliyorum.. 

Seçimden önce gelme dedin.. Gelmedim. 

İmkanım varsa continental premium veya goodyear efficient 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Nokian Powerprof

İsa Acar yazdı:

Benim aceleye geldi biraz, hata mı yaptım? Contieco aldım, aynı paraya contipremium da vardı halbuki :unsure2:

:D bende aldığım her araca yeni lastik alıyorum :kafa2::dribble:

Mondeo konusunda yazacaktım bozgunculuk yapmayayım diye yazmadım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İsa Acar yazdı:

Ben lastikçiye sormuştum.  
Spor kullanmıyorsan eco da olur demişti.  
Geçen hafta premium daha ucuzdu :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Baha Kanberoğlu yazdı:

3 senedir Barum kullanıyorum. Bugüne kadar beni sıkıntıya sokan, yoran bir durum yaratmadı. 

Ben iki kez balon sorunu yasamistim. Bravuris 3 modeliydi.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)

TOGG petlaslıymış, o sebeple petlas :D Yoksa goodyear eff 2

Lassalıymış, yanlış hatırlıyorsun amca :) 

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben şunu düşünüyorum ,lastikleri model ismi değişmese de geliştiriyorlar, mesela 6 sene önce Lassa Greenways almıştım, yeni aldığım lastikler yine aynı model ancak tutuş bence daha iyi. Geliştirmişler. 

Murat Sürmeli yazdı:

Lassa gördüm ben bir videoda. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Murat Sürmeli yazdı:

Lassa takılıydı ilk teslimatlardan olan seride gördüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Lassa Competusmuş, nereden çıkarıyorsunuz Petlas filan, B12 alın lütfen :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Nexen takibimde şu ara. Fiyat performans gibi duruyor. Wetproof u bilmediğim için ona oy kullanmadim ama Nokian favorim.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Maliyet nedeniyle geçmişte Falken, Kumho, Petlas, Dunlop  vb lastikler aldım.

Çok gelen bir ölçüde lastik alacaktım bu sefer. İlk defa Continental PremiumContact 7 deneyeyim dedim.

:shok:

O nasıl bir farktır öyle, şok oldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben lastikçiye sormuştum.  
Spor kullanmıyorsan eco da olur demişti.  
Geçen hafta premium daha ucuzdu :)

Yüreğime su serpenleri çok seviyorum :flowers:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Ben iki kez balon sorunu yasamistim. Bravuris 3 modeliydi.

Bende 5 modeli takili. 45 bin km civari yaptim. Umarim benzer sorun olmaz :)

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu
(düzenlendi)

2 seneye yakın lastik satış personeli olarak görev yaptım Lastikpark, Michelin ve Hankook bayiliğimiz olduğu için her marka ve modelde lastiği bizzat kendi aracımda sırf test etmek için 1-2 ay bile olsa denemiş oldum. Hatta uzun yola gitmek için lastik değiştirdiğim bile oldu (kendimize ait çıkma lastiklerle tabii) Tercihlerimizi tamamen aracımıza, kullanacağımız yola, sürüş şeklimize ve tabiki o lastikleri ne kadar süre kullanacağımıza göre yapmalıyız. Her lastiğin avantajı dezavantajı var. O yüzden benim için 3 marka var Michelin, Continental ve Hankook. Tabi bu lastiklerin bir giriş seviyesi olanı bir de orta seviyelisi ve üst seviye olanları var. Mesela Michelin Energy serisi kullanacağıma Petlas kullanırım :) Ama Michelin Primacy tam kullanıcı lastiğidir biraz daha performanslı agresif sürüş yapıyorsanız ve yollar da uygunsa PilotSport'u tek geçerim. Michelin, Continental'e göre yumuşaktır yumuşak olduğu için çabuk yıpranır/çatlar gibi olur ancak değişik bir teknolojisi vardır Primacy serilerinde yan dişlere dikkatli bakarsanız her 3-5 çentikte bir kalın diş vardır lastik yıprandıkça o kalın yerlerden yeni bir diş çıkar böylelikle uzun ömürlü tam performansa yakın kullanım sağlar. Continental daha serttir ecocontact serisi petlas kıvamındadır. Premiumcontact ise adı üstünde :) Premiumcontact ile Primacy denktir ancak continental daha serttir dolayısıyla birazcık daha seslidir. Michelin ve Continental başı çeker dolayısıyla fiyatları da pahalıdır, bunlara en yakın ve fiyat olarak uygun olan marka ise Hankook'tur. Tam bir f/p markası çok uzun süre Michelin ve Hankook kullandım param varsa Michelin yoksa Hankook :)

tarihinde Eray Aksoylu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...