İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - Hatalı Üretim Motor Bloğu

M.Volkan Vurulkan

Recommended Posts

Ahmet Karaayvaz
Muhammet Bülent ÖZTÜRK yazdı:

Evet, motorda çatlak var. Motor değişimi için onay verdim.

Ücret belli mi ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsmail Altınok

Volkan ve Muhammet Bülent bey, bu konuda bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bende de 2015 1.5 ecoboost mondeo var. Soğutma suyu sürekli eksiliyor. Ustama danıştım ve motorda çatlak olabileceğinden bahsetti. Randevu aldım bu hafta servise bırakacağım.Sizlerden ricam, eğer zahmet olmazsa yurtdışı ve servis ile(Otosan) ile yapmış olduğunuz yazışma örneklerini benim ile paylaşmanız mümkün mü? Bir de hangi servise götürmüştünüz, öğrenebilir miyim? Bende Ankaradayım çünkü. Şimdiden teşekkür ederim:

Yorum bağlantısı
Mustafa Selçuk Öztürk
İsmail Altınok yazdı:

Volkan ve Muhammet Bülent bey, bu konuda bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bende de 2015 1.5 ecoboost mondeo var. Soğutma suyu sürekli eksiliyor. Ustama danıştım ve motorda çatlak olabileceğinden bahsetti. Randevu aldım bu hafta servise bırakacağım.Sizlerden ricam, eğer zahmet olmazsa yurtdışı ve servis ile(Otosan) ile yapmış olduğunuz yazışma örneklerini benim ile paylaşmanız mümkün mü? Bir de hangi servise götürmüştünüz, öğrenebilir miyim? Bende Ankaradayım çünkü. Şimdiden teşekkür ederim:

hocam email adresinizi verir misiniz özelden?

Yorum bağlantısı
İsmail Altınok

Gönderdim Mustafa Bey

Yorum bağlantısı
Mustafa Selçuk Öztürk
İsmail Altınok yazdı:

Gönderdim Mustafa Bey

maili ilettim İsmail bey. 

Yorum bağlantısı
İsmail Altınok
Mustafa Selçuk Öztürk yazdı:

maili ilettim İsmail bey. 

Çok naziksiniz, teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selim Yücedağ
Muhammet Bülent ÖZTÜRK yazdı:

Mustafa bey merhaba, Bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Temmuz ayında aracımı su eksiltmesinden dolayı servise götürdüğümde aynı sıkıntı olabileceğindan şüphelenmişlerdi. Fatak kontrol ettiklerinde hortumların patlak olduğunu söylediler ve değişimi yaptılar.

2 hafta önce sabahları motoru çalıştırdığımda araç titriyordu. Onun için götürdüm ve dün beni arayarak pistonlarda su olduğunu, motorun çatlak olabileceğini, motor bloğunun değişim yapılması gerektiğini söylediler. Normal fiyatının 450.000,00 tl olduğunu, bunun büyük bir kısmını Otosan'ın karşıladığını, bana maliyetinin 150 - 200 bin civarı olacağını söylediler. Bugün iş çıkışı servis ile görüşeceğim.

Sizden ricam Otosan'a attığınız mailleri paylaşabilir misiniz?

Mustafa bey iyi akşamlar bende aynı problemden şüpheleniyorum size zahmet otosana ve yurtdışına atılan mailleri bana da paylaşır mısınız mail adresim selimyucedag27@gmail.com şimdiden teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Mustafa Selçuk Öztürk
Selim Yücedağ yazdı:

Mustafa bey iyi akşamlar bende aynı problemden şüpheleniyorum size zahmet otosana ve yurtdışına atılan mailleri bana da paylaşır mısınız mail adresim selimyucedag27@gmail.com şimdiden teşekkür ederim 

Selim bey öncelikle geçmiş olsun. Umarım siz de olumlu dönüş alırsınız. Biraz servise diretmek gerekiyor. Vermiş olduğunuz mail adresine yazışmayı ilettim. 

Yorum bağlantısı
Selim Yücedağ
İsmail Altınok yazdı:

Çok naziksiniz, teşekkür ederim 

Hocam dönüş oldu mu sorun çözüldü mü 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Turan ÖZER

Herkese iyi günler arkadaşlar. Ankaradan Mondeo mk5 ecoboost araç sahibiyim. Aracımda iki aydır düşük miktarlarda su eksiltme vardı. Yakın zamanda bakıma götüreceğim için antifriz ekleyip bir süre bu şekilde devam etmek istedim. Dün ve bugün aracımı çalıştırdığımda motordan su sesi gelmeye başladı ve bir müddet kullandıktan sonra da kaputu açıp baktığımda yedek su haznesinin dibi gördüğünü fark ettim ve üstüne takviye yaptım. Kendi uatama sorduğumda motor bloğunda çatlak olabileceğini söyledi. Bugün yetkili servise götürmeyi planlıyorum. Sizden ricam Volkan bey forumdaki birçok arkadaşa çok güzel yardımlarınız dokunmuş. Rica etsem yapmış olduğunuz yazışmaları özelden bana da iletebilir misiniz. Teşekkür ederim şimdiden.

Yorum bağlantısı
Turan ÖZER

Güncelleme: Arkadaşlar Yetkili servise sordurduk 150.000 km ye kadar iyi niyet garantisi kapsamına girdiğini söylediler. Benim aracın km 169000 olduğu için herhangi garanti kapsamında olmadığını. yaklaşık 400.000 Tl civarı bir maliyetinin bulunduğunu söylediler. Bu kadar maliyetin altından kalkacak gücüm yok. Rica etsem konu hakkında tecrübeli arkadaşlar  gönderdikleri mail örneklerini bana yollayabilirler mi bu işin peşini bırakmak istemiyorum.  Mail adresim:  trn378783@gmail.com

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Turan ÖZER yazdı:

Güncelleme: Arkadaşlar Yetkili servise sordurduk 150.000 km ye kadar iyi niyet garantisi kapsamına girdiğini söylediler. Benim aracın km 169000 olduğu için herhangi garanti kapsamında olmadığını. yaklaşık 400.000 Tl civarı bir maliyetinin bulunduğunu söylediler. Bu kadar maliyetin altından kalkacak gücüm yok. Rica etsem konu hakkında tecrübeli arkadaşlar  gönderdikleri mail örneklerini bana yollayabilirler mi bu işin peşini bırakmak istemiyorum.  Mail adresim:  trn378783@gmail.com

İlk paylaşılan mesajın sonundaki dökümanların 3.'sünde açıkça herhangi bir km limitinin uygulanmayacağı belirtilmiş. Ancak yazışmalar gelsin, belki orada da konuşulmuştur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Selçuk Öztürk
Turan ÖZER yazdı:

Hocam merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Muhtemelen blok çatlak sizin de. Ön göğüsten su sesinin gelmesi, soğutma suyunun eksilmesi bizim araçlarda başlıca belirtileri. Volkan hocam sayesinde Otosan ile yaptığım yazışmaları mail adresinize ileteceğim. Ben aracı 2023 Eylül ayında servise teslim ederken 8 yıl 160.000km sınırı var idi.

Yorum bağlantısı
Turan ÖZER
Mustafa Selçuk Öztürk yazdı:

Hocam merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Muhtemelen blok çatlak sizin de. Ön göğüsten su sesinin gelmesi, soğutma suyunun eksilmesi bizim araçlarda başlıca belirtileri. Volkan hocam sayesinde Otosan ile yaptığım yazışmaları mail adresinize ileteceğim. Ben aracı 2023 Eylül ayında servise teslim ederken 8 yıl 160.000km sınırı var idi.

Üstadım mail için teşekkür ederim kafama takılan nokta 160000 km ve 8 yıl sınırı. Forumda veya çevrenizde bu şartları taşımadığı halde blok değişimi yaptıran varmı. Çünkü biliyorum ki mail atttığımda bu nedeni gösterip muhtemelen reddedecekler. En azından elimde böyle bir örnek olduğunu gösterebilirsem belki olumlu bir sonuç alabilirim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Selçuk Öztürk
Turan ÖZER yazdı:

Üstadım mail için teşekkür ederim kafama takılan nokta 160000 km ve 8 yıl sınırı. Forumda veya çevrenizde bu şartları taşımadığı halde blok değişimi yaptıran varmı. Çünkü biliyorum ki mail atttığımda bu nedeni gösterip muhtemelen reddedecekler. En azından elimde böyle bir örnek olduğunu gösterebilirsem belki olumlu bir sonuç alabilirim. 

Valla benim bildiğim yok. Bilen arkadaş var ise yazarsa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Turan ÖZER

Yardımlarınız için teşekkür ederim sayın üyeler. Son bir sorum olacak. Yaşamış olduğum sıkıntı ile ilgili ilk olarak Ford Otosan ile mi iletilşme geçmeliyim. Yoksa Ankara da bulunan Yetkili servislere aracı götürdükten sonra mı iletişime geçeyim. Süreç nasıl olmalı.

Yorum bağlantısı
sercan özgür morkoç

aynı sorun bendede var 160bin km 8 yıl sınırını aştığı için olumsuz cevap aldım bekliyorum düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Turan ÖZER
sercan özgür morkoç yazdı:

aynı sorun bendede var 160bin km 8 yıl sınırını aştığı için olumsuz cevap aldım bekliyorum düşünüyorum 

Üstadım sizde mi diğer üyeler gibi mail atarak irtibata geçtiniz 

Yorum bağlantısı
Mustafa Selçuk Öztürk
Turan ÖZER yazdı:

Yardımlarınız için teşekkür ederim sayın üyeler. Son bir sorum olacak. Yaşamış olduğum sıkıntı ile ilgili ilk olarak Ford Otosan ile mi iletilşme geçmeliyim. Yoksa Ankara da bulunan Yetkili servislere aracı götürdükten sonra mı iletişime geçeyim. Süreç nasıl olmalı.

Ben ilk önce Otosan’a yazdım. Otosan beni yetkili servise yönlendirdi. Ama direkt yetkili servise giden arkadaşlar da oldu. 

Yorum bağlantısı
sercan özgür morkoç
Turan ÖZER yazdı:

Üstadım sizde mi diğer üyeler gibi mail atarak irtibata geçtiniz 

evet mail attırdım olumsuz cevap geldi şuan napsam bilmiyorum otosanla nasıl görüşücem yurt dışıyla mailleşen arkadaşlar varsa instagram hesabım : ssercanozgur 

yardımcı olursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

En kötü ihtimalle motor bloğunu ithal etme yolu yok mudur? 400 bin lira normal bir fiyat değil. Bize gelmeyin diye uydurulmuş rakam gibi geldi bana

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...