İçeriğe Yönlendir

2020 Passat Variant B8.5 R-Line

Kerim Bilgehan Arbek

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Jetta da DCC den bagimsiz 17 Porto jant alinca 15mm kisa yay takili oluyordu. 

filo arablarını bilmem konu possat

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

filo arablarını bilmem konu possat

füze atsaydin

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

DCC yi benim gibi bilmeyenler için not:

Adaptif Şasi Kontrolü (Dynamic Chassis Control) Volkswagen tarafından geliştirilen bir sürüş teknolojisidir. Bu sistemi içerisinde barındıran şasi, sürücünün dileğine göre farklı modlara ayarlanabilmektedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Köksal Yılmaz yazdı:

DCC yi benim gibi bilmeyenler için not:

Adaptif Şasi Kontrolü (Dynamic Chassis Control) Volkswagen tarafından geliştirilen bir sürüş teknolojisidir. Bu sistemi içerisinde barındıran şasi, sürücünün dileğine göre farklı modlara ayarlanabilmektedir.

şöyle bir okudumda masraf çıkarır bu 

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tebrik ederim Bilgehan.. 

Sw herkes sever ama herkes alamaz.. Güle güle kullan. 

Plakan da güzelmiş maşallah :) 

Güle güle kullan. 

Çok teşekkürler Emmi, evet sw biraz gözü karartma işi, o yüzden derler en güzel sw arkadaşınınkidir :D

Ali Gök yazdı:

şöyle bir okudumda masraf çıkarır bu 

Türkiye gerçekleri :( o yüzden pek tercih edilmiyor :D

Erdem Doğan yazdı:

olabilir, VW de spor olarak gecmese de 15mm kısa yay var. Bazi jant opsiyonlari ile beraber geliyordu. 18 jantlarla kısa yay kullanilmis olabilir, yoksa leylek gibi durur :) benim B7 den daha alcak duruyor. 17 jant var benim aracta, yaylar standart. Lastik havalari icin ne diyor VW? Benim araca 2.7 bar vermis, 39 psi yapiyor ama o kadar basmiyorum :) 

Benzer durum Golf 7'de de var diye biliyorum, mesela benim B7 exclusive passatımda spor yayla geldiği için diğer comfortline ve highline yaylara göre daha kısaydı araç. Zannediyorum ki bu durumun nappa deri koltuklarla da alakası olabilir, sanki bir yerde nappa deri koltuk döşemesi için alındığında kısa yayla geliyor denmişti, çünkü hem bu passatımda hem de önceki b7 exclusive passatımda nappa deri koltuklar vardı. 

Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

Çok teşekkürler Emmi, evet sw biraz gözü karartma işi, o yüzden derler en güzel sw arkadaşınınkidir :D

Türkiye gerçekleri :( o yüzden pek tercih edilmiyor :D

Benzer durum Golf 7'de de var diye biliyorum, mesela benim B7 exclusive passatımda spor yayla geldiği için diğer comfortline ve highline yaylara göre daha kısaydı araç. Zannediyorum ki bu durumun nappa deri koltuklarla da alakası olabilir, sanki bir yerde nappa deri koltuk döşemesi için alındığında kısa yayla geliyor denmişti, çünkü hem bu passatımda hem de önceki b7 exclusive passatımda nappa deri koltuklar vardı. 

konuyu nerede okuduğumu hatırladım, yıllar önce passattürkiye forumunda passatla çok haşır neşir olan Taner Bey vardı onun yazdığı bir post, böylece benim aracın neden sert olduğu anlaşıldı :D

"Aacınızda NAPPA deri döşeme yoksa Spor Paket de yoktur, ki bu durumda Spor Süspansiyon da mevcut değildir, aracınız TREND-COMFORT-HIGHLINE olsa da veya 17" ya da 18" jantlar ile sipariş etmiş olsanız da. Spor Paket, önceki sayfada da belirttiğim gibi, Doğuş Otomotiv'in standart Comfortline donanımlı bir araca "giydirdiği" ve böylece EXCLUSIVE hale getirdiği bir opsiyonel donanım paketi. Türkiye'de satılan EXCLUSIVE araçlar gerçek EXCLUSIVE değil, Spor Paketli COMFORTLINE olup benim aracımdaki fark Bi-Xenon ve Sunroof olmasıdır."

https://passatturkiye.com/archive/index.php/?t-8669-p-13.html

bu arada iyi dilekler sunan herkese çok teşekkürler ☺️ 

tarihinde Kerim Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Bahsettiğim ve hayran kaldığım matrix özellikli ıq lights farların tanıtımı;

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Matrix harika.. ilk opel kullanmıştı galiba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Matrix harika.. ilk opel kullanmıştı galiba. 

Audiymiş abi ilk kullanan,

https://www.arabam.com/blog/genel/on-aydinlatmanin-yeni-tanimi-matrix-led-farlar/#:~:text=Audi%2C 2013 yılında Audi A8,farları başlatan ilk otomobil üreticisidir.

adaptif farı (AFL) ilk kullanan marka Opelmiş. (direksiyon açısına göre aydınlatmanın sağa sola yönlenmesi)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

adaptif farı (AFL) ilk kullanan marka Opelmiş. (direksiyon açısına göre aydınlatmanın sağa sola yönlenmesi)

Bunun mucidi Citroen ya :wub:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Mehmet Ozyurek yazdı:

eveeet hatırladım şimdi fiziki olarak farları dönen bir aracı vardı citorenin 1967'lerde ama nedense internete opel diye girmişler :(

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Çok güzel araç Bilgehan. Sağlıklı ve güzel günlerde güle güle binin. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Audiymiş abi ilk kullanan,

https://www.arabam.com/blog/genel/on-aydinlatmanin-yeni-tanimi-matrix-led-farlar/#:~:text=Audi%2C 2013 yılında Audi A8,farları başlatan ilk otomobil üreticisidir.

Şimdi direksiyona bir açı sensörüyle yanan sis farları moda oldu. Tüm firmalar da bu işe girdi. Maliyet azaltma...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

eveeet hatırladım şimdi fiziki olarak farları dönen bir aracı vardı citorenin 1967'lerde ama nedense internete opel diye girmişler :(

Kıskanıyorlar. 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...