İçeriğe Yönlendir

ECO Tusu ve Emniyet Kemer Sorunu - Renault Clio 2018 1.2 Otomatik Benzin

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Iyi gunler

Renault Clio 2018  1.2 Otomatik Benzin

Aracimiz da bir problem var, arac da emniyet kemerine direnc atilmis sanirim cunku tam baglanti noktasinda siyah bant var acaba neden var bilmiyorum cidden, ve torpido da icerden 2017 barkodu var sizce bu airbag inde degistigini mi gosterir, bunun disinda 

Emniyet kemerini takiyorum ve suruyorum ama hala sanki takmamis gibi cilginca otuyor....... ve maalesef susmasi uzun suruyor. Bunu nasil sustura bilirim?

Son olarak eco dugmesi calismiyor, sahibi kola dokuldu sigortadan dir diyor her ikisi icinde sigorta kutusunu degistir dedi. Ne yapmam gerek acaba :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2017 barkodu tek baaşına bir şey ifade etmez, birçok parçada imalat yılından bir önceki yıl imal parça olabilir, tokalarda direnç varsa, toka çekmiş demektir, yani airbag açılmış demektir. veya basit bir arızaya kasap müdahele etmiştir, kapsamlı bir kontrol yaptırın airbaglariniz gerçektan faal mi onu öğrenin. faaal değilse ucuz bir iş değil.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tulak Akan yazdı:

Son olarak eco dugmesi calismiyor, sahibi kola dokuldu sigortadan dir diyor her ikisi icinde sigorta kutusunu degistir dedi. Ne yapmam gerek acaba :unsure2:

Düğmeye kola dökülünce sigorta kutusu bozulmaz. Bence sen yetkili bir servise götür aracı ve incelesinler. 

Kaportadaki 2017 etiketi normal ama diğer söylediklerin mide bulandırıcı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Araç büyük ihtimalle kazalı ve basit bir şekilde toplanmış.Airbag lar çalışmayacaktır benim tahminim.umarım yanılıyorumdur ama söylediklerinize göre biraz masraflı bir süreç sizi bekliyor.İyi bir usta bulup tüm kontrollerinizi yaptırın herhangi bir kazada can güvenliğiniz tehlikede olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...