İçeriğe Yönlendir

Araçların Olmayan Özellikleri Hazır mı Geliyor? (Videolu)

Fatih Yildam

Recommended Posts

Sezgin Yılmaz
Fatih Yildam yazdı:

Herkese merhaba

Boyle bir video gordum. Eger bu dogruysa lutfen dogru olsun tabiki harika bir sey. Ama nasil anlayabiliriz veya nasil yapabiliriz bunu ? Kendi aracinda deneyen var mi veya diger farkli ozellikler mevcut olur mu acaba ?

https://www.instagram.com/reel/CrGrjHxIqcg/?igshid=NjFhOGMzYTE3ZQ%3D%3D  

Yeni araçlarda çeşitli özellikler kapalı geliyor evet , ama koltuk ısıtma yı hiç görmemiştim , hız sabitleme bir tuş takımı ve yazılımdan açılınca oluyor bazı araçlarda . Videoda ki fantazi gibi geldi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Sezgin Yılmaz yazdı:

Yeni araçlarda çeşitli özellikler kapalı geliyor evet , ama koltuk ısıtma yı hiç görmemiştim , hız sabitleme bir tuş takımı ve yazılımdan açılınca oluyor bazı araçlarda . Videoda ki fantazi gibi geldi

Hani bos paketi olan deneyen varsa cok harika olurdu. Ama belki vardir bilen aramizda

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Tabiki bu kadar basit değil. Koltuk ısıtma için ped koymuş, tesisat çekmiş, tuş mu koymamış? saçmalık... Gizli özellik, hareket edince kapıların kilitlenmesi, kadran selamlama gibi olur. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

2015 yeni kasa mondeo aracımda ,dijital hız göstergesi,Çapraz trafik algılama ,lastik basınçlarının her lastik için ayrı ayrı gösterilmesi,otomatik kapı kilitleme gibi özellikleri basit bir Obd cihazı ile eklemiştim.

Clio 4 aracımdada sadece geri görüş kamerası alarak mevcut ekrana kamera eklettim. Ama tesisat çekili değildi onuda çektik.

Bazı yazılımsal özellikler rahatça açılıyor ama donanımsal özelliklerin çoğu için eklenti gerekir.

Koltuk ısıtma için koltuklarda ped döşeli olması lazım ki ben bunun olacağını hiç zannetmiyorum. 

Mondeo aracımda direksiyon ısıtma olan modellerde olduğu için yazılım olarak direksiyon ısıtma tuşlarını ekrana getirmiştim ama direksiyonda ısıtma tertibatı olmadığı için tuşlar aktif olmuyordu. Direksiyon ısıtmalı model ile değiştirilmesi gerekiyordu.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Videonun görünmeyen kısmında düğmeyi değiştirmeden önce komple koltuğu değiştirmiş, ısıtmalı koltuk takmıştır :)

Kapalı yazılımlar evet, geliyor araçla ama donanım varsa işe yarar.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Ahmet Türedi yazdı:

2015 yeni kasa mondeo aracımda ,dijital hız göstergesi,Çapraz trafik algılama ,lastik basınçlarının her lastik için ayrı ayrı gösterilmesi,otomatik kapı kilitleme gibi özellikleri basit bir Obd cihazı ile eklemiştim.

Clio 4 aracımdada sadece geri görüş kamerası alarak mevcut ekrana kamera eklettim. Ama tesisat çekili değildi onuda çektik.

Bazı yazılımsal özellikler rahatça açılıyor ama donanımsal özelliklerin çoğu için eklenti gerekir.

Koltuk ısıtma için koltuklarda ped döşeli olması lazım ki ben bunun olacağını hiç zannetmiyorum. 

Mondeo aracımda direksiyon ısıtma olan modellerde olduğu için yazılım olarak direksiyon ısıtma tuşlarını ekrana getirmiştim ama direksiyonda ısıtma tertibatı olmadığı için tuşlar aktif olmuyordu. Direksiyon ısıtmalı model ile değiştirilmesi gerekiyordu.

Abi acaba obd hangi cihazdi, bilgisayar lazim miydi? Sonucta aldigimiz araclar full paket degil, bir obd cihazi onerirsen oldugu kadariyla aractakileri acmayi deniycem. Bilgilendirirsen cok guzel olur.Tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim aldığım cihaz ELM 327 modifiye edilmiş HS MS özellikli diye geçiyordu.Cihaz olarak direk şunu al diyemem bir çok cihaz var ve sizin aracınıza uygun olanı internettten bakıp bulmanız lazım.Laptop ve yapacağınız değişikliklere ait kodları bilmelisiniz. Direk cihazı alıp takıp ordan aç kapa yapılmıyor. Dikkatli olmak lazım araç bilgisayarı üzerindeki kodları değiştiriyorsunuz hata yaparsanız bazı fonksiyonları bozada bilirsiniz.Bunlarla ilgili videoları izleyin sizi yönlendirecektir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Fatih Yildam yazdı:

Abi acaba obd hangi cihazdi, bilgisayar lazim miydi? Sonucta aldigimiz araclar full paket degil, bir obd cihazi onerirsen oldugu kadariyla aractakileri acmayi deniycem. Bilgilendirirsen cok guzel olur.Tesekkur ederim

Araç C4 mü? İzlediğiniz videolar var mı, C4 te özellik açanlar var mı? Yani bu iş kabloyu takayım off yazanları on yapayım olayı değil. C4 e yapılmış işlemler varsa, yapanlarla sosyal medya üzerinden iletişim kurup bilgi isteyin, yardım ederler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Hız sabitleme olmayan araçlarda yazılım ile hız sabitleme açılabilir ama kol takılması ya da direksiyonun değişmesi gerekir. Özellik olabilir ama fiziksel olarak karşılığının yani donanımın olması gerekir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bugün yeni bir şey öğrendim. Arkadaşımın yeni model ibiza’sı var. Çarpışma önleme var. Ama adaptif hız sabitleme yokmuş. Hayır öyle şey olmaz dedim. Kamera radar ekipmanları varsa adaptif de olur dedim. Meğer das auto yapmış yapacağını. Modülleri koymuş. Ama bi özelliği açmamış. Serviste parayla açtırıyormuşsun. Ya da doğuş yapıyor bunu. Bilemedim. japonda böyle değil. O modül varsa ona bağlı her şey açık. Gizli diye bir şey yok

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

işte o yüzden ki toyoda bir vw olamıyor

nasıl olsun. VW’nin satışları düşüyor :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

nasıl olsun. VW’nin satışları düşüyor :) 

1 casio mu satmak isterdin 1 hublot bing bang mi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Bu özelliklerin çalışabilmesi için o özelliği çalıştıracak enerjiyi iletmesi gereken kablo tesisatının o araçta olmasi gerek.

Biz urettigimiz araçların kablo tesisatlarını aracın donanımına gore üretiyoruz.

Bazı ürünlerde çok fazla kablo, konnektör, terminal, vs. varken bazı ürünlerde bunlar yok. Çalışanlar "ağır ürün, hafif ürün" gibi isimlendirse de bizler ürün bazında test programi hazırlıyoruz. 😊

Eğer en ağır donanımlı tesisatı bütün araçlara koyarlarsa bu fazla maaliyet demek.

Bu konu burda dursun, şirket kurallarının izin verdiği ölçüde aynı ailenin hafif ve ağır ürünlerini tek resimde eklemeye çalışırım. Bilgi olarak durur. 😊

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Ekleme.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Öner Kurukuz yazdı:

Bu özelliklerin çalışabilmesi için o özelliği çalıştıracak enerjiyi iletmesi gereken kablo tesisatının o araçta olmasi gerek.

Biz urettigimiz araçların kablo tesisatlarını aracın donanımına gore üretiyoruz.

Bazı ürünlerde çok fazla kablo, konnektör, terminal, vs. varken bazı ürünlerde bunlar yok. Çalışanlar "ağır ürün, hafif ürün" gibi isimlendirse de bizler ürün bazında test programi hazırlıyoruz. 😊

Eğer en ağır donanımlı tesisatı bütün araçlara koyarlarsa bu fazla maaliyet demek.

Bu konu burda dursun, şirket kurallarının izin verdiği ölçüde aynı ailenin hafif ve ağır ürünlerini tek resimde eklemeye çalışırım. Bilgi olarak durur. 😊

vw demekki aynı donanımla çalışan 4 özellikten 2’sini standart donanıma koymayıp diğer 2’sini serviste parayla açtırınca maliyetti kurtarıyor 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2’sini serviste parayla açtırınca maliyetti kurtarıyor 

serviste özellik açtırmaya para veren de var mı ne bileyim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...