İçeriğe Yönlendir

İlk Marşta Stop ve Vites P Konumunda Titreme

Enes Kavak

Recommended Posts

Enes Kavak

Merhaba arkadaşlar,
VW polo 2017 dsg araca sahibim. Arabam 61bin km’de. Araç uzun bir süre park halinde iken çalıştırıldığında bazen marşı almayıp aracı manuel çalıştırın arızası alıyorum. 
Aracımı park ederken önce N konumuna alırım. Sonrasında el frenini çekerim. Daha sonra ayağımı frenden çekip tüm yükü el frenine veririm. Daha sonra vitesi P konumuna alırım.
İkinci durumda ise vitesi P konumunda bıraktığımda bazen araçta aşırı derecede titreme oluyor. Vitesi tekrar N sonra P konumuna aldığımda titreme tamamen gidiyor.
Sorun sizce ne olabilir?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enes Kavak

Merhaba arkadaşlar.

Sorunun volanttan kaynaklandığı belirlenmiştir. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar volant değişimi yaparak sorunu çözebilirler.

İyi forumlar dilerim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Enes Kavak

Merhaba Çağlar Bey,

Henüz volant değişimi yapmadım. Benim aracımda bu durum çok nadiren yaşanıyor. Titreme de aynı şekilde çok nadiren (100 parktan 1 veya 2sinde) oluyor. Muhtemelen volantta bir yerde ufak bir sıyrık veya aşınma mevcut. 

Vitesi P konumuna aldığımda her seferinde titreme olana kadar kullanmaya devam edeceğim. Sonrasında volant değişimi yapacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Duymadığımız bir sorun. 

Benzer arızayı aşayanlar var mı, tespiti kim yaptı ?

Yorum bağlantısı
Enes Kavak

Merhaba Mehmet Bey, 

Tespiti bir vw ustası ile yaptık. Araç içerisindeyken titreme hissediliyor ancak volan sesi duyulmuyor.

Örnek videoyu aşağıya bırakıyorum. Araçta tekrar bu sıkıntıyla karşılaşırsam video çekip yüklerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...